Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet, hogy idétlen kérdés,...

Lehet, hogy idétlen kérdés, de egyetemen mire szoktak jegyzetelni?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy spirálfüzeteket szokás használni? Ha igen, honnan tudom, mennyire lehet szükségem?
2011. júl. 12. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Én a spirálfüzetbe lazán belefűztem egy madzagot, így csak azt kell kikötni ha lapot akarok feltétlenül belefűzni, de van olyan is ahol simán hozzátűztem egy másik oldalhoz az újat felül és alul belső részen.

A diákok feltalálják magukat ha nagyon akarják, ja és egyszer én is jártam úgy hogy nem tudtam bemenni egy hétig órákra, majd matekból kaptam vagy 20 oldalt fénymásolva... persze első dolgom volt véletlen összekeverni az egészet. Szerencsére volt hozzá alapom, hogy kiválogassam, levadásztam az eredeti példány tulajdonosát. Azóta MINDIG beszámozom az oldalakat! :D

Én fenntartom hogy továbbra is az elválasztós vastag füzet a legjobb, de mivel műszakis vagyok, valaki már említette, hogy nálunk elég tömény az anyag, sok rizsának nyilván nem lenne elég!

2011. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavagy egyetlen sima, nagy füzetben írtam minden tárgyat.

Egy olyan óra volt, amiben laptopban jegyzeteltem, mert olyan gyors volt, hogy kézzel nem bírtam írni. :D

2011. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:37" vagyok


Az első pár fél évben én is spirálfüzeteztem, de elegem lett abból, hogy volt tárgy aminél jó ha 10 oldalt írtam, és volt amiből nem volt elég 2-3 füzet. Van olyan spirálfüzet is amiben perforáltak a lapok és kilehet tépni. Egyébként a lapok összekeverését meg lehet előzni oldalszámozással, vagy ha a lapokat egyből gyorsfűzőbe teszed óra után.


Az meg nagyon jól hangzik, hogy valaki tud vakon gépírni, és így gyorsabb, mint kézzel, de tuti nem műszaki szakra jár. Mechanika, matek és szakmai tárgyak gyakorlatain/előadásain olyan ábrák és képletek vannak, amiket nem lehet csak úgy lerajzolni... A fényképezéssel meg az a gond, hogy nem árt saját gondolatokkal, magyarázatokkal is kiegészíteni a jegyzetet.

2011. júl. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ava87 ***** válasza:
100%
Na igen, a lapok összekeveredése az egyik legbosszantóbb dolog a világon. Én ugyan nem lapokra írok, hanem füzetbe, vagy gépelek, de tavaly kaptam órai jegyzetet fénymásolva, amit nagy könnyelműen leraktam otthon az asztal szélére, ahonnan ügyesen le is vertem. Azóta ha valami lapokban van, akkor első dolgom, hogy beszámozom (és nem rakom az asztal szélére).
2011. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én év elején veszek egy ilyen gyűrűs mappát, egy csomag jó minőségű fénymásolópapirt, meg esetleg ilyen színes elválsztó lapokat. Az órán a fénymásolópapirra jegyzetelek, megszámozom az oldalakat, és mikor hazaérek lefűzöm őket ( az egész művelet nagyon kvés időt vesz igénybe) . A mappát folyton viszem magammal az egyetemre, ìgy minden tárgyból mindig nálam vannak az órai jegyzetek. És praktikus, ha valakinek kölcsön kell adni, illetve egyszerű bőviteni is. Gyógyszerésznek tanulok, és nálunk állati sokat kell jegyzetelni. Sok mindent kipróbáltam már, a külön füzetes tecnikától, a nagy közös spirálig mindent, de eddig ez a legjobb, és legkölcséghatékonyabb megoldás. Egy csómag papìt kb. 1000 Ft, egy jobb mappa is annyiba fáj, szóval mindennel együtt ùgy 3000-4000 Ft-ból megoldom a félévnek ezt a részét, és tényleg iszonyatosan praktikus. Ha nem szeretsz üres lapokra jegyzetelni, akkor a boktokban kaphatóak ezek az ún. "Collage Block"-ok, amik már eleve lyukasztott és perforált füzetek, de véleményem szerint iszonyatosan drágák. Amikor minden tárgyra külön füzetet használtam ( és sokra kellett 4-5 a félévben) ennek az árnak a tripláját költöttem. Szóval szerintem ez éri meg a legjobban.
2019. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!