Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért került bevezetésre,...

Miért került bevezetésre, hogy alsó tagozatban nem buktatnak? Ha egy gyerek ötödikes korára sem tud rendesen írni és olvasni, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ez nem is a diák hibája vagy bárki másé, hanem a rendszeré. A buktatás nem a gyerek ellen volt, hanem érte: azért, hogy mikor feljebb lép, akkor megértse, hogy hogyan épülnek egymásra a dolgok. Ha nem lehet buktatni alsóban, akkor hogy tudják a tanítók biztosítani, hogy legalább elégséges szinten elsajátítsák az alapokat a tanulók? Már akkoriban is komoly gondok voltak, mikor lehetett buktatni, mert sokan mégsem tették meg, mikor nagyon is indokolt volt, de most már végképp tönkretették az oktatási rendszert. Ha nincsenek meg az alapok, nincs mire építeni. Miért nem változik meg ez a rendszer? Vagy az a cél, hogy minél több legyen a funkcionális analfabéta?
2009. márc. 26. 09:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

"A gyerekekbe pedig már el kell kezdeni abba a korba el kell kezdeni valamilyen felelősségérzetet nevelni."


a nevelés és az idomítás két külön dolog, még ha ezt te nem is így gondolod. az elrettentés pedig az idomítás része és nem a nevelésé.


Egyébként megjegyzem, gyakorlatilag képtelen voltál reagálni arra a sokmindenre, amit írtam, lényegtelen hülyeségekbe kötötté bele, amiből én arra következtetek, hogy te is funkcionális analfabéta vagy és nem tudtad átlátni/felfogni azt, amit írtam. Különben lennének érveid. Csakhát nincsenek.

2009. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Mire kellene reagálnom? Ez nem fórum. Én kérdeztem véleményeket, nem ti az enyémet. Nem írtál sok mindent, így mi másra reagáljak? Nem írtál semmilyen érvet, csak a véleményedet.


Egyébként te tapasztalod is azt, hogy a buktatás milyen ártalmakkal jár vagy csak úgy mondod ezeket a dolgokat? Mert én minden nap tapasztalom egyes diákokon, hogy jobb lett volna, ha még alsó tagozatban maradnak és ott elsajátítják az alapokat, mivel a felső tagozatnak már másról kellene szólnia. Ez kinek rossz? Csak a gyereknek, mivel fejlődni nem tud, hisz a semmire építeni nem lehet. Nem azt mondom, hogy egy gyerek nem lehet jó semmiben, ha bukásra áll 1-2 tárgyból, de általában azok a tanulók nem kiemelkedőek más területeken sem, szóval nem okoz nekik törést a bukás, hanem kapnának arra egy lehetőséget, hogy jobban megtanulják, amit elsőre elmulasztottak. Számtalan lehetőséget kapnak év közben illetve a pótvizsga is ott van. Aki ezekkel nem tud élni, mit lehet vele kezdeni? A többi tanuló fejlődését is visszaveri, ha az osztályban még felsőben is azzal kell kínlódni, hogy valaki nagy nehezen kiolvasson egy mondatot. Te is tanár vagy vagy csak beleszólogatsz olyan dologba, amit még nem tapasztaltál? Az a kis világodba (ami tiszta és ártatlan...) hogy fér bele, hogy ismeretleneket analfabétának nevezz?

2009. márc. 26. 21:28
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyébként téged idomítottak vagy neveltek, hogy így felvágták a nyelved? Lehet, hogy sajnos egyik sem történt meg. Mi az idomítás a buktatásban? Nyugat-Európában is találni olyan országokat, ahol ez bevett módszer (pl. Franciaország), pedig azokra az országokra nem lehet mondani, hogy tekintélyelvűségre épül az oktatási rendszerük.
2009. márc. 26. 21:32
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült jóé összevesznetek pedig lényegében egyetértetek. Szerintem is felesleges ez a nem buktatósdi az a gyerek aki nem tudja elsajátítani az alapvető kultúrtechnikát az igenis csússzon , mert ha a hézagos tudásra épül a következő anyag akkor idővel egyre nagyobb lesz a hiány meg a sikertelenség is.
2009. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 19.24: már kifejtettem. Én voltam az első is.
2009. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért kerülnek ilyen hülyeségek bevezetésre, mert akik a törvényeket alkotják, még csak kívülről láttak általános iskolát, nemhogy tanítottak volna mondjuk alsó tagozatban, hogy rájöjjenek, milyen fontosak az alapok. Ráadásul Magyarországon nagyon gyors pl. az olvasás-írás tanulási folyamata, első osztály végére már mennie kell, más országokban első osztály végén még csak betűket rajzolgatnak, azaz főleg ezért is lenne fontos, hogy akinek szüksége van rá, az igenis ismételje meg az első vagy többedik osztályt.
2009. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tegyük hozzá ,h más országokban 5 évesen kezdik a sulit a betűalakokkal, tehát 7 éves korukra kb folyamatosan olvasnak. De az sem jó azért, hogy miért azt most itt nem részletezem, de sztm túlságosan felkapott téma az oktatás (nem csak a magyar) általános hiányossága. Nincs abban akkora hiányosság mint ahogy az látszik.
2009. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
alsótagozatban a gyakorlatban van évismétlés, csak évismétlésnek nevezik, nem buktatásnak. aki első év végére nem tanul meg írni-olvasni vagy tizes számrendszerben számolni, annak a kisgyereknek a tanítói javasolják az évismétlést. ha egy gyerek ötödikes korára sem tud rendesen írni és olvasni, mint ahogy a posztodban írod, talán az is eszedbe juthatna, hogy más egyéb okai is lehet ennek, túl azon, hogy idiótának gondolod. ne felejtsd el, te vagy a gyerekekért, és nem ők te érted.
2009. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez is igaz , aki 4. osztályos korára sem tanul meg írni olvasni annak tök nyolc hogy meg lehet -e őt buktatni vagy sem. És most nem arra gondolok ,hogy mert link és leszarja hanem arra hogy a két lehetőség közül rajta egyik sem segítene.
2009. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!