Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme az irodalomórának?

Mi értelme az irodalomórának?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a legtöbb tantárgynak van valamilyen haszna, ha nem is sok. De az irodalommal még továbbtanulni is alig lehet.
2011. okt. 18. 17:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Az az értelme, hogy SZÉP. Szépek a versek, és az egyéb költemények. Persze aki nem érez rá a szépségükre, annak szerintem is felesleges erőltetnie, és a tanárok is rosszul tanítják, mert szenvedtetik a diákokat az életrajzokkal, miközben a művek szépségére kellene a figyelmet felhívniuk.
2011. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy erre én is csak a gimi második felében jöttem rá, amikor új tanárt kaptunk, akinek az volt a szokása, hogy felolvasott valamiből egy részletet, és elkezdett "áradozni" róla, hogy milyen csodálatos...
2011. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Az általános műveltség bővítése!
2011. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az lenne a feladata, hogy olyan műveket ismertessen meg, amelyek megmutatják a világ működését.

Persze lehet, hogy az irodalomtanárok inkább úgy állnak hozzá, hogy megmutasság, hogyan kell darabokra szedni egy verset elemzéssel, de ettől az a vers még nem a szerkezete miatt fontos.

2011. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Fejlesztené a személyiségedet és az önismeretedet (a műveken keresztül), HA normálisan tanítanák. De ezt én is csak felnőtt fejjel értettem meg egy (ill. sok) zeneirodalom órán, ahol jó volt a tanár és úgy tanított, ahogy kell. A leghasznosabb dolog volt az életemben, pedig magát a zene részét sosem használom majd semmire.

Sajnálom, hogy középsuliban mindezt nem kaptam meg irodalomórán, sokkal könnyebb lett volna fenőtté válni.

2011. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
vagyis felnőtté :)
2011. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem tervez azzal kapcsolatos dologgal foglalkozni általános után csak hülyeség, főleg heti 4 órában olyan tanárokkal akik csak gépiesen egy művészetet próbálnak beleverni a diákba (tisztelet a kivételnek).
2011. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Arra, hogy szép egy vers csak azt tudom mondani kinek mi tetszik. Az általános műveltséget szokták felhozni minden tantárgyhoz indokként, ezért kérdezem, hogy mi az amit illik tudni irodalomból és nem lehet meglenni nélküle. A világ működését pedig biztos, hogy nem írják le, csak azt amit a költő gondolt kitudja milyen állapotban. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de semmilyen kapcsolatot nem találok az irodalom és önismeret és személyiség közt.
2011. okt. 18. 17:58
 9/23 anonim ***** válasza:
Hogy eljussál az önfejlődésnek arra a fokára, amikor már nem teszel fel ilyen kérdéseket. :-)
2011. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez esetben szintén felesleges, mert ha befejezném a középiskolát, akkor is tennék fel ilyen kérdéseket.
2011. okt. 18. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!