Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi ideig kell tanulnia...

Mennyi ideig kell tanulnia egy belgyógyász endokrinológusnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jelenleg is egészségügyi pályára készülök(egyetemista vagyok),de fontolgatom,hogy el kellene menni az orvosira is(elhivatottságból).Nagyon szeretnék belgyógyász endokrinológus lenni.Tudom,hogy az egyetem 6év és hogy a rezidensképzés szakterülettől függően változik.Ez hány év lenne és mi a "menete"(úgy értem,hogy van nőgyógyász ill. belgy. endokrinológus-akkor először csak belgyógyász lennék,aztán külön kellene endokrinológiát tanulnom vagy a 2 egyszerre megy?Előre is köszöm a válaszokat!
2009. máj. 3. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológusnak szakosodsz, az egyetemmel együtt 11-12 év.
2009. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az évek még csak hagyján.. de az ára?:S
2009. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen,500 000ft félévente:Shát esetleg nagyon extrém esetben,ha a leendő diplomámmal(amiért most tanulok)megszedem magam külföldön-állítólag nagyon keresett és jól fizet,de akkor se lesz felesleges 500ezrem meg 11évem,csak az a baj,hogy erős elhívatottság,személyes problémából kifolyólag,meg jelenleg is tanulok endokrinológiát,persze csak egy előadás keretén belül.
2009. máj. 3. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem 500ezer félévente...vidéken is 950...:( Az elhivatottság sajnos nem elég, pedig én is örülnék neki, én is orvosnak készülök:( De ha államilag finanszírozottra nem vesznek fel, a költségtérítéses tök esélytelen:S
2009. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az anyagiak miatt sokaknak nem sikerül:S pedig éppen az elhivatottság a lényeg,ami miatt jó orvos lenne vkiből.De Neked hátha sikerül,szorítok;)!
2009. máj. 5. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár már lehet nem aktuális, de azért leírom:

6 év orvosi egyetem

60 hónap belgyógyász szakképzés (az első 26 hónapja a törzsképzés)

24 hónap endokrinológus szakképzés

2010. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!