Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a tanár...

Miért van az, hogy a tanár mondhatja kicsöngetéskor, hogy a csengő neki szól, de a becsöngetés akkor kinek szól? (többi lent)

Figyelt kérdés

a mi sulinkban benne van a házirenben, hogy a házirendben leírtak a tanárra is vonatkoznak, nem csak a diákra. Akkor miért van az, hogy ők 20percet is késhetnek óráról?

elmesélnék egy történetet: a múlt héten töri tz-t írtunk (ami ugye 45 perc ELMÉLETILEG) ehhez képest az igazgatóúr becsöngetés után 10 perccel jelent meg, és erre még rátett egy lapáttal az is, hogy nem kinyomtatva hozza a dogát, hanem lediktálja nekünk, és akkor még 20an visszakérdeznek, hogy mi volt az A csoport 3. kérdése meg ilyenek. Engem ez annyira idegesít. Ráadásul ezek kifejtős feladatok, nem elég egy mondatban válaszolni. éppen hogy végeztünk. Szval arra lennék kíváncsi, hogy a tanár miért nem tartja be a házirendet?

16l (gimi)


2011. jún. 8. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen dolgok mindig az iskola vezetésén múlnak. A tanárok azt teszik meg, amit az igazgató megenged nekik. Normális intézményben a tanárok is pontosan érkeznek az órára.
2011. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nekem szerencsére ötös lett a dogám, de van egy pár osztálytársam, akik biztosan tanultak, de nem gyorsírók. Énis éppen hogy befejeztem. És a következő órán a atanár meg oltja az osztályt, hogy nem tanulunk meg ilyenek, dehát 15 perc volt kb rá
2011. jún. 8. 22:12
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Így akar titeket felkészíteni az egyetem viszontagságaira. Az ottani oktatók közül vannak páran, akik már hallottak olyanról, akinek egy ismerőse olvasta a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot, de a többség azt sem tudja mi az. Sokan meg a tantárgy nevét sem tudják, amit oktatnak.

És hogy mindez ne érjen titeket olyan váratlanul és sokkolóan, a tanarak már az általánosban és a középiskolában elkezdik a szívatást. Szóval a ti érdeketekben történik minden.

2011. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát szerintem meg nem a mi érdekünkben történik, mert ha 45 perc, akkor 45 perc,
2011. jún. 8. 22:16
 5/13 Zeusz310 válasza:
hát szerintem ha ez rendszeres akkor írj (vagy te vagy a szüleid) az iskola vezetésnek. nem tom hogy menyire szívatósak a tanáraid de ha azok akkor csak névtelenül konkrétumok nélkül ha ez nem jön be akkor pedig beszélj velük(már mint a vezetéssel).
2011. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

@Zeusz310:

azt írja, hogy az igazgató csinál ilyet. Akkor milyen iskolavezetéshez forduljon szerencsétlen?

2011. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:13

Lehet, hogy vannak ilyen oktatók az egyetemen, de enyhén szólva is nevetséges, hogy igy akarják felkésziteni a diákságot az egyetemre. Ez nem több, mint hogy a tanár szarik az egészbe, és fogalma sincs a kötelességeiről (legalábbis nem akar tudomást szerezni róluk). Ha egyetemen van ilyen, az ellen is fel lehet lépni, akár hiszitek, akár nem. Nem kell mindent szó nélkül tűrni.

2011. jún. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg minek rinyálsz, ha 5ös lett. Tehát meg lehetett írni ilyen rövid idő alatt is, érdekes témazáró lehetett. A tanár meg pontosan tudta, hogy meg lehet ennyi idő alatt írni. Majd egyetemen a 3órás vizsgát remélem élvezni fogod.
2011. jún. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez egyre kényesebb kérdés, hogy mik a jogai és a kötelességei a diáknak és a tanárnak. Alapvetően jogotok van ahhoz, hogy a 45 perc rendelkezésetekre álljon. Egy igazgatónak rengeteg a dolga, jöhetett egy fontos telefon, akármi. De akkor ne tartson órákat, ha nem tudja összehangolni a tevékenységeit. Az igazgatóra panaszt tenni max. az önkormányzatnál lehet, ami az iskola fenntartója, de ott is csak az vesz benneteket és a szüleiteket komolyan, aki nem kedveli a dirit. És akkor még mindig lehet kisebbségben az önk-nál. Amúgy meg marad minden a régiben...
2011. jún. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Itt az okosok osztjak az eszt, hogy szuloi osszefogas, level ennek, annak, a gyakorlat megis az, hogy nem tudtok semmit se tenni, en sok ilyet lattam. Mondhatnam azt hogy menj masik iskolaba, de ertelmetlen, mert ott is lesz ilyen tanarod. Szerintem ne torodj ezel ennyit, fognak erni meg sokkal nagyobb igazsagtalansagok is az eletben.
2011. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!