Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME VIK mérnökinfót csak...

A BME VIK mérnökinfót csak zseniként lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
Nem ülök egész nap a gép előtt, nem vagyok kövér, zsíros-hajú rocker, sőt még barátnőm is van. Nagyon nehéz lesz beilleszkedni? Sajnos nem vagyok autista.. Ennek ellenére szeretem a reál tantárgyakat. Érdemes megpróbálni vagy OE NIK inkább?
2011. okt. 28. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Már bocsi, de mi köze van annak, hogy el tudod-e végezni az egyetemet ahhoz, hogy van-e barátnőd vagy nincs/rocker vagy-e, avagy nem? Nyilván nem lesz könnyű, ahogyan egyik egyetem sem az. De ha nagyon szeretnéd, és érzel magadban elhivatottságot, akkor szerintem inkább BME, mint OE.
2011. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem, nem kell zseninek lenned, hogy elvégezd... Ez csak a bejutáshoz feltétel... :P
2011. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
nos én voltam vik-es és kihullottam most nik-es vagyok itt jobban érzem magam. bnődre kevés időd lesz:P
2011. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

jah egy fontos dolog:

vik: (eleinte biztos később nem tom) csak egy neptun kód vagy

oe nik: ember vagy

fontos különbség.

2011. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Átlagos képességekkel el lehet végezni. Túl van misztifikálva, mert az odajárók többsége agyonfényezi magát.

Nyilván ha nincsenek meg az alapok matekból, és úgy mész oda, mint a többség, hamar kiesel. Ha meg van, és rendszeresen tanulsz, akkor meg nem fogsz belehalni, csak rajtad múlik mit és hogyan csinálsz.

2011. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem pár barátom odajár, vannak barátnőik, buliznak és normális életük van mellette. Bár úgy mentek oda hogy a programozási nyelveket és algoritmusokat már vágták oda vissza.
2011. okt. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan ott végzem msc-n. Ettől függetlenül nem érzem, hogy autista lennék, a hajam is rövid és gyakran mosom. Nőm is akadt már. Vannak érdekes arcok, de valószínűnek tartom, hogy ~600 emberből meg fogod találni a társaságod. Mondjuk persze ha nem így állsz hozzá...

Egyébként átlagos képességekkel el lehet végezni, de lesznek húzós időszakok, amikor a halál f@szára kívánod az egészet...

2011. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát az alapok megvannak. Emelt matekra járok, szerintem nem vészes egyáltalán. Meg van dig. techünk, valami alapot csak ad. Prog. Pascal meg Delphi minimálisan. A bejutással nincs gond.
2011. okt. 29. 16:57
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Én két félévet oda jártam, de rájöttem, hogy sokkal nagyobb érdeklődés kell, és sokkal jobban kell tudni a programozást, mint ahogy én tudtam. Úgyhogy inkább otthagytam, és most egy másik szakot csinálok, máshol. Annyi tanácsot tudok mondani, hogy a Pascalt és Delphit felejtsd el, és kezdj el nagyon sürgősen C / C++ -ot tanulni, ha a BME mérnökinfó elvégzése a célod.
2011. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem annak idején ugyanez volt a dilemmám, végülis a NIK-et választottam és nem bántam meg, sőt!


De kezdjük az elejéről:

Az informatikát tanulók egyáltalán nem olyanok, mint ahogyan azt képzeled. Tök normális az összes ember, sem az autizmus nem igaz, sem a kockaság. A beilleszkedéssel nem lesz gondod sztem. Az összes ember kb 1%-a autista, és kb 3%-a kocka a szó szoros értelmében.


Hát most még lehet hogy nem ülsz sokat a gép előtt, de akárhova is mész, akkor majd fogsz :)


A választásra:

A NIK kicsi, ilyen "családi" jellegű fősuli. A tárgyak gyakorlat orientáltak, kevés elmélettel.


A VIK pedig pont fordítva: sok elmélet, kevés gyakorlat. Ami van is gyakorlat azt jellemzően magadtól otthon fogod megcsinálni. A VIK-en szeretik csak úgy poénból szivatni a népet, ugyanez a NIK-re azért nem annyira igaz.


A VIK azért magasabb szintű, jobban elfogadott a papír, és az igaz hogy más gondolkodásmódot ad. A NIK-el bármit le tudsz programozni, de az algoritmizálásban annyira nem leszel jó. A VIK pedig abban erős hogy ha van egy elméleti tétel, azt hogy tudod a gyakorlatba átültetni.


A NIK-et a 3 év helyett a legtöbben 4 év alatt végzik el. A VIK-et az 5 helyett 7-8-9, vagy kétszámjegyű év alatt (sem) :P


Amikor döntenem kellett, az derült ki hogy a NIK-re járók nagy része X év után (X<4) kibukott a VIK-ről, és úgy került át. Úgy gondoltam én kihagyom a VIK-es 3 évnyi "kirándulást" és egyből a NIK-en kezdek.


Azt tudni kell hogy a programozáshoz sok idő és energia kell, sok gyakorlás. Ezt pedig csak a gép előtt ülve, és programozva tudod megszerezni.


A NIK-en azért vannak kemény időszakok, amikor 1 héten van 4 zh-d plusz még két programot is be kell adni. Persze ilyenkor már késő felvenni a fordulatszámot. A titok az egészben hogy az elejétől kezdve tanulni kell és csinálni. A VIK-en is és a NIK-en is nincs kimondva, de elvárás hogy amikor odakerülsz már tudjál programozni. Különben sokat fogsz szívni, mert az alapokat csak ledarálják...


A legtöbben azért csúsznak mert nem foglalkoznak a dolgokkal, a vizsga előtt próbálják megtanulni 3 nappal. CSakhogy ez nem közgáz. Illetve az SCH-s 24 órás CS partyk híre sem csak legenda. Namost aki csak játszik az nem fog tudni programozni :)


Én azért csúsztam mert kicsit túlvállaltam magam, és nem bírtam (alapszak + tanárszak + cisco).


Viszont a VIK-en sokkal többet szenvedtem volna, ebben biztos vagyok...


Amúgy ténleg tökmindegy hova mész, a programozást úgyis magadtól tanulod meg, nem az iskolában, az csak egy gondolkodásmódot ad.


Láttam már jó NIK-es programozót és rossz VIK-eset is.

2011. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!