Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tetszenek az új milliós...

Hogy tetszenek az új milliós összegű tandíjak?

Figyelt kérdés

[link]


a cikk és a táblázat: [link]


De nem lesz ám tandíj! Hazugságország 2.0.


2011. szept. 24. 14:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

hát én reménykedem abban, hogy majd az új párt vissza állítja a régi rendet és nem sok mindenkit fog érinteni ez a hülyeség, már ,ha valóra váltják. A felsőoktatásnak így olyan minőségbeli romlása lenne, hogy a sétatéri kutya nem jönne ide tanulni külföldről, még akkor sem, ha ingyen lenne, nem hogy 4 milliós orvosi képzésért. Ez még viccnek is rossz. Aki pedig kitalálta- gyanítom Hoffmann p*csa is benne van a dologban- az nem normális, fogalma sincs a felsőoktatásról.


U.i: mondtam édesanyámnak, hogy ne a felsőoktatásra gyűjtsön nekem (jövőre megyek), hanem hogy eljárhassak célba lőni, valakinek rendet kell tennie ott fenn a Parlamentben :)))

2011. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Biztos így akarják visszaszerezni azt a pénzt amit az előző kormány ugymond elsikkasztott.

Vagy pedig azt gondolják hogy csatlakozzunk a fejlett nyugathoz, mert hogy ott tényleg milliósak a tandíjak is csak azt nem látják be hogy ott más ám az életszínvonal is.


Tönkre teszik a felsőoktatást. Hogy fogják így az egyetemek eladni a képzésüket?? Ki fog ezekre jelentkezni?? Egy átlagos jövedelmű család biztos hogy nem az tuti.

2011. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Éppen ez a poén a dologban, hogy aki az átlagon felül van az meg elirányítja innen a gyerekét ha van esze!
2011. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Újonnan a kutatásból- fejlesztésből is milliárdokat vonnának ki. (gondolok a kutató egyetemekre is)


"Ugyanakkor magyarország visszavárná a külföldre vándorolt kutatókat, tudósokat"---> ez egy napilapban szerepel


A másik dolog hogy a DE-ÁOK-ra jöttek német cserediákok (orvostanhallgatók) akiknek bemutattuk a DEOEC kutató laboratóriumait. Aztán el kellet magyarázni nekik hogy IGEN MI ILYEN MŰSZEREKKEL DOLGOZUNK, EZEK A LEGÚJABBAK ... STB.---->> Aztán nagy nehezen elhitték hogy nem múzeumban járnak.


Ez a szomorú tényállás....

2011. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"A másik dolog hogy a DE-ÁOK-ra jöttek német cserediákok (orvostanhallgatók) akiknek bemutattuk a DEOEC kutató laboratóriumait. Aztán el kellet magyarázni nekik hogy IGEN MI ILYEN MŰSZEREKKEL DOLGOZUNK, EZEK A LEGÚJABBAK ... STB.---->> Aztán nagy nehezen elhitték hogy nem múzeumban járnak.


Ez a szomorú tényállás...."


Ettől függetlenül persze jönnek azért külföldiek tanulni, mert annyira nagyon nem szar az oktatás, hiába múzeumi körülmények vannak, azért a pénzért, amit kértek érte. De ha tényleg kétszer annyi lesz, akkor franc se fog eljönni a világ végére, egy múzeumba tanulni, mikor mehet annyi pénzért sokkal jobb helyre is. Szerintem nem normális aki ezt kitalálta.

2011. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 magyar izom ***** válasza:

Miröl beszélünk?

Meg néztem az "én" képzésemet, budapesten 340 ezer félévente, Pécsen 240 ezer, Debrecenen 160 ezer.


Budapesten nem megfizethetö, de azért kell majd vidékre mennem

2011. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

LOL :D u_u


2X annyi lesz a tandíjam :D. Nem baj. Pénz az van :D.


Arbeit macht frei.

2011. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Arra megy ki a játék, hogy kevesebben tudjanak ezentúl diplomát szerezni.Kevés a szakmunkás.
2011. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 magyar izom ***** válasza:

Igazábol nem értem miért háborognak ennyit az emberek, ha fizetös, akkor több pénz lessz a felsöoktatás fejlesztésére.. Elméletileg..

Szóval, persze sz.ar úgy ha fizetni kell..

Èn svédországban élek, itt ingyen tanulni, DE, hoppá, nincs hely a legtöbb képzésen, hogy emberek várnak 1-2 évet arra hogy végre elkezdhessenek tanulni. Meg nincs diák lakás, satöbbi..

Akkor én inkáb fizetek és kapok helyett hogy tanulhassak, minthogy ingyen legyen de várnom kell 2 évet mire elkezdhetem mert a b.rmok nem tudnak elég egyetemet építeni.

2011. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Azért háborognak kedves magyar izom, mert a magyar emberek fizetése akkora szar, hogy szájhúzogatva, de a mostani összegeket még kifizették, viszont a kétszer annyit nem fogják. A külföldiek azokon a szakokon, ahol volt belőlük, mert olcsónak lehetett mondani és nem volt olyan szar, majd nem perkálnak olyan számban, mert mi a fszért fizetne évente 4millát, ha olyanok a körülmények, mint egy múzeumban, és még egy tetves rangsoron sincs rajta az egyetem? Két millió még elég jó, de 4?????


Szóval, kivon pénzt az állam a felsőoktatásból. + Még annyi magyar se tudja majd megfizetni mint eddig. + A külföldi akikből eddig volt pénz az orvosi, fogorvosi, állatorvosi szakokon, meg hülye lesz ennyiért jönni egy lepukkant egyetemre, mikor az emelés után jobb egyetemek olcsóbbak lesznek. Akkor mitől várjuk a minőségi javulást? Mikor csak sokkal kevesebb pénz lesz rá?

2011. nov. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!