Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem/fősuli jobb, a...

Melyik egyetem/fősuli jobb, a vidéki vagy a pesti? És miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki azt fogja írni h a pesti egyetemek jobbak.Ami engem azért zavar,mert vidéken tanulok és teljesen meg vagyok elégedve mindennel, de mivel nem pesti egyetem ezért már kevesebbet ér a diplomám egyesek szerint.
2011. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyetemtől és azon belül is kartól függ.

Épp írta valaki nemrég, hogy biömérnökként végzett pesten a BME-n és egy másik valakivel pályázott egy állásra külföldön, aki vidékre járt már nem is tudom hova. És a másik kapta meg az állást, mert Németországban halvány gőzük nem volt mi is az a BME.

De ugyanakkor biztos a fordítottjára is volt már példa.

Szerintem igyekezz egy jóhírű egyetemre bekerülni (van vidéken is, nemcsak pesten) és tegyél róla hogy később jó szakember légy. Akkor nem fogsz pofára esni.

2011. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
17.37-esnek: én is hallom gyakran, hogy a pesti egyetemen szerzett diplomát inkább elfogadják, mint a vidékit, holott szerintem ez hülyeség, mert pl. nálunk az egyetemi képzések magas szintűek, elég nagy a támogatás és a tanárok közül is sokan vannak, akik az Elte-ről stb. járnak le tanítani. Sőt, vidéki egyetemekkel kapcsolatban néhány esetben több pozitívumot hallok, hallgatóbarát intézkedések terén, mint pestiek esetén
2011. júl. 18. 18:28
 4/8 A kérdező kommentje:
17.52-esnek: külföldi cégek tényleg nem tudják, hogy megy így a helyzet, a diploma csak diploma, a szakmai tapasztalat meg a tudás a fontos. Igyekszem minél jobban képezni magam, ahogy írtad is, hogy jó szakember váljon belőlem, remélem, jó helyre is vesznek fel
2011. júl. 18. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mind1, hogy hol van az egyetem székhelye, lényeg a színvonal.

BME,BCE,ELTE,SOTE + BGF egyes karai (esetleg Óbudai Egyetem). Vidékről pedig: Pécs,Debrecen,Szeged.

Ezek azok, amiknek a legnagyobb nevük van itthon. A munkáltatók talán ezek nézik a legtöbbre. (biztos kihagytam valamit, akkor előre is elnézést, hirtelen ezek jutottak eszembe)

2011. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teszek a "munkáltató csak pesti egyetemen szerzett diplomát nézi"-dologra. Maradok itt Sopronban a szintén jó nevű NYME-nél. Pozitívum : nem kell pénzt költenem kollégiumra meg kollégiumi kajára, ehetem a nagymamám marhapörköltjét. A marhapörkölt. A marhapörkölt sokkal többet ér, mint hogy elmenjek messzire. Bár ez személyes vélemény.
2011. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó ez aranyos :)))
2011. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az NYME-s vagyok (és felvettek!) : nem csak a marhapörkölt köt ide, hanem a barátnőmet is többet tudom boldogítani. ;)
2011. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!