Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez milyen ötlet?...

Szerintetek ez milyen ötlet? Már egy ideje az oktatáson gondolkodom, a magyar oktatási rendszeren. Nekem Ezek a terveim. Nos milyenek a terveim?

Figyelt kérdés

Szerintem 2-4 éves korig (angliai példa szerint) kéne a gyereket óvodába járatni, bár ez lehet 3-6 de akkor legyen két tan nyelvű óvoda mellette környezetvédelmi szemléletű legyen.

Utána 4 vagy 6 éves kortól beíratni egy 6 osztályos általános suliba ahol angol mellett bejönne még 1 nyelv majd 9.ikben és 11.ikben bejönne még kettő idegen nyelv.

De mellette fontosnak tartanám 12-14 éves kortól hogy beszéljenek a szexualitásról, pl melegekről, úgy össz vissz hogy ez történelemben mindig jelen volt, akkor a meleg művészekről.


De fontosnak tartanám azt is ha 6 évig klasszikus hagyományos ének-zenei dolgokat tanulnának,utána meg 6 évig könnyűzenét tanuljanak 6 évig a sulin belül pl rock pop rap.Finn példa szerint azoknak a diákoknak akik suliban alapítanak bandát azok középsuli után is együtt maradnak a bandában.Röviden ennyi a terveim na meg a hittan, azt szerintem nem kéne kötelezővé tenni, bár egyes vallások szimpatikusak pl buddhizmus. Röviden ennyi.


2011. júl. 21. 16:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
A régi dolgokat max első 6 évben tanítanám utána jöhetne a modern művészet.
2011. júl. 21. 17:18
 12/32 A kérdező kommentje:
Szerintem 7.iktól meglehetne hogy milyen választani hoggy milyen tantárgyból akarsz tanulni és mindenki abból érettségizne 12.ikben.
2011. júl. 21. 17:20
 13/32 A kérdező kommentje:
Melegekről való felvílágosításnak van helye a suliban, hisz hogy neveljük toleranciára a gyerekeket, emlékszem 7-8. os voltam és meghajigáltak flakonnal egy szemüveges tolókocsist a diákok .
2011. júl. 21. 17:23
 14/32 anonim ***** válasza:
Ezt otthon kéne megtanítani, ennyi erővel akkor mindent bevihetnénk az iskolába tűtől repülőig. Aki megdobálja flakonokkal, az akkor is megfogja, ha végig ül egy 45 perces órát arról, hogy ez csúnya dolog. Nem azon múlik.
2011. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
7. osztályban megválasztani, hogy miből akarok érettségizni? Én még 11. osztályban nem tudtam, hogy mi akarok lenni.
2011. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Akkor a szülőket is behívnám kötelező heti 1 beszélgetésre egy fajta fejmosást tartanék.
2011. júl. 21. 17:27
 17/32 A kérdező kommentje:
Eléggé égő hogy mindig vannak a menők és loserek ezt utáltam a suliban.
2011. júl. 21. 17:30
 18/32 anonim ***** válasza:
52%

Na akkor nézzük sorba:

- A nyelvoktatás fejlesztésével egyetértek, de úgy, hogy az óvodában a gyerekek kizárólag angolt tanuljanak, mint idegen nyelvet, mivel anélkül a jelenlegi munkaerőpiacon nehezen lehetne boldogulni. Emellett viszont fontosnak tartom, hogy a magyar nyelvhelyességgel is kiemelten foglalkozzanak.

- Környezetvédelmi szemlélettel is teljesen egyetértek.

- Szerintem a 6 osztályos általános iskola, majd utána 6 évfolyamos középiskola is kivitelezhető lehet, azonban én az angolon felül már csak 1 másik idegen nyelvet oktatnék, de ezeket emelt szinten, hogy az érettségiig minden diák legalább 2 idegen nyelvből legalább középfokú nyelvvizsgát tudjon teljesíteni. Ezeket a felsőoktatásba történő bekerülés előfeltételévé tenném. Természetesen lehetnének nyelvi irányultságú középiskolák, ahol további nyelvek tanulására lenne lehetőség.

- Szexualitás, másokkal szembeni tolerancia: teljesen jogos, ezeket kiegészíteném KRESZ-ismeretekkel, hogy a járművezetéshez szükséges elméleti részt a diákok a középiskolában elsajátíthassák.

- Zenei és művészeti órák számának növelésével nem értek egyet. Egyrészt az előbbieket figyelembe véve így is leterheltek lennének a tanulók, másrészt ezeken az órákon a művészetekre kevésbé fogékony diákokkal nem lehetne hatékonyan foglalkozni, továbbá ezek az órák nem juttatnák számottvevő értékhez a tanulókat a munkaerőpiacon. Akinek van érzéke, tehetsége, kedve, ideje, annak iskolán belül esetleg fakultatív könnyűzenei "szakköröket" szerveznék. Ugyanezt gondolom a rajz- és technika órákról is.

- Hittant nem tanítanék, mivel az sértené a lelkiismereti- és vallásszabadságot. A fő világvallásokra esetleg irodalom- és/vagy történelemórákon ki lehetne térni.


További saját javaslatom: minden középiskolában kiemelten kellene az informatikával és az alapvető pénzügyi, gazdasági ismeretekkel foglalkozni, mivel ezen ismeretek nélkül a mai világban aligha lehet létezni.


24/F

2011. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Persze, mert a szülő ráér hetente bemászkálni. :-)

A legtöbb a szülői értekezletre sem tud/akar elmenni, pedig abból max. 2 van egy héten.

Meg mégis milyen fejmosást? Hogy mégis milyen az, hogy nem tudja egy 12 éves gyerek, hogy mi akar lenni?


Én ötödikes koromban azt hittem, hogy majd kutyakiképző leszek, év végén, hogy majd profi természetfotós leszek, hetedikben, hogy majd földrajz-magyar tanár, rá 2 hónapra, hogy majd meteorológus. Utána akartam még lenni óvónő, szülészné, végül 12. osztályosan rájöttem, hogy orvos leszek.

2011. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
utóbbinak köszönöm a jó hozzá szolását.
2011. júl. 21. 17:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!