Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a legkeresettebb szakmák...

Mik a legkeresettebb szakmák ma itthon és külföldön?

Figyelt kérdés
Ilyen jogi, orvosi szintű képzésekre gondolok elsősorban.
2011. jún. 27. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon az orvosi az nem keresettebb,csak külföldön, ügyvédek sokat keresnek ..
2011. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A jogit és az orvosit csak azért írtam, hogy milyen szintű egyetemi képzésekre gondolok. Tehát nem valami büfészak vagy "diplomát minnél egyszerűbben" szak :)
2011. jún. 27. 10:03
 3/5 anonim válasza:

Szerintem a mérnöki szakok legtöbbje hiány.

De sztem nézd meg az álláshirdetéseket. Abból talán jobb következtetéseket vonhatsz le.

2011. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából az orvos is hiányszakma, mert a fizetés miatt a végzett orvosok mind elmennek külföldre. Most gyakornok vagyok egy kórházban és a rezidensek igen nagy százaléka külföldben gondolkozik. Tehát keresettnek keresett szakma, ha valaki itthon marad, agy itthon tud maradni.
2011. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Az orvos, az ápolók nagyon is keresett szakmák, ügyvédből, közgazdászból lassan Dunát lehet rekeszteni.

Bizonyos mérnöki diplomák is nagyon keresettek, gondolok itt gépész- és villamosmérnökire pl. Mérnöki szakok ezen felül is nagyon keresettek, de elő kell venni a HVG karrier kiadását és át kell lapozni, hogy jelenleg milyen állásokra van legnagyobb kereslet. Kb az első 10 álláskínálat után látni, hogy mire van szükség és mire nincs. Ebből egy jelenlegi helyzetet lát az ember, de az is jobb mint a semmi, illetve humánabb szakon végzetteknek nem ez a legmegfelelőbb "újság" állást keresni. Inkább gazdaság, üzlet, műszaki szakirány.

Pl. azt kitudom jelenteni, hogy jelenleg környezetmérnöknek, és építészmérnöknek nem igen érdemes tanulni, illetve egyes építőmérnöki szakirányok is vagy telítettek, vagy max azért van értelme elvégezni hogy magadat boldogítsd vele (már ha itthoni viszonylatokban nézzük). A jó mérnökök mindig is kelleni fognak és utóbb említettek is 80% hogy találnak maguknak állást, max nem olyat, amilyet megálmodtak. :)

2011. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!