Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kezdjek hozzá a tételei...

Hogyan kezdjek hozzá a tételeimhez?

Figyelt kérdés

A szóbeli felvételi vizsgához kellenek történelemből tételt készítenem. Hogy kezdjek hozzá?

14/L


2011. okt. 27. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy a tételre szánt időt csak arra szánd. Ne csinálj semmit, csak tanulj.

Nem tudom milyen suliba szeretnék menni, de ahol van szóbeli, annak anyagai általában a suli honlapján fent vannak. Érdemes csak azokból, és abból TELJESEN felkészülni.

Szakkönyvek, de bőven elég az iskolás könyved is. Ugye attól függ melyik korról írsz, melyik osztályos könyv. Gondolom nektek is ötödik osztálytól kezdődött a történelem-oktatás, az őskort, az ókori kelet, az ókori rómát mindenképpen ebből írd ki. Akkor vannak mondták, történetek, amik kimondtottan egy-egy jelenethez kötődnek a történelemben. Ezeket sem árt átnézni, sok segítség volt nekem ebben az irodalom tankönyvek.

2011. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. És én mondjuk úgy írtam ki, hogy leírtam a vázlatos tételt ( bár nem volt olyan vázlat, kicsit bővebb). És írtam hozzá, külön egy lapot, amit mondjuk már a vizsgán, egybefüggően el tudok mondani. Nem írtam vázlatpontokat, csak ez összefüggő beszédet.
2011. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!