Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tetszenek az új milliós...

Hogy tetszenek az új milliós összegű tandíjak?

Figyelt kérdés

[link]


a cikk és a táblázat: [link]


De nem lesz ám tandíj! Hazugságország 2.0.


2011. szept. 24. 14:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%
Hiába is küzdesz a csökkentésekért ennyire, utána sem lesz egy retyerákos forinttal több neked.
2011. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
A kérdező a véleményünket kérdezte, és válaszoltam.
2011. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:01

ugyanezt írtad egy másik kérdésben. Tessék ÚJAT mondani!

2011. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Tessék figyelmesebben OLVASNI.

Itt hamarabb megszületett a válasz.

Csak oda sem tudtam MÁST mondani, hisz a VÉLEMÉNYEM azonos mint a 2 kérdésnél.

2011. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
:D
2011. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%

"Vagy ha már fizetőre került akkor 2x annyit tanulni tanulni tanulni és át is veszik államira. Szaktársamnak sikerült, megy ez."


Olvasd el még egyszer a tervezetet, hátha kiderül belőle, hogy nem lehet visszakerülni államira, ergo mindenki abba fogja hagyni az egyetemet, ha fizetősre teszik...Ucsíca, ucsíca, ucsíca

2011. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Jó de 2.5-ös átlag? Most kell nekünk egy szar diplomás vagy egy jó? Úgy értem lehet egy egyetem akármilyen nehéz, ha képtelen vagy elérni egy bizonyos szintet és ezt is sokallod akkor úgyse leszel soha jó az adott szakmából.
2011. szept. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Szülőként mondhatom evvel csak egy baj van. Angliában és az USA-ban is fizetni kell a felsőoktatásért. De ott azért vissza is tudod fizetni ezt egy idő után. Itt lehet gondolkozni, hogy fedél nélküli diplomás leszel aki visszafizeti a tandíjat, esetleg diploma nélküli lakástulajdonos. Külön-külön sem egyszerű ezt törleszteni. Lehet, hogy jól érettségizik a gyerek de mivel drasztikusan csökkentik a férőhelyek számát, így sem jut be. És tegyük fel az okos gyerekem ennek ellenére csak fizetősre jut be. Akkor én azt mondom, hogy ilyen erővel menjen külföldre ott fizessünk. A másik dolog. Kevés az orvos. Igen így van. Próbálják valahogy terelgetni az embereket, hogy piacgazdasági és egyéb szempontból mire van szükség. A férjem évek óta azt mondja a gyereknek ,hogy orvosi- orvosi. De egyszerűen nem akarja. Pedig esze és szorgalma is van hozzá.
2011. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem el egy 8 féléves bsc-t (egészségtudományi terület). Mivel az adott alapszakra átvett hallgatóként kerültem ezért ott már 2 félévet kijártam. Nekem a mester képzésen 2 félév ingyenes 2 félév fizetős lesz.


Most munkát keresek bsc-s diplomával már junius óta.Hétfőn megyek interjúra. Ha megkapom az állást azt mondják a közalkalmazotti bértábla F kategóriájába tartozom.

A LÉNYEG hogy 1 évig dolgozni szeretnék hogy ne kelljen anyi diákhitelt felvenni illetve félre szeretnék tenni a fizetésemből a tandíjra de közben albérletet és kaját is kéne fizetni.... 2012-ben felvételizek Msc-re. Biomérnökire és biotechnológiára akarok jelentkezni, amelynek a tandíja 180 ezer amit még diákhitelből ki lehetne fizetni.(szülőkre nem támaszkodhatok)


Ha most duplája lesz a tandíj akkor ki fog mérnöknek orvosnak fogorvosnak állatorvosnak gyógyszerésznek menni??

Ugyanis ezeken a szakokon künnyű csúszni mert minden egymásra épül!

És mi lesz azokkal akik másoddiplomát akarnak?? Vagy esetleg úgy mennek msc-re hogy csúsztak 1 évet??


Vagy a fizetéseket is a duplájára emelnék????

2011. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szerintem az is szöget üt az ember fejében, hogy közel 4millió!!! forint lesz az orvosin a fizetős. Úgy gondolom ezek után az ide járó külföldi diák is meggondolja, hogy Magyarországra jön-e az orvosi egyetemre. Ez már egyáltalán nem biztos! Sőt!
2011. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!