Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező egyik tantárgyból...

Kötelező egyik tantárgyból emelt szintből éretségizni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk jövőre építészmérnöki szakra szeretnék jelentkezni, ellég matek és fizikából csak közepes szintü vizsgát letenni?
2011. aug. 28. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu
2011. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát azért kérdezem mert nem akarom hogy félreértés legyen, engem és a felvi.hu között. Néztem ezt az oldalt, és ahogy én értettem tök mindegy hogy emelt vagy közepes, de bisztos akarok lenni abban hogy jól értettem..
2011. aug. 28. 17:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Jövőre még nem kötelező az emelt érettségi. Csak ajánlott, hiszen 40 pluszpont jár érte, de nyilván te tudod, hogy hogyan jössz ki jól.
2011. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát , külföldön élek, és innen próbálok készülni az éretségire, hogy nekem pont ellég a közepes, nehogy túl nehéz legyen nekem.. :-O
2011. aug. 28. 17:35
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem 40 pluszpont jár érte, 40 a maximális pluszpontok száma, ezeket szerezheted versenyekkel, sportal, emelt éretségivel, hátrányos helyzettel(ezeket nem igazán értettem sose, de jó...)nyelvizsgával (meg vannak még amennyire tudom). Viszont középszíntű könnyebb, ha jól tudom 60%osat kell megírnod hogy átmenny(középszintűn és emelten is), emelten nem biztos hogy meglesz, meg nem olyan sok a plusz pont, hogy megérje csak azért x pontal rosszabbat írni. Azt a 40 pontot máshonnan is könnyen össze lehet szedni.(haverokkal mind megszereztük, mondjuk felük emeltet is rakott, 2 mellé nyúlt vele...)
2011. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az utolsónak a válaszát nem egészen értem. Eddig 80 pluszpontot lehetett szerezni, de idéntől már 100-at. Ebből 50 az emelt. Nyelvvizsgáért maximum 40 jár.
2011. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó előttinek gyakorlatilag egyetlen olyan mondata sincs, ami igaz:D

Minden érettségi 20%-tól kettes.

És összesen 100 pluszpontot lehet összeszedni.

2011. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én jövőre érettségizem. Ezért tudom a pontos szabályokat. Nem kell emelt szintű vizsgát tenni. Azonban egy emelt vizsga 50 pluszpontot ér. A maximálisan megszerezhető pluszpontok száma 100. Egy középfokú nyelvvizsgáért 28, egy felsőfokúért 40 pluszpont jár. De nyelvvizsgáért maximum 40 pontot lehet kapni. Továbbá nem lehet ugyanabból a nyelvből az emelt érettségiért és nyelvvizsgáért is pluszpontot kapni. Ezen kívül lehet OKTV helyezésért is pluszpontot kapni. 1-10. helyezés: 80 pluszpont, 11.-20. 40 pluszpont, 21.-30. 20 pluszpont jár. Az OKTV-s pluszpont csak akkor számítható be, ha olyan egyetemre/főiskolára jelentkezel, ahová ez a tárgy felvételi tárgyként van megjelölve. Valamint hátrányos helyzetért is lehet pluszpontot szerezni.
2011. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20:40-es voltam, és még hozzátenném, hogy nézd meg az előző évek ponthatárát, mert ha 400 pont fölött volt, akkor pluszpontok nélkül nem vesznek fel.
2011. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

40 pont már meg van a felsöfokú nyelvvizsgáért.

De akkor jó tudni hogy közepesre kell készülnöm. :)

2011. aug. 28. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!