Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan idegesek mostanába...

Miért olyan idegesek mostanában a tanárok, illetve miért képtelenek tanítani normálisan?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 15:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sok a neveletlen, kezelhetetlen, buta gyerek. Mert a gyerkek nagy részét nem érdekli, amit tanít, és így elég nehéz dolgozni, ha látod, hogy sz@rnak rá. Mert belefásul a folyamatos szélmalomharcba. mert beleun, hogy éveken/évtizedeken keresztül mindíg ugyanazt magyarázza.Mert egyre kevesebb a gyerek, egyre több iskolát zárnak be, így egyre többnek kerül veszélybe az állása. Mert nincsen semmi fegyelmezési eszköz a kezében, így a gyerek azt csinál szinte amit akar. Mert csak a diákoknak vannak jogai, nekik nincsenek...

nem vagyok tanár, csak van egypár a közvetlen környezetemben

2009. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Addig a jó még nincsen 1ik kezében se eszköz.

Mégszép h nekünk van jogunk. (: ők is nagy arcok mi miért ne lehetnénk azok.?

2009. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Hogy miért?

Mert van tisztelet a világon.

Még szép hogy nincs?

Nem tudom, te tudnál e így tanítani, nem! Én nem vagyok tanár csak kb 30+20 van a környezetemben egész héten. És felnőtt ember vagyok, sose voltam "arc" ahogy te írtad. Én tiszteltem a tanáraimat mindig, most is, hiszen egyetemista vagyok. Idáig pedig csak így lehet eljutni....

Másrészt, miért? Mert nekik is van családjuk...

Képzeld z én szüleim azok, és szörnyű látni, hogy kikészülnek az "arc"októl..., mert régen nem ilyenek voltak régen nem volt olyan h valaki csak feláll, és elkezd ugrálni meg hasonlók....

2009. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Megint én vagyok a 15.40es


Láttam régebbi filmeket ami valós alapokra épült.

Akk a tanár kiélhette magát a diákjain h majdcsak h eltörte az újjukat a vonalzóval meg hadd ne soroljam még miket csináltak.:S

Ha nem bírják az idősebb tanárok mehetnek nyudíjba. nem kötelező kikészülni a suliban. Annyi fizetésért énse húznám fel magam nap mint nap.

Vannak rendes tanárok is akikkel jól kijövök. de nem jelenti azt h minden lépésére ugrani is fogok.

2009. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen?

szerinted ez mennyire igaz mostanában?

elmondom neked h aki akar az most is tud ilyet csinálni,

és elmondom h a nyugdíjkorhatár jelenleg 62 év, tehát NEM mehetnek nyugdíjba ... az utolsó előtti vagyok

2009. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk van pár ember akinek már rég nyugdíjba kéne mennie. mégis munkaképesnek érzi magát. innentől senki sem kéri h tanítson. az ő akaratából van még itt nálunk.

Ha vkit vonalzóval v akár 1 komolyabb ütéssel tesz helyre a tanár arról megvan a véleményem h mien nevelést kapott. hiába művelt ember.

2009. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Képzeld, régen ez volt a tanítási módszer, és általában nem bántani akarnak vele, max figyelmeztetni, nem vagyok pszichológus, de ismerem a tanárok lelkületét.

Mellesleg, ez csak azt jelenti, hogy neki még ilyen pedagógiát tanítottak, ebben nőtt fel. Másrészt meg a mai tanárok ilyet nem tesznek!

2009. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
16:22-es, te hány éves vagy ilyen felfogással? Igen, a régi időkben jól a kezedre vertek volna és akkor talán megtanultad volna tisztelni az időseket és azt is tudnád, hogy az ujj szót például nem ú-val kell írni. Ahogy már írták, 62 év a nyugdíjkorhatár. Aki erre tette fel az életét, váltson 55 évesen? És ha váltana is, hová vennék fel idős korában? Még a legnormálisabb az idősebb generáció és te épp őket akarod szemétbe dobni. Te sem leszel ám mindig fiatal és amennyire leromlott a színvonal az oktatásban, a jövő generációk tanárai már ezt a szintet sem fogják megütni. Nem minden esetben a laza tanár a jó tanár. Azért ne helyezd már a tanárt meg a diákot egy szintre. Ezért nem tanulnak a diákok tiszteletet. Nem csoda, hogy első tagozatba úgy libeg be a gyerek, hogy "sz'asz tanci" (megtörtént eset!). A tanár nem haver, hanem az oktató és akármennyire nem tetszik a diáknak ő mondja meg, hogy mi legyen, nem pedig fordítva. Ha nem tetszik, legyél tanár és akkor meglátod, mennyire "könnyű" a másik oldalán állni a katedrának.
2009. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Figyelmeztetni akarsz minket? Ismered a lelkületünket? Hát ez egyre érdekesebb. Lehetsz talán 13 éves.
2009. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 17:03 nem tudom kinek szólt, de én vagyok a 16:03, és a 16:29.

Képzeld vannak kötelességeid például tanulnod kell, nem csak jogaid, ilyen kötelesség még a tisztelet megadása

És idén leszek 20.

És igen figyelmeztetni akarlak, mert ismerem a gyerekeket és nem a te lelkületedet, hanem a tanárokét, illetve képzeld el, voltam általános iskolás, és gimis nem olyan rég, van általános iskolás testvérem szóval ismerem az átlagot.

19-20/l


Nem rövidítettem , megadom a tisztetelet

2009. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!