Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » J. K. Rowling: Harry Potter...

J. K. Rowling: Harry Potter (1. kötet), kötelező olvasmány?

Figyelt kérdés

[link]


Kivenném a fiamat az iskolából, ha egy látens meleg varázslóinasról kéne olvasnia.


2011. júl. 28. 22:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Iskolafüggő, de tisztában vagy egyáltalán az összes többi általában kötelező olvasmánynak a tartalmával?
2011. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
nalunk nem volt kotelezo,de 7.ben kellett irni egy olyan olvasonaplot amiben mi valaszthattuk ki hogy mirol irunk (termeszetesen kaptunk egy listat es abbol kellett valasztani),akkor valaszthato volt az altalad emlitett konyv
2011. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

olvastad a könyvet drága? vagy csak a levegőbe beszélsz?

Rowling azt nyilatkozta, hogy mindig melegnek képzelte az igazgatót, de a könyvekből nem lehet ezt kiolvasni, főleg nem az elsőből.. (a 7. részben van szó arról, hogy Dumbledore-nak volt egy haverja, de ennyi semmi több...) ha olvastad volna tudnád..

különben meg szerinted mitől lett milliárdos Rowling? attól, hogy tizéves gyerekek százezrei olvassák a regényeit..

először rakd sebességbe az agyad és csak utána szólalj meg...

2011. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem venném ki a gyerekemet ezért az iskolából. Az ismerőseim gyerekei nem hajlandóak kötelezőt olvasni, mert dög unalom, szerintük. Ezt viszont szivesen elolvasták. A lényeg hogy megtanuljon olvasni.
2011. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
88%
Iskolafüggő, nálunk is volt 6.-ban pár éve, és nem volt rossz!
2011. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk én nagyon szerettem olvasni, kikapcsolódásként ezeket a könyveket. Pedig már elmúltam 30. Azt meg kell mondjam, hogy szerintem egyáltalán nem gyerekeknek való. Sok helyen, sőt végig annyira izgalmas és félelmetes, hogy alig tudtam elaludni. Na dehogy ez meg a kötelező olvasmány az kettő, az biztos. Nem értem azokat a tanárokat, akik ezzel akarják a gyereket "műveltetni" Én a helyedben a tanároknak szólnék valószínű, vagy írnék a Művelődési miniszternek. Nem tudom ki engedélyezte ezt az új listát, de megdöbbentő. Az is lehet, hogy ez iskola függő és tanár függő. Nem tudom
2011. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
75%
Már megbocsáss, de Harry Potter nem varázslóinas. És nem meleg. De esetleg arra is gondolnod kéne, kedves szülő, hogy esetleg véletlenül került be oda, vagy valaki nem bírt magával, és heccből rakta be oda.
2011. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

látens meleg varázslóinas?????????...úgy látszik én valami másik könyvet olvastam o.O


az ilyen szülők miatt nem olvasnak a gyerekek, gondolom, nálatok a szakácskönyvön és a blikken kívül nincs otthon semmi más olvasnivaló

2011. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%

Hát én a Legyek Urát nem tartom túl szerencsésnek még 9-ben, inkább 12-ben kéne


a Bibliát meg felháborítónak tartom, mint kötelező olvasmányt, annak ellenére, hogy javaslom mindenkinek elolvasni és én 6-os koromban olvastam

2011. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok gyereket (mára felnőttet) ismerek, akiket a Harry Potter-sorozat indított el az olvasás útján. Annyira magával ragadja és leköti még azokat a fiatalokat is, akik előtte a kötelezőket is félve vették kézbe (ha kézbe vették egyáltalán). És mire átrágták magukat a sok vaskos köteten, rájöttek, hogy olvasni jó, ha az ember megtalálja azt az olvasmányt, ami őt leköti.


Kora tizenévesen bőven jó, ha legalább Harry Pottert olvasnak, ez egy jó út arra, hogy később önszántukból vegyenek a kezükbe egy-egy komolyabb olvasmányt.


Sokkal jobb ez, mint Bulgakovot meg Dosztojevszkijt olvastatni ezzel a korosztállyal (pedig ez sem ritka), a szülő ezek ellen bezzeg nem ágál, mondván hogy ez mégiscsak szépirodalom, de semmi értelme, ha a gyerek nem érti, szenved és a háta közepére sem kívánja az egész olvasósdit. Az ilyen rossz tapasztalatok miatt jó eséllyel később sem lesz rendszeres olvasó.

2011. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!