Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén melyik főiskolára/egyetem...

Idén melyik főiskolára/egyetemre volt a legkönnyebb a bejutás?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott szakra szeretnék menni, de mindenhol megközelíti a felvételi ponthatár a 400 pontot.

Olyan Budapesti iskolát keresek, ahol 300 pont körül van a ponthatár.

Mondanátok ilyet?


2011. júl. 31. 09:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy itt ennyi okos ember van..

Had tudjam már én, hogy mit miért csinálok vagy akarok..

Tisztában vagyok azzal is hogy 370 pont bejutni anglisztikára nem is ezzel volt a probléma.

Nem okoskodást kértem. Egy kérdést tettem fel és ARRA vártam válaszokat. Csak azt nem értem, hogy ha itt mindenki ennyire okos miért nem erre válaszolt? (tisztelet egy embernek aki képes volt normálisan válaszolni)

2011. júl. 31. 16:59
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyunk 'olyan okosak' csak elég felháborító mikor valaki ilyeneket kérdez.


Hogy válaszoljak a kérdésedre, a mérnöki szakokra meg a természettudományos szakokra sok helyen nagyon kevés szokott lenni a ponthatár, viszont ezek a legnehezebb képzések között vannak, tehát oda te úgyse mennél, meg el se tudnád végezni ha még 370 pontot se tudsz összegyűjteni egy érettségin.

2011. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azon baszom fel magam, amikor a kedves válaszolók úgy írnak ilyet, hogy 370-380 pontot könnyű elérni. Nekem ugyan 362 pontom lett, kémia szakra megyek (232 volt a ponthatár), több pontom is lett volna, ha 4 éven keresztül nyalok a tanároknak... Konkrétan a tanárok döntöttek, hogy akkor a magyar fogalmazásomat jól írtam meg, a töri esszéimet meg közel 0-4-10 pontosra értékelték. Így a magyar 5-ös, a töri 4-es. Nem csak a tanuláson múlik az a jó jegy, higgyétek el...


Válaszolva a kérdésre: Természettudományos tárgyakkal kapcsolatos szakokon alacsony általában a ponthatár. Nézd meg a felvi.hu-n a Budapesti egyetemek/főiskolák idei ponthatárait, amelyek érdekelnek, a pontokhoz adj hozzá kb 20-50 pontot, remélhetőleg nem emelkedik többel a ponthatár. Ha mindenképpen angollal akarsz foglalkozni, én elvégeznék egy szakfordítói tanfolyamot is, vagy mennék angol-X szakos tanárnak.

2011. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

De okos itt mindenki, te jóó ég....

Imádom, hogy mindenki csak oltogat, hogy hú de könnyű ennyi és ennyi pontot szerezni, csak tanulni kell hozzá.Hát r.hadtul nem könnyű!

Nagyban attól (is) függ, hogy milyen nehézségű az adott év érettségi feladatsora az egyes tantárgyakból. Mert képzeljétek, van aki ovodás szintű feladatokat kap pl. Magyar érettségin(mondjuk Csokonay ami idén volt ha jól tudom, hát vicc......). Előző évben nekem Gelléri Andor Endre novellát kellett elemeznem(a nevéről sem hallottunk még soha). A matek érettségi nehézsége is évenként változik.

Nekem tavaly 367 pontom lett, bizonyos helyekre 375 (ahol nézik az angolt), ami azért elég kevés, egy normális államilag támogatott képzésre nem is elég....pedig nem vagyok egy hülye gyerek, világ életemben jól tanultam, van két nyelvvizsgám(az egyik felsőfokú), megírtam 4-esre úgy a matek érettségit(r.hadt nehéz volt), hogy 3 évig 2-es voltam belőle, és mégis megszívtam. Én nem hülyézem le azokat akik 300 pontos szakokra akarnak bejutni, lehet , hogy ennél jóval több pontja lesz , de mégsem lesz elég egy olyan szakra, ahol államilag támogatotton 400 körül van a ponthatár... És akkor mi van, akkor az már h.yle??? Nekem nem egy olyan osztálytársam jár Corvinusra, akinek 400 fölött volt a pontja, mert 5 évet végigmagolt. De ész az kb. nuku...


