Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet, hogy idétlen kérdés,...

Lehet, hogy idétlen kérdés, de egyetemen mire szoktak jegyzetelni?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy spirálfüzeteket szokás használni? Ha igen, honnan tudom, mennyire lehet szükségem?
2011. júl. 12. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbben spirálfüzetet használnak - és elég sok kell. Nekem hetente legalább 1-2 betelt.
2011. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 ava87 ***** válasza:
100%

Mindenki abba ír, amibe neki kényelmes. Én spirált szoktam venni, mert azt szeretem.

Van, akinek minden órára külön külön füzete van, mások meg ugyan abba a füzetbe írnak mindent. Viszont én általában (ha nem vagyok lusta cipelni), laptopon jegyzetelek, mert gyorsabban tudok gépelni, mint kézzel írni, gyakorlatilag szó szerint le tudom írni az elhangzottakat. De ettől függetlenül nekem van füzetem külön minden egyes kurzushoz, mert nem mindig hurcibálom a laptopot.

2011. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én négyzethálós vagy sima lapokra jegyzetelek. Vannak tanárok, akik a netre felteszik az előadásdiákat olyan formátumban amire lehet jegyzetelni, ha van ilyen a tárgyhoz, akkor arra szoktam.


Hogy mennyit kell majd jegyzetelni, azt szerintem nem lehet előre tudni.

2011. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam olyasmire, hogy veszek egy adag sima lapot, abban van vagy ezer darab, és majd összefűzögetem az összetartozókat. Lehet, hogy ez így olcsóbb is, mint megvenni egy rakat füzetet.
2011. júl. 12. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút változó... valakik spirálfüzetbe írnak, valakik sima füzetbe, valakik össze-vissza.

Egy biztos, szerintem az össze vissza jegyzetelés nem vezet semmi jóra, ha csak nincs minden este pár órád külön füzetekbe másolni a napi órák anyagait...

Én pl tescoban szoktam venni egy-két ilyen vastagabb elválasztott füzetet, az egy félévre elég (műszakis vagyok), plusz nagyobb tárgyaknak, mint mondjuk matek, mechanika, külön szoktam vastag füzetet venni. Nekem ez így kényelmes, Nem sok a cipelnivaló, még is külön van minden és tanulni is kényelmes belőle.

Az A/4-es lapokat is sokan használják, én azt azért nem szeretem, mert könnyű elkeverni, illetve baromira nem szeretek tanulni belőle, számomra kényelmetlen! Gondold végig, hogy szerinted neked melyik jönne be legjobban, próbáld ki, ha nem jön be még mindig válthatsz!

2011. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Össze vissza jegyzetelés alatt azt értettem, hogy viszel egy spirálfüzetet és ahogy esik úgy puffan mint abba jegyzetelsz ömlesztve.
2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőséged van.


1: minden tárgynak 1-1 spirálfüzet

2: órán lapokra írsz, majd ezeket otthon összefűzöd.


A 2. lehetőségnek az az előnye, hogy könnyen be tudsz szúrni oldalakat, ha szükséges, és soha sem felejted otthon az üres lapot, mint a spirál füzetet esetleg (és akkor utána még másolgathatod otthon az órai anyagot).

A spirálnak viszont az az előnye, hogy nem kell állandóan a nap végén pakolgatni a helyére a lapokat, hanem egyből ott van a füzetben.

Én spirálba írok, nagyjából 1 félévben 1 tárgyból 1 füzet telik be. Kb 10-12 tárgyam van, tehát ennyi füzet. Mondjuk ez a BME, itt nem kell túl sok rizsát leírni, a képletek és diagramok elég tömények. Ha valami humán szakra mész, akkor ennél valószínűleg jóval többet kell jegyzetelni.

2011. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem idétlen kérdés. Én például csak a digitális fényképezőgépemet viszem az egyetemre, így nem cipelek, és nem fáradok el.
2011. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére tanultam középsuliban 10 ujjas vakírást, szóval nálam a laptop vált be, de az elején még én is egy füzetbe írtam, minden órán külön lapra, kóterban kitéptem a lapokat és lefűztem külön-külön. Viszont rájöttem, hogy géppel jóval gyorsabb vagyok, azóta azt használom.
2011. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én annó sokat írtam lapra. Nekem a mateknál sok magyarázatot kellett magamnak hozzáírni, mellkszámolásokat, hogy miből mi hogy jön ki. Ezért jók a lapok, mert könnyen lehet bővíteni. Elrotottat kivenni.


Egyszer kölcsönadtam egy csoporttársamak 3 féléves anyagot, ami lapra volt írva. Leejtette és szana szét hullottak a lapok. Mondam neki, hogy akkor most ő szépen leül nálam vendgeskedni és addig forgatja, rakosgatja a lapokat, amíg sorba nem tudja rakni. Én nem vagyok hajlandó helyette ezzel tölteni a drága időmet. - Ilyen balesetek kellemetlenek lehetnek.


Volt, hogy spirálfüzetbe írtam egyes tárgyakat. Azt is meg lehet tanulni, hogyan kell a spirált kitekerni, betekerni, közben a füzetet pár lappal kibővíteni. Van olyan füzetem, ami majdnem dupla vastag, mint eredetileg, alig lehet lapozni.

2011. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!