Biológia, nyelv, milyen szakot válasszak? Állatorvos, anglisztika, jog?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni.Rengeteg dolog között vacilláltam már.

Harmadikos gimnazista vagyok,év végén mindne érettségi tantárgyból 5-ös leszek(valószínűleg jövőre is)

Középfokú angol nyelvvizsgám van,most felsőfokút tervezek.Mindig is éredekelt a biológia,szeretek emberekkel,állatokkal foglalkozni,de természetesen meg is szeretnék élni, és nem csak kuporgatni a pénzt.

AZ állatorvosi érdekelne,de félek,hogy a kémia nem fog menni,és mivel egy egyetem van Magyarországon,félek,nem vesznek fel,ha pedig fel.Úgy gondoltam,hogy a jogit és az állatorvosit együtt csináltam volna(jogit estin),hisz magában úgy tudom a jogászokra,ügyvédekre nincs kereslet.

Az angol nyelvet is nagyon szeretem,gondolkoztam az anglisztikán,de azzal voltaképpen milyen lehelyezkedési lehetőségek vannak?Tolmács,műfordítás,követség?Jól tudom?És van egyáltalán kereslet erre?

Esetleg tud valaki valami mást javasolni?

Előre is nagyon megköszönöm.


2011. ápr. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"Úgy gondoltam,hogy a jogit és az állatorvosit együtt csináltam volna(jogit estin),hisz magában úgy tudom a jogászokra,ügyvédekre nincs kereslet. "

Ezt elfelejtheted. Két ilyen szakot nem lehet párhuzamosan csinálni. Élni sem lenne időd.

Azt válaszd,a mi legjobban érdekel. De még van időd, ne stresszelj rajta.

2011. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Együtt csinálni a jogot és az állatorvosit???

Na most kezdjük azzal, hogy maga az állatorvosi és maga a jog is olyan nehéz, hogy a legtöbb embernek már azzal meggyűlik a baja. Akármilyen zseni is vagy ezt el is felejtheted. Aztán azt se felejtsd el, hogy az állam összesen 12 félévet támogat a felsőoktatásodból. Magyarul, ha Te egyszerre két szakot végzel (mindegy, hogy nappali vagy esti) egy félév az duplának számít. Utolsó éveidet majd szépen fizetheted, és állatorvosin másfél millió egy félév.

Anglisztikára akkor érdemes menni, ha mellette van más is, mert jobb híján csak hobbinak jó :( esetleg tanárnak mehetsz , bár egyébként angol tanárokból épp hiány van, de gondolom az annyira nem. Fordító-tolmácsra meg már nincs szükség.

Aztán nem úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, hogy jajj félek ettől meg attól. Érted a kémiát vagy sem? Ha már most nehézségekbe ütközöl, akkor sem megijedni kell, hanem tovább próbálkozni, ha tényleg ezt akarod. Ha nem próbálkozol, akkor annyira nem akarhatod ezt az állatorvosit. Állíts sorrendet, hogy mi az, ami mindenképpen nagyon tetszene minden szempontból illetve mérlegeld azt is, hogy mi megy és az alapján dönts.

Annyit még leírok, hogy én is nagyon jó vagyok nyelvekből és imádom őket, és orvosira megyek mégis :) egyik nem zárja ki a másikat. És még azt is ide írom (mert vhova muszáj), hogy holnap elballagok (alig 12 óra)...és nagyon nagyon nem örülök

2011. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valójában nincs.

Ha az orvosi felé orientálódom,akkor most nyáron intenzíven el kellene kezdenem kémiázni,viszont lehet,hogy még úgy sem sikerülne felhoznom magam 90%-ra,akkor egyrészt elpazaroltam az időt,amit más tantárgyakra is fordíthattam volna,illetve,ha nem az orvosi felé megyek,akkor még terveznék egy földrajz érettségit is,valamint akkor nem emeltszintűzöm biológiából,szóval a helyzetkoránt sem oylan egyszerű,hogy van időm eldönteni.

2011. ápr. 28. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira ne stresszelj! A jogtudományi és állatorvos-tudományi kar sok pontot követel, anglisztikára nem kell sok pont. Ha a másik kettőre nem is, oda biztosan felvesznek, azzal elmehetsz angol tanárnak is, ami szerintem elég jó kis meló :)De húzz bele, és meg lesz az, ne aggódj! Jogon amúgy elég sok a töri, állítólag sokat kell magolni, én ezt spec. utálom, amúgy én is orvosira készülök :)
2011. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!