Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemmel kapcsolatban lenne...

Egyetemmel kapcsolatban lenne egy bonyolult kérdésem, remélem valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,a középiskolai végzettségemet és az érettségit szerbiában szereztem meg,19 éves koromban.2005 óta vagyok magyar-szerb kettős állampolgár.Úgy döntöttem,hogy egyetemre szeretnék járni,konkrétan erre a szakra: [link]


Az a problémám,hogy mivel a középiskolában csak 2 évig tanultunk matematikát-a szakközépiskola profiljából adódóan a megszerzett szakmánkon belül nem volt szükség matematikai ismeretekre-a matektudásom egy 10 éves színvonalán sincs.


A fenti linkhez tartozó leírásban azonban matekra utaló jeleket látok.A kérdésem:Lehet-e a matematika mellőzésével elég kreditpontot-(a kreditpontok fogalmával sem vagyok tisztában)-szerezni,hogy képes legyek elvégezni egy ilyen alapképzést,vagy felejtsem el az egészet?Bármit hajlandó vagyok tanulni,ami szükséges,csak ne matek legyen


Mindenki válaszát előre is köszönöm !


2011. aug. 11. 18:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hozzád is szólt,mert egyetemista vagy:)És ugyebár az orvosi sem egy séta a parkban:)


Jöhetnek még válaszok.És neki fogok menni,megnézzük ki a keményebb legény,a matek vagy én:D


Köszönet mindenkinek!

2011. aug. 12. 17:13
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia! Az élelmiszermérnöki az matek ÉS tantárgyas. én nem érettségiztem matekból de tudtam jelentkezni mert másból érettségiztem helyette.. Hu de a suliban nagyon nehéz volt a matek. Nagyon... Ha esetleg matek nélkül szeretnél mérnökire járni akkor nézd meg a természetvédelmi mérnököt.

Egyébként nálunk a fizika2t pl addig nem irták be amig nem volt meg a matekod és a fizika 1ed:(((

2011. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és irj esetleg az Oktatási Hivatalnak vagy az info@felvi.hu-ra.Ők tudnak pontos tájékoztatást adni:)
2011. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Pfúú,Isten vagy,ezt enélkül nem találtam volna meg,és még tetszik is,matektól függetlenül:D Mindenképpen utánanézek,rögtön.Szóval te biztos vagy benne,hogy ezen nincs matek?:D
2011. aug. 13. 22:43
 15/16 anonim ***** válasza:

01.34 vagyok


Nos, erős túlzással, de úgy voltam a matekkal, mint te a mongol nyelvvel :D. De keményen küzdöttem is, pont emiatt, mert tudtam, hogy nekem kell, matek II. második zh előtt például 42 órán keresztül voltam ébren. Kellett, mert nekem több idő kellett ahhoz, hogy valamit annyira megértsek, hogy készség szintjén alkalmazni is tudjam. Hogy az apró, leheletfinom huncutságokat, amiket annyira szeretnek alkalmazni a tanárok, hogy megcsavarják a feladatot egy kicsit, észrevegyem, és ne nyaljam be mindig… Ha van akaraterőd, akkor nem lehet gond. Nem fogja pótolni teljes mértékben a tudást – nem is fogja sohasem. Viszont a legnagyobb szövetségesed lesz abban a harcban, amit vívni fogsz.


A kőkemény részeket ki lehet ragadni, be is lehet seggelni. De ez olyan lesz, mint a konfekciós ruha. Megtanulsz egy alap sémát, hogy ezt a feladatot így kell megoldani. Aztán Hűbele Balázs módjára megy is, mint az ágyba szarás :D. Aztán alkalmazod az összesre. A tanárok szeretnek huncutkodni, kicsit csavarnak a feladaton, te a betanult sémát alkalmazod, nem veszed észre a csavart, az eredmény egész szám lenne, neked meg nem az jön ki… Sokszor jártam így… :D De a matek tanárom rendes volt, adott részpontokat is, így a részpontokból kapartam össze mindig annyi pontot, hogy örülhessek. Minden feladatomra kaptam pontot – egyikre-másikra néha a max pontot is, ha épp jó volt az eredmény – de gyakoribb volt, hogy a megszerezhető pontok felét, negyedét kaptam meg. A tanár azt nézte, hogy alkalmazom-e az elvet. Nem minden matek tanár ilyen, nekem szerencsém volt. Másnál szerintem még mindig matekoznék :D. Pedig már lassan végzek :D.

2011. aug. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tuti h nincs.
2011. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!