Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a soproni egyetem...

Milyen a soproni egyetem közgazdasági kara?

Figyelt kérdés

NYME KTK pénzügy-számvitel alapszak érdekelne...

mennyire piacképes az itt szerzett diploma?

milyen az egyetem?


annyit tudok, hogy Jó szerencsét! köszönést használnak :) :D


2011. szept. 20. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
gyenge
2011. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pénzügyi oktatásban az utolsó előtti az országban, az utolsó a szolnoki főiskola :)
2011. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. szept. 20. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez hülyeség, hogy gyenge. Egy az, hogy a Bsc miatt egységes az oktatás, kettő pedig az, hogy a Corvinusos "csapatokat" esettanulmányban össze-vissza vertük tavaly és most is. Jelenleg a CFA versenyben kerültünk be a regionális döntőbe. Rengetegen mennek ki tanulni Burgenlandba és Bécsbe a WU-ra. Szóval az, hogy gyenge, kikérem magamnak. Pécs után vagyunk közvetlenül. Ami gyenge az a DE és a BGF sem nagy durranás..
2011. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ezt csak megerősíteni tudom! Nem beszélve a német nyelvű képzésről, ami egyedülálló az országban. A Goethe Universität-ről (Frankfurt) is jött vendégtanító, na meg a WU-ról, Dounau Uni-ról, FH-Eisenstadt-ról is. Ezt nem sok iskola tudja elmondani magáról szerintem!
2011. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha ez tényleg így van, mért istenítik annyian a Corvinust meg a BGF-et? o.O

Egyébként nézegettem felvi.hu-n statisztikákat, ott a Bgf tényleg nincs az élvonalban,de előbbre a vn a Nyme-nél. Sopronban a mérnöki kar van egész jó helyen (statisztikailag)

Mondjuk a németes dolog az biztos jó. Főleg, ha vki szereti a németet.

2011. nov. 14. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha teheted ne menj közgazdásznak!
2011. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
miért?
2011. nov. 15. 18:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok.

Menj orvosnak, villamosmérnöknek!

Ha közgázra akarsz jönni, akkor menj a Corvinusra. Ha oda nem vennének fel, akkor Pécs. Ha oda valamilyen okból nem tudsz felvételizni, akkor teljesen mindegy, mire mész az alábbiak közül: BGF, NYME, DE. Többi gyenge.

A felsőoktatási rangsorok pedig érdekesek, rengeteg gyenge pontjai vannak, felsorolok néhányat:

a, OKTV: ha sok a diák, akkor több OKTV-s helyezett van. Az NYME-n kevés a diák, kevesebb az OKTV helyezés.

b, Fejvadászok értékelése: a fejvadász cégek pesti központúak, a vidékieket nem is ismerik, ezért is szerepelnek gyengébbe.

c, Munkáltatók véleményei: a cégek inkább pesti, győri és debreceni központúak, így az ottani egyetemekről jobb véleménnyel vannak (sokan a cégvezetők közül is a környéken végeztek). NYME-hez kapcsolódó vállalatokat meg sem kérdeztek. A legközelebbi az AUDI, ott sok NYME-s van.

Amúgy meg a legutóbbi németes csoport eredményei: 12 fő végzett, ebből:

- 1 a Corvinuson tanul nemzetközi gazdálkodást;

- 1 a BGF-en tanul nemzetközi gazdálkodást;

- 1 Rotterdamban tanul;

- 1 Németországban a Bosch-nál SCM Manager;

- 1 a FH-Eisenstadt iskolán tanul;

- 3 Burgenlandban dolgozik (project manager, SCM Manager, stb.)

- 2 a WU-n tanul a Management Msc-n.

- 2 pedig a helyi Msc-n tanul Internationales Managementet, amit Markus Mau, a Goethe Universität Frankfurt professzora alapított ebben az évben. A minőségéről nem tudok nyilatkozni.

Ami baj, hogy a pénzügyi képzés lehetne jobb, de önképzéssel pótolhatóak a hiányosságok.

Tőlünk pedig még diploma előtt Heineken, Exxon és bécsi kisebb cégeknél helyezkedtek el (controlling, marketing területen), de pl. én a bécsi Erste Banknál voltam gyakornok corporate valuation területen.

Nyelvi képzettségünk magas, mivel nálunk alap a német C2 és angol C1, sok esetben egy harmadik nyelv is.

Szóval ennyit a rangsorokról röviden.

2011. nov. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon hasznos volt!
2011. nov. 16. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!