Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén melyik főiskolára/egyetem...

Idén melyik főiskolára/egyetemre volt a legkönnyebb a bejutás?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott szakra szeretnék menni, de mindenhol megközelíti a felvételi ponthatár a 400 pontot.

Olyan Budapesti iskolát keresek, ahol 300 pont körül van a ponthatár.

Mondanátok ilyet?


2011. júl. 31. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
És neked az teljesen mindegy, hogy milyen szak? Ugyanúgy mennél mérnökire, mint szabadbölcsészetre, csak egyetem legyen? :)
2011. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Első két helyen anglisztikát jelölök meg..de ott is elég magas a pontszám..

természetesen nem mindegy, de mivel nem jut eszembe semmi konkrét ezért írtam ki a kérdést és ha lesz válasz majd azokból választok, ha tetszik valamelyik.

2011. júl. 31. 10:10
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
És arra nem gondoltál, hogy 1 év alatt felkészülsz rendesen az érettségire, és valami olyan helyremész, amivel később nem fogsz éhen halni? Mert az anglisztikával éhen fogsz..
2011. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Budapestit nem tudok, de pl. hozzánk az EKF-re Egerbe a reál szakokra nagyon alacsony ponttal be lehetett kerülni államira (biológia 201 pont, földrajz 299, kémia 200, környezettan 233, matek 200). Minden más szakon 390-430 között vettek fel ide is.

Itt másodiktól felveheted mellé az anglisztikát minorként, így mesterképzésben végezhetsz pl. földrajztanár és angoltanár szakpáron.

2011. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De felkészülök rendesen az érettségire..és tudod miért angolra megyek? Mert az érdekel a legjobban..Nem kioktatást kértem, hanem ötleteket...

Másik választ köszönöm, de sajnos Eger túl messze van :(

2011. júl. 31. 11:53
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem hogy örülnél neki, hogy messzebb van, elszakadhatnál a szüleidtől. Vagy a nyakukon szeretnél maradni minél tovább?
2011. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én biológiára megyek, itt 284 volt asszem most a ponthatár, de ide ha te bekerülsz iylen hozzáállásal egyből kibuksz. Bár egyébként is, mert a legnehezebb szak a természettudományisak közül, meg úgy egybként is. Tehát a pontszám nem minden
2011. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem maradok a szüleim nyakán mert a legközelebbi főiskola/egyetem is messze van..Egy kis városban lakom és nagyon rossz a buszközlekedés, így mindenképp kollégiumba megyek.

Egyébként meg nem tudom, hogy mi a probléma a hozzáállásommal.

Csupán szeretnék egy c.tervet, arra az esetre, ha a másik két terv nem jönne össze. És azért kell a kevés pont, hogy minél biztosabb legyen..

2011. júl. 31. 15:20
 9/20 anonim ***** válasza:
6%

Kismillió szak van, amihez egy köpésnyi pont sem kell. Ha azt mondom, hogy menj krumplipucolónak, mert oda csak 200 pont kell, akkor odamész?

Ezen gondolkozz el. Keress magadnak valamit, amit érdekel, és hajtsd meg az utsó éved, amennyire csak tudod. Ha 2 tantárgyból jól teljesítesz, akkor az addigi tanulmányaid nem is számítanak....

2011. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Ahol 300 pont a határ? Sehol nem találsz olyat ahol anglisztikára annyi a ponthatár.

Aki meg olyan hülye, hogy 300 pontos helyre tud csak bejutni, ne menjen egyetemre.. pont ezért kéne megemelni a pontszámokat, hogy ne menjen minden analfabéta egyetemre.


Nem is kell ész hozzá csak TANULÁS hogy legalább 370-380 pontot elérjen valaki.

2011. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!