Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen főiskolát javasoltok?

Milyen főiskolát javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy szakközépiskolába járok környezetvédelmi szakra, és 10. osztályos vagyok.Amikor ebbe az iskolába jelentkeztem szempont volt az is, hogy olyan legyen amiből meg tudok élni, és jövője is van.Akkor még érdekelt, de ahogy idősödök, komolyodok egyre inkább kezdek rájönni, hogy engem se a virágok része se a latin neve nem köt le.Ennek ellenére még mindig vonzó az a jövő amit ebben a szakmába látok.

Érdekel a testek felépítése, a belső részei az embernek és az állatnak egyaránt.Gondoltam arra, hogy ovónő leszek.De erről egyáltalán semmi jót nem hallottam.Kevés fizetésért nagyon sok munka.A tanárokkal szintén ez a helyzet.Orvos nem leszek, mert a felelősségvállalás ilyen szinten megriaszt.

Mivel meg is kell élnem majd a tanulás mellett levelezőre szeretnék menni, és ha lehet nem 5-6 éves képzésre.

Az átlagom 4-es körül van, ezzel igazán nem tudom hova vennének fel.

Fontos az is, hogy normálisan meg tudjak élni, ha már van egy diplomám.Gondolok itt olyan 100 körüli vagy az fölötti fizetésre.Megszakadni se szeretnék.Félreértés ne essék, boldogan megcsinálom amit kell, normális keretek között.


Kérlek ha tudtok adjatok tanácsokat!

Köszönöm!


2011. júl. 25. 19:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és még valami...a cukrász vagy a szakács szakma nehéz egy nőnek?Elég pici is vagyok, úgyhogy nem tudok súlyokat emelgetni...
2011. júl. 25. 20:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis "alapozol" tudnám javasolni a környezetmérnök szakot. 3 éves, végezheted levelezőn is. (Utána olvashatsz részletesen a felvi.hu-n.)

Szinte azonnal kapsz állást, magas fizetéssel (vidéken kb. bruttó 250ezer kezdő).

Az unokatestvérem ezt végezte, már egyetem alatt hívták Németországba is dolgozni. Végül itthon marad a fenti kezdő fizetésért.


Ezen kívül még bármely mérnök szakot érdemes elvégezni.

2011. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!