Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE matekot mennyire nehéz...

ELTE matekot mennyire nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok.Bekerülni úgy tűnik könnyű,mi van a bent maradással?Nem vagyok zseni de érdekel a matek:)
2011. nov. 11. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem nehéz, csak tudni kell a matekot, és tanulni kell. Butáknak és lustáknak nehéz.
2011. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Attól is függ, hogy melyik évfolyamra kerülsz be.

Van olyan évfolyam, amelyiket nagyon-nagy számban engednek át a vizsgákon. Ez ritka, de kifogható.

A legtöbb esetben azonban a többség bukik.


Nézd meg a statisztikai adatokat: hány embert vesznek fel, hányan szereznek a 6. félév végén diplomát... írok neked számot, 150 felvettből 30 diploma már jó eredménynek számít.


Szerintem egy gerinces, tartással rendelkező embernek elvégezhetetlen. Ha nem vagy hajlandó eltűnni, hogy megalázzanak, hülyének nézzenek, ha nem vagy hajlandó minden önbecsülésed feladva hízelegni, akkor véged.

Anno 9 tárgyból megbuktattak. Egy másik (amúgy nívósabb, ELTE-től nem is oly' távoli) egyetemen, szintén matematika szakon a legrosszabb jegyem a 4-es volt. Ja, és még tanítás is ment, ami az ELTE-n ritka.


Szerintem ajánlatos elkerülni.

2011. nov. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én csont nélkül végeztem el, többnyire négyes-ötösökkel, meg voltak hármasok is, sose buktam, és a tartásomat is végig megőriztem, sőt úgy is ismertek a tanárok is meg az évfolyamtársak is, mint aki megmondja a véleményét, ha nem tetszik valami. Ja hát kellett tanulni.
2011. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

150-ből 30 hmm nem tudom hogy ez jó vagy rossz:D Nem akarom ott feleslegesen múlatni az időt... Mennyire számít a középiskolái tudás?Csak azok tudják elvégezni akik előtte is emelet szinten tanultak matekot,OKTV döntősök stb. vagy van esélyem?:)


Második te hol diplomáztál?

2011. nov. 12. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai tudás inkább abban számít, hogy mennyire könnyen veszed az első félévet. Semmiképp nem kell OKTV-snek lenni. De nem árt, ha faktos voltál.
2011. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ.
2011. nov. 12. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki a BME-n végeztem. Ja, és tanultam az ELTE TTK matekon is.

Csak amíg mások orrba-szájba használhattak legálisan puskát a ZH-khoz, nálunk nem engedték. Mivel az összes korábbi ZH fent van a neten, remélem senki nem akarja bebizonyítani, hogy ők ugyan nem használtak jegyzetet (rá van írva a ZH-ra, hogy milyen engedélyezett segédeszközök vannak). Nos, mi ugyanazokat írtuk, de 0 segédeszközzel. Ez évfolyamfüggő.

Aztán olyan is van (névvel is megírom privátban), aki a 20 tételből kihúzatott 1 db-ot. Ha tudtam, újat kellett húzni, hátha csak szerencsém volt. A végén 14 tételt mondtam fel. Ezen átmentem, de azon a vizsgán sokan a 4. tételnél kimentek elégtelennek. Egyes tárgyakból le sem merem írni hánykor volt a vizsga vége. Vagy egy kedves analízis-oktató: 24 kérdéses beugró, 15 perc alatt, 20 helyes válasszal lehet átmenni (és ezzel garantált kettest szerezni).


Középiskolai faktos tudás szerintem a kiindulási alap. Anélkül nagyon kínos órákat, heteket él meg az ember.


A BME-nek is vannak gyengéi, de azért nem annyira kiszámíthatatlan, több a humánus oktató és szeretik, ha valaki tanul, kutat. Az ELTE TTK-n is vannak jó oktatók (privátban szívesen küldök neveket, a kerülendőkről is), de a többség nagyon rátarti. Az előttünk lévő évfolyamot amúgy hatalmas kedvezményekkel átengedték. Ott kevés buktatás volt, persze a HÖK-tagok aránya, a Kari Tanácsban eltöltött gasztronómiai duhajkodások megtették a hatásukat? Nem tudom, de azért az ELTE TTK-n vannak ügyek, amiről senki nem beszél.


Még egy valami, mielőtt ELTE TTK-ra jelentkezel. Ha odamész, nagyon ügyelj arra, hogy amiket leadsz írásban, azok dátumozva legyenek, a nevedhez legyen kötve, soha ne adj le semmit úgy, hogy az oktatódnak tárod fel először a saját felfedezésed (persze csak akkor, ha vannak saját kutatásaid). Van pár olyan TTK-s oktató, aki előszeretettel merít ihletett a publikációihoz a tehetséges hallgatóktól. Nincs baj, ha véded magad (pl.: én amerikai matematikus fórumokra megírtam, amikor meg leadta publikációnak, akkor jeleztem, hogy 3 hónapja már megírtam...).

Ha el akarod végezni, akkor legyél HÖK-tag, úgy a legzordabb emberek is megnyílnak előtted.

2011. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!