Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet elviselni vagy...

Hogyan lehet elviselni vagy leállítani a "hosszúnyelvű" anyucikat, illetve a "szuper" tanárt?

Figyelt kérdés
Általános iskola 1. osztályos anyuka vagyok! Valamelyik nap kérdeztem valamit az osztályfőnöktől, aki támadásba ment át egyből! Normálisan kérdeztem, de a beszélgetés végére már nem is a kezdő témáról volt szó! Sőt irígynek nevezett! A téma, az volt, hogy elsőben 3 napos osztálykirándulásra viszi a gyerkeket, és meg mertem kérdezni, hogy muszáj-e menni két anyukának (akik önként és dalolva jelentkeztek)? A saját gyerekem érdekeit (is) nézem, hogy nem biztos, el lenne így, hogy másnak ott van a szülő, míg neki nincs! Na ezért mondta rám, hogy írgy vagyok, hogy én nem lehet ott! Köszi! A nyári szünetet, hogy oldom meg, ha évközben elhasználom a szabikat? Persze, a nyálas anyucik nagyon jó ötletnek tartják, hogy megy velük szülő! Szerintem nem kellene menni szülőknek, így is elég a gyerekeknek az a 2 éjszaka! Persze, ha a tanárok szempontját nézem, kényelmesebb nekik! Szóval miért van az, hogy a hosszú nyelvű, hangos anyucik kedvesek a tanárnak? Állítólag nem örül annak, ha valaki ellent mond neki, vagy kimondja a véleményét. Köszi! Diktatúra van??? Ne szóljak egy szót sem attól tartva, hogy a gyerekem issza meg a levét???
2009. ápr. 30. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Kérdésednek csak egy részére válaszolok.

Igen, muszály 2 anyukának elmenni, mivel a tanár nem mehet egyedül 20-30 elsős gyerekkel. De még ötödikessel sem. Nem azért mert így kényelmesebb neki, hanem mert egyszerűen nem tudna figyelni mindenkire. Felelőtlenség lenne.

És hidd el annak a gyereknek a legrosszabb, akinek az anyukája megy, nem annak akinek nem.

2009. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én akkor sem tartom jó ötletnek! 1. nem elsősöket kell 3 napra elvinni 2. Vállalta, oldja meg!

30 éves vagyok, anno középiskolában vittek elöszőr 3 napra minket, és akkor is plusz tanár jött!

2009. ápr. 30. 12:30
 3/14 anonim válasza:
100%
Tényleg nem szoktak elvinni ekkora gyerekeket három napra. Gondolom néhány szülő örül, hogy pár napra nyugta lesz, te meg azon idegeskedsz, hogy hogyan bírjátok ki egymás nélkül ezt a hosszú időt. Nekem sem tetszene ez a helyzet. Sajna a kísérőre tényleg szükség van, még egy napos kirándulásnál is. Manapság már nem engedhetik meg az iskolák maguknak, hogy tanárokat küldjenek velük. Sajnállak, de gondolj arra, hogy a kislányodnak biztos remek élmény lesz.
2009. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még sose hallottam ilyet, hogy 1.öket 3 napra elvisznek, ilyet lehet??


Anyukám 1-2.osokat tanít, de még 2.ban is csak Nyíregyházára a vadasparkba mentek el (Debrecenből), reggel mentek, délután jöttek.


Mi is anno 3. osztáltól voltunk 2 napos kiránduláson 3-4 naposon majd csak 7-8.-ban.


Kicsit felelőtlen a tanítónéni, legalábbis én biztos nem mernék elindulni elsősökkel 3 napra.

2009. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ilyen hülyeséget még én se hallottam, hogy 3 napra visznek elsősöket..Szerintem oda még a + 2szülő is kevés.. Elég felelőtlen dolog a tanítótól.
2009. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most nem akarom ismételni a többieket, úgyhogy a problémádra válaszolok: Soha nem értettem az ilyeneket, akikkel nem lehet értelmesen kommunikálni. A húgomnak is volt egy ilyen tanárnője alsóban, és neki is egyszer anyu ellentmondott, aztán meg folyton szemétkedett a húgommal. Sajnos egy így működik, jobb ha csöndben maradsz, mert a gyereked számára nagyon meghatározó az iskola eleje, ha mindjárt elveszi a kedvét a tanár a tanulástól, akkor nem lesz valami jó tanuló később sem. Lehet, hogy már így is pikkelni fog rá.

