Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Tóth Árpád Gimnázi...

A debreceni Tóth Árpád Gimnázium miért ellenszenves mostanában sokaknak ( szülők, diákok egyaránt)?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, aki nagyon jó tanuló (vagy a gyereke) a Kossuth Gimi után inkább a Fazekast írják be mint a Tágot. Pedig a Fazekasba nehezebb bejutni mert kevesebb osztály indul mint a TÁG-ban.

Mindenfajta véleményre kíváncsi vagyok.


2011. júl. 17. 22:51
1 2
 11/16 anonim válasza:
47%
Általánosítani nem lehet de szerintem a TÁGban sokkal több a gyökér. Oké a Kossuthban is van pár. Tágban rengeteg olyan suttyó van aki a semmire veri magát. Utolsó hszhez meg annyit h a tágba nemnehezebb bejutni mint a kossuthba. Sok tágosról tudom én h a kossuthba szeretett vna jönni ;D
2013. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Én a "régi" TÁG-ba jártam még. Akkor is állandóan ment a vita, ki ajobb: TÁG- KOSSUTH?

A Kossuth-ra jellemző volt, hogy a tanulók igen nagy hányada a szellemi (nagyon) elit gyereki közül került ki, egyetemi tanárok, magas beosztással. Kínosan észrevehető volt a fellengzős, lekezelő modor. Biologiából és fizikából viszont pechük volt, a TÁG 2 tanára (Kertész Béla, Vinczéné) elképesztően jól tanított, a fél Kossuth átjárt, a TÁG-osok nem fértek be nagyrészt a saját osztályukba. A kivételezés Dr IZÉ PROF.ÚR Édeskislánya, jajdearanyos vagy gügyögés visszatetsző volt. A Kossuthban nem sok külső körű gyerek járt, vagy ha mégis, nem jutottak szóhoz. A TÁG-ba kevesebb nagy intellektuális beosztású ember gyereke fordult meg, az A osztály elitjei voltak ők. A B-be nyelvet tanulni vágyók jártak, átlagpopulációs banda, a C-be meg....csövesek, minden olyan ember, aki vagy nem tudott vagy nem akart felkészülni jól egyetemre. Az A o. 85 %-a bejutott egyetemre- a Kossuthnak összesen a85 %-a jutott be az évfolyamról- A B oln volt sikerre is, mint 6 másik osztály szorgalmas gyerekekkel és a C- nos onnan első évben egy ember került be az orvosira, az voltam én. Pár gazdag ember gyereke is előfordult, de nem kirívóan rázták a rongyot. Most viszont -foglalkozás miatt sok szülővel, nagyival és tanulóval is beszélgetek, 50-ből 30-35-nek a sznob gazdag nagyfiúk, nagylányok, tízezresekkel büfébejárók (minek?- 1000 virsli??) de ami rosszabb: kábítószeresek is előfordulnak , meg kirívó balesetek.

A Kossuth most is ugyanaz, ami volt. Szuperagyak gazdag különtanár úgyis elmondja gyerekei járnak. De a Kossuthba sokkal nagyobb a szellemi magasröptűség, (prof., docens, egyetemi tanár ÚR) az ő gyerekeik máshová nem is nagyon jelentkeznek. A TÁG a pénztől, és tényleg sznobságtól elszálltak gyülekezőhelye.

És nyilván a fele -1/3-a átlagos átlagszülő átlaggyereke- gyalog jár, nem megy el minden Velencei karneválra vagy Korzikára vagy ....sehova.

Egy biztosan jó: KERTÉSZ BÉLA. Azért voltam 5-ös fizikából, mert Ő tanított. Aki tőle nem értette, az istentől sem. (a biosz.-sztártanárnő viszont Kossuth-párti volt, úgy nézett rám előkészítőn, ahol álltam- mint egy hernyóra- és ezzel az előkészítésem be is fejeződött, magamra hagyatkoztam. (magyartanár és matek is jó volt, de voltak gyönge tanárok, akik valahogy elvegyültek a tömegben)

Őszintén: sokmindent tudok, sokminden történt és történik, ami miatt nem szeretném, ha a gyerekem a TÁG-ba menne. (én SZŰK feliratú jelvényt hordtam egy ideig...akkor jónak tűnt az 5let! :D

2013. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mert túl sok az öntelt, pénzes diák. Kevés a szerény és kedves. Engem speciel öt év alatt végig kiutáltak, mert nem volt okostelefonom, és autóm se. Hiéba kedves vagy okos valaki, a tágban minden értékemet el akarták venni (tudás, önbizalom, tehetség, stb) Szóval ne a tágot válasszátok, ha boldog gimis éveket akartok.
2014. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én nem túl régen hallottam egy ismerősömtől akinek a lánya odajárt hogy nem szerette a társaság miatt...biztos van benne valami...
2014. dec. 2. 21:43
 15/16 anonim válasza:
marhaság.
2014. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, igen, sajnos ez így van. Remélem, te nem a TÁGba jársz. A Csokonait javaslom. Igaz, nem olyan erős suli, mint a Fazekas, és a TÁG, de nem jár oda annyi ütődött, öntelt sznob. És az egyetemen úgyis mindent megkapsz, ami kell.
2014. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!