Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagykorú tanulói jogviszonyána...

Nagykorú tanulói jogviszonyának megszüntetése. Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nekem sok a hiányzásom (most mindegy, hogy miért) és tudom, hogy elértem azt a szintet, amiért kirúghatnak. Igazából úgymond " ez a szándékom". Azt nem tudom, hogy kell-e hozzá szülői aláírás vagy csak az iskolára kell hagynom és elintézik? Kaptam levelet, hogy ha nem adom le az igazolásokat, akkor elindítják ezt a folyamatot. És ez mennyi időbe telik, hogy már hivatalosan se legyek tanuló??
2011. nov. 21. 02:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen/melyik iskolába jársz.

Állami középiskola? Állami felsőoktatás? Valami más?

2011. nov. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy hány éves vagy, az sem mindegy.

18 éves korig tanköteles vagy, úgyhogy akkor masik ikolat kell keresni, es ujra lesz tanulo jogviszonyod.

Miért akarod, hogy megszunjon?

2011. nov. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Papírok,mármint bizonyítványok nélkül nem lesz belőled semmi,ma már egy kukás melóhoz is hulladékválogatói papír kell(a cégemnél,ahol dolgozom,ilyent is lehet szerezni),OKJ-s papír,miért akarod kirugatni magad?


Van valami terved,hogy mi lesz azután,hogy hivatalosan is kirugtak?

2011. nov. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb, ha te bemész és leszámolsz? Nem kell hozzá szülői aláírás, ha nagykorú vagy.
2011. nov. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem 18 éves korodig vagy tanköteles, hanem annak a tanévnek a végéig, amiben betöltöd a 18-at. Tehát ha szeptember elején töltötted be, ezt a tanévet akkor is köteles vagy befejezni. Ha így áll ahelyzet, keresned kell másik skolát, különben megbüntetik a szüleidet.
2011. nov. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már betöltöttem a 18-t és még előző tanév vége fele. Szóval az biztos, hogy otthagyhatom az iskolát. Azt is tudom, hogy elvileg vissza kell adni majd a diákot meg ide adják a bizimet. Ha lenne könyvtári könyvem, azt is vissza kéne adnom.

Igen van amúgy tervem, hogy mihez kezdjek magammal. Ez inkább családi és magán okból történik most így... A sulit meg be tudom fejezni pl. egy év múlva is. Tudom, az kicsit másképp működik- mondjuk ha esti suliba megyek tudom, hogy ott fizetni kell egy X összeget. Jelenleg nincs más lehetőségem, mint ez.

2011. nov. 21. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha tudod, hogy be kell fejezzed, egyszeruen menj be a titkarsagra, es lépj ki!:) Ha mar a tavalyi tanevben betoltotted a 18-at, akkor hogyhogy még középsuliba jársz?
2011. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem mindenki 6 évesen kezdi az általános sulit, van aki 7 évesen mert anno még vékony volt vagy pici stb. No én is később kezdtem. Plusz mivel tanév vége fele van a születésnapom, ezért azt mondták, hogy inkább várjunk még egy évet mert eléggé kicsúsznék vagy mi a fene.
2011. nov. 23. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!