Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013-tól két emelt szint kell...

2013-tól két emelt szint kell orvosira, ami kiteszi az összes plusz pontot. Mi alapján fogják akkor eldönteni hogy kit vesznek fel? Igy itt semmi értelme a plusz pontoknak

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor az érettségi százalékok döntenek:)
2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az is tervben van, hogy ne 480, hanem 500 pont legyen a maximum. 2013-ig olyan sok minden változhat még, kár ezen filózni. Úgyis azt változtatnak meg manapság a "narancsok", amit akarnak.
2011. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vélhetően nem fog mindenkinek egyformán sikerülni az érettségije. A pluszpontok mellett azért ne feledkezzünk el az alappontok létezéséről sem, egyelőre ők vannak többen.
2011. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát,50 pontot fog érni egy emeltszint. meg nem is az,hanem akkor mi értelme van a pluszpontoknak?
2011. júl. 5. 13:40
 5/12 Teszto válasza:

én beszéltem az oktatási hivatallal még áprilisban és elvileg az orvosira már a 2012 -es evben is 2 emelt kell.

+ szerintem ugy vannak vele h mivel a diplomahoz ugyis kell nyelvizsga igyigy ugyis megcsinalod majd, akkor meg minek érte pluszpont.

2011. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van egy egységes rendszer, pontokkal és pluszpontokkal. Ez nemcsak az orvosira vonatkozik, hanem az összes egyetemre és főiskolára.
2011. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsónak:tudom, de máshol van értelme, mert lehet hogy a jelentkezők 50%nak lesz csak emeltje(ahol nem kötelező) nyelvvizsgája stbje,szóval nagyon lesz a szórás. orvosin nem lesz igy,mert mindenkinek meglesz az összes pluszpontja
2011. júl. 5. 15:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Én speciel azt nem értem, hogy ha ekkora gondok vannak a magyar egészségügy terén, illetve kevés az orvos, miért teszik még rosszabbá a helyzetet jövő ősztől? Akik orvosira mennek, azoknak is csak töredéke tudja rendesen pl a kémiát már középszinten, akkor emelt szinten mit várnak? Még annyira se fog menni.

Szépen elveszik a leendő orvosok lelkesedését, és egyre kevesebben jelentkeznek majd az egyetemre. Érthetetlen...

2011. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mi alapján döntik el? Ugyanúgy pontok alapján, mint eddig. Tény, hogy a pluszpontjai mindenkinek meglesznek. (Pontosabban csak akkor, ha 30% fölé sikerül az érettségi, mert úgy tudom annyitól kapja meg a pluszpontot.)
2011. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem te még nem érted pontosan, hogy hogy működik a pontszámítás. Pluszpontnak számít az is, amit az emelt érettségiért kapsz, de ez független az érettségi eredményétől. Ha te írsz két 80%-os emelt érettségit, és duplázol, akkor ugye 160+160 , 320 pontod van, plusz még kapsz mindkettőért 40 + 40 pontot, tehát 80at, mert emelt szinten raktad őket, így kijön a 400 pont. Emellett már hiába teszel nyelvvizsgát, mert a pluszpontok (amit az érettségi százalékaidon kívül kapsz) nem mehetnek 80 fölé. De ha 500 pontos rendszer lesz, akkor megint más a helyzet, főleg ha a pluszpontok lehetséges maximális számát is megnövelik.
2011. júl. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!