Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez milyen ötlet?...

Szerintetek ez milyen ötlet? Már egy ideje az oktatáson gondolkodom, a magyar oktatási rendszeren. Nekem Ezek a terveim. Nos milyenek a terveim?

Figyelt kérdés

Szerintem 2-4 éves korig (angliai példa szerint) kéne a gyereket óvodába járatni, bár ez lehet 3-6 de akkor legyen két tan nyelvű óvoda mellette környezetvédelmi szemléletű legyen.

Utána 4 vagy 6 éves kortól beíratni egy 6 osztályos általános suliba ahol angol mellett bejönne még 1 nyelv majd 9.ikben és 11.ikben bejönne még kettő idegen nyelv.

De mellette fontosnak tartanám 12-14 éves kortól hogy beszéljenek a szexualitásról, pl melegekről, úgy össz vissz hogy ez történelemben mindig jelen volt, akkor a meleg művészekről.


De fontosnak tartanám azt is ha 6 évig klasszikus hagyományos ének-zenei dolgokat tanulnának,utána meg 6 évig könnyűzenét tanuljanak 6 évig a sulin belül pl rock pop rap.Finn példa szerint azoknak a diákoknak akik suliban alapítanak bandát azok középsuli után is együtt maradnak a bandában.Röviden ennyi a terveim na meg a hittan, azt szerintem nem kéne kötelezővé tenni, bár egyes vallások szimpatikusak pl buddhizmus. Röviden ennyi.


2011. júl. 21. 16:59
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

"Legyen nemzeti-radikális intoleráns homofób tuskó ?"


Én a magam részéről szívesebben vagyok ez. De amúgy a kérdésed ott hibádzik, hogy te bele akarod nevelni a gyerekbe, hogy legyen rendes, kedves, toleráns, hippike stb. de a mostani iskola rendszer ráhagyja a gyerekre a döntést, olyan lesz, amilyen akar lenni, nincs neki előírva, hogy miről mit illik gondolni. Az iskolába tanulni megy, a többit meg otthon meg a világban tapasztalja meg nagyon helyesen.

2011. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen az már egyértelmű ahogy mások is rátapintottak, hogy ez a te véleményed szerinti oktatás lenne. Ahogy azt viszont egy másik hozzászólásodban írtad (nem a "kérdésedben"), hogy választani lehetne különböző dolgok közül az lenne szerintem a legjobb ötlet.


Az eleve rossz lenne, hogy rá akarsz erőltetni valakire 4-5 nyelvet mikor 1-2 is bőven elégséges, de ez így van azzal is, hogy énekeljen meg vallási dolgokkal foglalkozzon. A legjobb az lenne ha a mai tantervet 1-8 általános iskolás évek alatt normálisan leadnák és gimnáziumba/szakközép iskolában pedig már félig te szabd meg mit akarsz tanulni. Én speciel reál beállítottságú vagyok és szerintem sokkal jobban jártam volna ha pl. nem heti 3-4 magyar/töri akármilyen órám van hanem pl. több matek-fizika kémia stb. Most az egyetemen máris sokkal könnyebb lenne az életem, mert az alap tudásom sokkal nagyobb lett volna.


No de ugye a fő probléma ezzel az egész "változtassuk meg-tegyük jobbá" a hazai oktatási rendszert dologgal, hogy ez pénz lenne. Akár a te akár az én akár más ötletét vennék alapul az súlyos pénzekbe kerülne ami egyszerűen nincs. Így a legjobb dolog amit tehet az ember, hogy olyan helyen tanul ahol legalább amit most tanítanak rendesen meg is tanítják.

2011. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!