Kérdező! Menj fel felvi.hu-ra, ott rámész a 2011-es ponthatárokra, és ott meg tudod nézni az egyetemek , főiskolák összes szakát, hol mennyi volt a ponthatár....


20L

2011. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utolsó két normális választ!

Már nagyon sokat nézegettem felvi.hu.n hogy mi merre mennyi..

És csak annyit fűznék hozzá, hogy az érettségi tényleg múlik a szerencsén is, mert nem mindegy milyen feladatsor lesz (az idei nevetséges volt).

Valamint az érettségire magolni kell tudni ami valakinek nem megy (mint nekem)..

És mielőtt hülyének néztek 4.7es átlagom volt 3.ban, megcsináltam egy földrajz előrehozott érettségit 4-esre és befejeztem az ECDL vizsgámat.

És azért kell c.terv mert anglisztikára az egyik tantárgy a töri amit néznek és a töritanárom nem a legjobb 4 év anyagát meg elég nehéz bemagolni úgy, hogy nem hall az ember róla semmit.

És pont azért félek, mert idén is 368 pont volt bejutni anglisztikára ha ez még emelkedik, akkor az nagyon nehezen hozható, főleg azért mert nagyon jó emelt angol érettségi kell...

2011. júl. 31. 20:13
 16/20 anonim ***** válasza:
Csak szólok, h a magolással semmire nem fogsz menni a következő tanulmányaid során, sőt az érettségin se. Mi jól kiröhögtük az osztály strébereit, mikor kijöttek írásbeli után, és mondták, h nem tudtak semmit, mert ehhez nem bemagolni kell a dolgokat. Jah és a mostani nehéz feladatsor volt, és erre majd rájösz, mikor te is érettségizni fogsz, mert más érettségije jóhogy sokkal könnyebb, mikor otthon a kakód mellett nézed, de mikor ott ülsz, és azon izgulsz, h vajon felvesznek-e, akkor parázni fogsz, mi meg majd röhögünk rajtatok:P
2011. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy milyen az érettségi drukk...sajnos :)

És nekem az csak külön öröm, hogy nem kell magolni mert azzal nagyon nem vagyok kibékülve..:)

2011. júl. 31. 20:35
 18/20 anonim ***** válasza:
én is a törit utáltam, hármasokért küzdöttem végig, érettségim négyes lett, de az írásbelit nagyon elrontottam, a tanár mondta is h meglepődött a szóbelin... A amtekon röhögtem amikor kijöttem (emelt matekos voltam, középszintűt írtam) de meglepődtem, 82% lett... A magyar viszont tényleg kész vicc volt, bár a végén megijedtem, hogy elrontottam, de végül mégsem. Én csináltam előrehozott angolt, középen és emelten is, megérte, nem kellett még azzal is foglalkozni, az idei angol-német érettségi pl nehéz volt a tanárok szerint is...
2011. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom..Több ismerősöm is most érettségizett..

Én is emelt matekos voltam de én is csak középszintűt fogok csinálni..

Nekem a földrajz érettségim van meg...Angolt is előrre akartam hozni, de mivel emelt kell belőle így nem lett volna jó ötlet...

2011. aug. 2. 11:48
 20/20 anonim ***** válasza:
Egerben nem szabad az angoltanárira menni, mert a képzés nulla, miközben erőn felüli mennyiséget követelnek. Számos sok képzésben vettem már részt, egyetemi képzésben is, de olyan rosszindulatú tanárokkal, mint amilyenek az angol tanszéken vannak Egerben, még sehol sem találkoztam.
2014. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!