Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy ápolói képzést biztosít...

Ha egy ápolói képzést biztosít szakközépbe megyek, akkor utána lehet belőlem még orvos?

Figyelt kérdés
(Szerintem ápolói érettségit lehet abba a szakközépbe szerezni)
2008. nov. 29. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan, hogy "ápolói érettségi".
2008. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Aki közgazdasági szakközépbe jár, abból is lehet orvos.
2008. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2008. nov. 29. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor sincs olyan, hogy ápolói érettségi.
2008. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészségügyi alapismeretek érettségire gondolt a kérdező az ápolói érettségi alatt. Csak hát azzal nem sokra mész, ha jelentkezel egyetemre. Ahhoz, hogy bekerülj az orvosira biosz érettségit kell tenned, és még vagy kémia vagy fizika érettségit. Szóval ésszerűbb egy gimnáziumba menni. Ugyanis egy szakközépbe, még ha egészségügyi is, nem helyeznek ezekre a tárgyakra olyan hangsúlyt, az egészségügyiben is inkább a gyakorlat kap nagyobb szerepet. Szóval én azt javaslom, hogy gimnáziumba menj. De ha nagyon érdekel a téma, akkor a felvi.hu-n vannak fórumok, ahol olyanok beszélgetnek, akik orvosira akarnak majd menni. Ők biztos több infót tudnak adni.

Ja még annyit, hogy én közgazdasági szakközépbe járok, és én is szívesen lennék orvos. De mivel nem tanultam két évig két órában sem bioszt, sem kémiát, sem fizikát, ezért csak 2 osztályozó vizsga után mehetnék ezekből a tárgyakból érettségizni, és a suli sem az osztályozóra, sem az érettségire nem készítene fel. Amit pedig tanultunk korábban, az messze nem elég egy ilyen érettségihez, szóval keményen magántanárhoz kellene járnom két tárgyból. És hát ezt lehetetlen kivitelezni, ha nem akarok megbukni a szakmai tárgyakból.

2008. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!