Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlagosan hány tantárgya van...

Átlagosan hány tantárgya van az embernek egy egyetemi félév alatt?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, akkor bocsi, de még sosem voltam egyetemista:)
2011. jún. 7. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

A lustábbak csak a kötelezőket veszik fel, plusz 1-2 választottat. Ez kb 9-10 tárgy nálunk. A stréberebbike 15 tárgyig meg se áll. :)

Ha az első 1-3 félévben több tárgyat veszel fel, akkor későbbre kevesebb tárgy marad.

2011. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mindig 10 körül volt, de megnézem neked pontosan, ha érdekel:D

1. félévben 9, ezeket a suli vette fel nekünk, készen kaptuk az órarendet is.

2. félévben 10

3. félévben is 9

4. 5. félévben 8

6. félévben 11

7. félévben 15 (szabadon választhatók miatt)

most van a 8. félévem: 11 tárgy


Ha egy tárgyad nem sikerül, akkor következő félévben újra felveheted (vagy 1 év múlva).

Lesz még egy félévem, 5-6 tárggyal kb.


Azokat is beleszámoltam, amikre nem kell bejárnom, mert megvan az aláírás, csak vizsgázni kell.

2011. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Én levelezőre járok, így nekünk 'adott órarendünk' van, ami azt jelenti, hogy egy fél évben átlagosan 8 tárgyunk van. + C tárgyak, de azt nem kötelező minden fél évben felvenni, lényeg, hogy 3 db meg legyen belőle a tanulmányunk során.

Én most 17 tárgyból voltam vizsgázni, mert szülés miatt kérvényt adtam be és előre hozattam olyan tárgyakat, amikhez nem kell elő követelmény vagy már megvan az elő követelmény.


Lényegében nálunk attól függ, hogy kinek hány tárgya van, hogy mennyire lusta az illető vagy mennyire tudja teljesíteni az adott tárgyakat.

Magunktól pl. 3.-4. éves tárgyakat nem vehetünk fel, a neptun egyből letilt.

2011. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem általában 10-12 kötelező tantárgyam van, és e mellé szoktam felvenni 1-2 fakultatív tárgyat.
2011. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban szak függő is, nekem pl.: 7-8 tárgyam van csak félévente, viszont lényegében mindegyik heti 2 EA + 2 gyak formájában megy, így nem unatkozok:)
2011. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ez rengetegnek hangzik:S Köszönöm a válaszokat
2011. jún. 7. 14:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

első félév: 12

második félév: 13


a többit még nem tudom, mert csak ennyinél járok. jah és matematika szak. mindkét félévben hétfőtől szerdáig megvolt az összes órám, így csütörtök reggel már mehettem is haza. :-)

2011. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És azt még meg tudjátok mondani, hogy meddig tart a vizsgaidőszak?:)
2011. jún. 7. 15:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

szept. elejétől decemberig (nálunk dec közepe) tart a szorgalmi időszak, amikor bejársz órára, írsz zh-kat, utána 1,5 - 2 hónap a vizsgaidőszak, amikor tényleg csak vizsgázni mész be. Ez egy félév.

A következő félév szorgalmi időszaka febr. elején (nálunk 2. hétfőjén) kezdődik, május közepén kezdődik a vizsgaidőszak, júni közepéig tart, utána nyáriszünet.

2011. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez megint iskolafüggő, ELTE-n karácsony előtti héttől február első hete végéig, ill május utolsó hetétől július első hetének végéig
2011. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!