Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindket szulom orvos . Szerint...

Mindket szulom orvos . Szerintetek nekem tobbet kene tudjak az orvoslasrol mint a tobbiek az iskolaban? Vagy eleg az amit biosz oran tanulunk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne? Attól, h orvosok a szüleid, még nem kötelező, h téged is az érdekeljen.
2011. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem is tudom, az emberek általában azt várják, hogy mindenki értsen valamennyire ahhoz, amihez a szülei értenek. De igazából nem kéne. Legalább is nem olyan nagyon, hiszen nem te vagy orvos, hanem ők.

Nekem pl. pedagógusok a szüleim, és ha velük beszélgetek, akkor sokszor előkerülnek szakmai témák, ezek engem érdekelnek is, ezért megjegyzem, szóval mondhatni, valamennyire képben vagyok. Viszont sokan azt hiszik, hogy amiért a szüleim tanítanak, én is tudok tanítani, pedig nagyon nem :)

2011. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Elég az, amit a suliban tanultok, több nem várható el. Ha a szüleid "hazaviszik a munkát", és gyerekkorod óta hallod az esetleírásokat, akkor persze többet fogsz tudni a betegségekről, de az meg nem igazán része az iskolai tananyagnak.


Nem mellesleg a szülő szakmájának nincs köze ahhoz, hogy te hogy teljesítesz az iskolában, pl. az én gyerekem se úgy született, hogy vakon gépel tíz ujjal, pedig évek óta látja, hogy csinálom...

2011. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
sztem eléga sulis anyag.nem biztos hogy téged is az érdekel mint őket.
2011. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szüleidet nekik elég e...
2011. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

apukám eredeti szakmája villanyszerelő, és bár elvagyok a vezetékekkel, inkább ne nézd meg a régi fizika jegyeimet :D

És közgazdász lettem :)

2011. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Akinek az apja szobafestő, azzal kifestetik a termet?
2011. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem, egyáltalán. :)

Vannak olyan szakmák, amikre esetleg(!) igaz lehet, hogy a gyerekek "ellesik" a szülőktől, és ha odafigyelnek, valamennyire beletanulnak.

De az orvosi szakma nagyon nem ilyen, az sokkal összetettebb annál, mintsem így bármit is meg lehetne tanulni belőle.

Ok, lehet neked nem hangzik idegenként valami latin kifejezés, mert a szüleid mondták már otthon, vagy tudod, hogy Aspirin mellé esetleg mit ne vegyen be az ember a házipatikából... De ennél több szerintem nem elvárható semmiképp. (Meg ez se kötelező.)

Apukám jogász, és amíg én nem kerültem a jogi egyetemre, addig pár nagyon alapvető dolgon kívül (amik itthon véletlenül szóba kerültek) semmit sem tudtam. :)

2011. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Az én apám pilóta....annyit tudok a gépekről h van szárnyuk meg turbinájuk...

Amíg nem akarsz senkit megműteni, addig nem kell többet tudnod, amíg nem akarok repülőt vezetni, nekem sem kell többet tudnom...

2011. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Apukám tanár, mindenki akinek elmondtam azt hitte, hogy én biztos jó vagyok azokból a tantárgyakból, pedig pont, hogy azokat utáltam a legjobban, és ezen mindig mindenki megdöbbent, engem meg rohadtul idegesített, mert én nem az apám vagyok. Szóval csak azért, mert a szüleid orvosok neked még nem kell hozzá érteni, sőt, a bioszt se kell szeretni. :)
2011. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!