A mi iskolánkban 2. után új tanárt kaptak az osztályok, remélem nálatok is így van, mert ezzel a tanárral te már nem fogsz szót érteni.

Én is tanárnak készülök, de középiskolába. Nem tudom, én soha nem viselkednék úgy mint egy isten, csak mert tanítok néhány gyereket, nem is értem az ilyet.

2009. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bár nem értek hozzá, de szerintem kísérőnek csak az iskola alkalmazottja legyen. A felelősség.
2009. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, végre érzem, hogy nem vagyok egyedül, persze a családomon kívül. Tegnap meg volt a rendkívüli szülői a kirándulás miatt... Rendesen lehurrogtak a nagyszájúak, a többiek meg csöndben ültek. Nagyon gondolkozok rajta, hogy átviszem a lányomat másik osztályba. A poén az, hogy ofő hangsúlyozta, hogy már 12 éve így csinálja, háát ahhoz képest nagyon nem tudta, hogy egy ilyen fős osztálynak, ennyi felnőttel kb. mennyi kaját vigyenek pl. tej, kenyér, krumpli stb. Egyébként, én nagyon szétszórtnak, kelekótyának látom az ofőt, a másik tanár nagyon rendes, de sajna nem ő viszi a "prímet". Röhej az egész! Már úgy meg bántam, hogy ebbe a suliba írattam a lányom, de ilyen apróságokat mint ez, hogy 3 napra viszik kirándulni a gyerekeket, vagy hogy nincs ügyeletes tanár tanítás előtt ill. után nem mondanak el beiratkozás előtt. Szívem szerint abba a suliba írattam volna ahová én jártam, de az másik város. :( Azért írattam ide, mert idejöttek az ovistársai és barátai.
2009. máj. 1. 12:36
 9/14 anonim válasza:

Fuj de utálom azokat a bizonyos anyucikat. De a gyerekeik se semmik..

16/L

2009. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi az iskola lelevetemültebb osztálya voltunk sosem mertek minket 2 napnál többre elvinni,és csak az jöhetett aki jó volt aki nagyon balhés az nem.

Elsőben nemhogy elmentünk vhová,csak a tó melletti játszótérre mert minket elvinni a tanítónéni,másodikban pedig csak szilvásváradra(3/4 óra busszal) és akkor nem jött velünk senki csak tanár.

Én amúgy vele értek egyet,nem kell 2 szülő,hanem menjen helyettük tanár.Nálunk mindig így volt,hogy aki a tanár barátnője barátja az jött velünk,így a szülők pihenhettek mi pedig nem fezsengtünk hizsen a tanár csak tanár:D

Egyébként igen csak a nyalis anyukák jönnek be nekik és a nyalis diákok.Nekem általánosban szerencsém volt,mert anyu volt az osztálypénzes és bár nem nyalizott de kedves volt az ofikkal.Ne értsd félre én megmondom ha nyalis ő is,mert igaz,hogy néha nagyon be tud nyalni,de ő már csak ilyen:D

Ami nekem cseszte a csőröm az gimiben volt utolsó évben.Szalagavatónkat szinte én szerveztem meg.A ruhákat az én varrónőnél varrattuk piti áron,és énjártam fel a lányokkal próbálni,minden nap,suli után mentünk késő délutánival jöttünk.Kifizették szerinted az utat?Dehogy,olyan 5000ft-mba fájt az összes út(mert a bérlet odáig nem terjedt ki).Ezenkívül,nénikém szállodaig.helyettes és náluk volt a vacsora.Én jártam egy hónapon keresztül hozzá árakért,lefoglalni összeegyeztetni mindent,kiválasztani ezt azt.A menüt is jóformán én csináltam meg mert vhányszor bevittem a menüt szerinted figyeltek?Nem.A műsorból kivettem a részem.midnegyikben részt vettem,annyi,hogy nem mentem díszletet csinálni,mert épp akkor jártam velük a varrónőhöz,de még a nagy napon is angyalszárnyakat csináltam és harisnyából kolbászt.

Ezek után vége lett és az ofi elkezdte kiosztani a dícséreteket.Szerinted kaptam?Nem.Megkérdezte az osztálytól,hogy kinek adjon még,erre benyögték,hogy annak aki elénekelt egy szólót.nagyon szarul esett,de érdekelt vkit?Nem.Még a sírást is elkezdtem.pedig népszerű voltam a suliban azt osztályban,csak az ofi nem szeretett,mert nem voltam okos matekból.

Szóval számít a nyalás falás és igen,diktatúra van

2009. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!