Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb közgazdasági...

Melyik a legjobb közgazdasági egyetem Budapesten?

Figyelt kérdés
Még elég fiatal vagyok/ voltam ehhez és nem foglalkoztam a kérdéssel. Remélem tud valaki segíteni. Matematikából és történelemből nagyon jó vagyok. Szóval.. ki szerint melyik a legjobb és miért? Valamint az érettségivel kapcsolatban: milyen érettségi eredményeket néznek? Csak a matematikát, történelmet és földrajzot vagy minden jegyet? Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni.
2009. aug. 17. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A leghíresebb és elvileg legjobb a Corvinus.


[link]

2009. aug. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A BGF nem rossz, viszont a Corvinus a legjobb, igaz, oda bekerülni is nehéz
2009. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy közepesen erős gimnáziumban egy 4,5-ös átlaggal rendelkező tanulónak sikerülhet?
2009. aug. 17. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen szakot választasz. Van ahova nagyon (EXTRÁN) magas a ponthatár... asszem 475-öt kell elérni a 480-ból...de ennél vannak jóval alacsonyabb ponthatárok is, és azok a szakok szintén jók. szóval ha jól csinálod meg az érettségit, és ha van elegendő pluszpontod akkor sikerülhet. A www.felvi.hu -n nézd meg az idei ponthatárokat.
2009. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már a ponthatárt... Sok esetben abszolút nincs összefüggés a bekerülés nehézsége és az egyetem nehézsége között. Nem jártam a Corvinusra, de azért szerintem az sokat elmond, hogy pl. az orvosin (bármelyik a 4 közül) úgy csinálnak meg 5-6 vizsgát a vizsgaidőszakban, hogy a tárgyak nagy részét év közben is rendszeresen tanulják, és még így is minimum 5-6 napot kell ismételni a vizsgaidőszakban (nagyobb vizsgákra pl anatómia szigorlatra akár 2 hetet is szánni kell, hiába az évközbeni tanulás), míg Corvinuson 2 hét alatt letudnak 8-10 vizsgát, és utána buli van. Biztos okosnak kell lenni ehhez a teljesítményhez, de azért remélem, látszik a kontraszt. (Nem az orvosit istenítem, ugyanez elmondható lenne a BME-ről, a természettudományi vagy a jogi szakokról is, ahol egész vizsgaidőszakban szenvednek a hallgatók, és nem azért, mert buták.)
2016. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!