Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZE hallgatók! A Felkészítő...

SZE hallgatók! A Felkészítő Napokon kötelező résztvenni?

Figyelt kérdés
Nem vettem karszalagot mert annyira nem vonz az egész,egy az hogy nem is tudnék hazajönni éjjel,meg van jobb dolgom is mint 4 napon át ott lenni. Megnéztem a programot és minden nap van olyan program amihez az van írva hogy megjelenés kötelező. Ha nem jelenek meg akkor mit csinálnak? Mert még azon a napon amikor van a beiratkozás részt vennék a kötelező programokon ha már muszáj,meg úgy érdekességként is,de a többi nap ha nem muszáj inkább kihagynám. Felírja ott valaki hogy kik vettek részt és kik nem?
2011. aug. 23. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, kötelező, névsort olvasnak... 18 felett vagy, olyan nincs, hogy kötelező. Vizsgázni sem kötelező, meg órákra járni sem, csak épp annak következményei vannak. Ha nem mész el ezekre, annak nincsenek - hacsak nem annyi, hogy kevesebb emberkét fogsz ismerni, de idővel úgyis kialakulnak majd a kapcsolatok.
2011. aug. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zin válasza:
szerintem készülj fel!
2011. aug. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Azért tettem fel a kérdést mert olvastam a programokat és vannak amik mellé oda van írva hogy "Megjelenés kötelező!" Elvileg ez egy 4 napos rendezvény de én nem szeretnék mind a 4 napon elmenni Győrbe csak emiatt,persze a beiratkozás napján (31-én) részt vennék mindenen amin lehet.

Hallottam már azt is hogy nem érdemes 6000 forintot kiadni a Felkészítő Napokért mert nem éri meg,ezért nem fizettem a karszalagért sem. Még 30-án lehet venni,megéri kifizetni ennyi pénzt?

2011. aug. 23. 02:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy megint kretének osztják az észt, akik szerintem azt sem tudják hol van a SZE...


Kedes Hallgatótársam! ;-)


Maga a felknapok nem kötelező. Viszont ahogy a gólyalevélben is olvashattad a megjelölt programokon kötelező részt vennui, mert ott olyan információk hangzanak el, amik megalapozzák az egyetemi létedet.

Ha jól emlékszem 1-2 előadás és a beíratkozás van kötelezőre jelölve, az meg nyilvánvalóan kötelező.

Ezekre a programokra nem kell karszalag, anélkül is ott tudsz lenni.


Névsort nem fognak olvasni, viszont annyival előrégg leszel, hogy nem leszel elveszve az egyetemi mozaikszavak között, nem nézel hülyén, ha IV-znek meg MTK-znak, illetve egy előadáson kitanítanak a neptun használatára. Elsőként az is rejt magában veszélyeket...

2011. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is csak a kötelező programokon fogok részt venni, ezért is nem vettem meg a karszalagot. :)
2011. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én azért nem vettem karszalagot mert a jobb programok estefelé lesznek viszont nem tudnék hazajönni és nincs ott hol aludnom. Igazából kíváncsi vagyok a Felkészítő Napokra, hogy mindenki egyedül odamegy? Mert gondolom sokan lesznek akiknek nincs még ott ismerősük (én is így vagyok) és nem szívesen lennék ott a nagy tömegben egyedül,kicsit elveszve érezém magam. Vagy van valami vezető? Mivel szerdán lesz a beiratkozás úgy gondoltam hogy részt veszek majd a 3 kötelező programon,de hétfőn lesz a "szakprogram:fejtágítás" és csütürtökön is lesz két kötelező program az egyik a Cv Week előadás (ami szerdán is lesz,gondolom ugyan azt mondják el)a másik pedig a Testenevelés és Sportközpont tájékoztató,de ezekre már nem szeretnék elmenni. Ha csak a szerdai ingyenes programokon veszek részt akkor sok mindenről lemaradok? Szerdán lesz "kötelező": 10:00 Beiratkozás és CV Week előadás, 14:00-15:30: Dr. Író Béla főtitkár úr tájékoztatója az Egyetemi csarnokban.


Eddig úgy volt megbeszélve hogy autóval megyek a szüleimmel a beiratkozásra és együtt elmegyünk körbenéni hogy merre kell menni a vasutállomásra stb. mert nem nagyon ismerem a helyet,de talán jobb lenne ha egyedül mennék vonattal?

2011. aug. 23. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintme jobb ha egyedül mész vonattal. Ha magad fedezed fel a dolgokat sokkal jobb.


A testnevelési tájékoztatót bátran kihagyhatod, csak kántálnak arról, hogy 4 félév tesit kell teljesíteni meg milyne istenkirály tetnevelés van az egyetemen. Kb ennyivel összefoglalható :D


Író sem egy nagy durranás, ő dumál az egyetemi dolgokról, 1x végig lehet hallgatni...


Én egyedül mennék a helyedben, szerintme könnyne fel lehet fedezni. Gyalog 15-20 perc maximum.

2011. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!