Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3. as szakközepes vagyok...

3. as szakközepes vagyok nagyon úgy néz ki, hogy meg fogok bukni, mert pikkelt rám a tanár egész évben. Jövőre át szeretnék iratkozni egy másik suliba ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Na szóval a következő tanévben mindenképpen át szeretnék iratkozni egy teljesen más szakirányú középiskolába. Ez lehetséges?


Ha van hely akkor átvesznek nem?


2009. máj. 11. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Más szakirányúba nem. A szak amit ott az elmúlt 3 évben tanultak abból le kéne vizsgáznod. Azt hogyan csinálnád meg?
2009. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és miből gondolod, hogy egy bukott diák kell egy másik iskolának? Szerintem inkább tanulj. Voltak már akik 2 jeggyel rosszabbat kaptak mert pikkelt rájuk a tanár, de ha megtanultad volna ötösre az anyagot, akkor most legrosszabb esetben hármast kapnál.

Tehát ne a tanárra fogd, te nem tanultál.

2009. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz vizsgáztatást az adott tantárgyból, és akkor már nem "pikkelhet" rád a tanár, kiderül, hogy tudsz e kettes szintet, vagy sem!
2009. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályozás jogszabályba ütköző módon jött létre, ha:


- tantárgyi osztályzat nem a tudást minősíti, hanem a magatartást


- hátrányos megkülönböztetésen alapul



Ha a diák úgy érzi az osztályzatai nem reálisak, kérheti, hogy tudásáról független vizsgabizottság előtt számolhasson be. (A függetlenség az iskolától független vizsgáztatást jelent.)


11. § (1) A tanuló joga különösen, hogy


o) kérelmére - jogszabályban meghatározott eljárás szerint – független vizsgabizottság előtt adjon számot tudásáról;


Fontos tudni, hogy ha a diák kéri (akár indoklás nélkül is), az iskola köteles továbbítani a diák kérését, mérlegelésnek nincs helye.


A független vizsgabizottság nem bírálja felül, nem változtatja meg a már kapott osztályzatokat, hanem új érdemjegyet ad.


SZÓVAK VAN JOGOD ÉS LEHETŐSÉGED BIZONYÍTANI!

2009. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötekedni, de attól, hogy valakire pikkel a tanár, nem fog megbukni, ha megtanulja az anyagot, mert a tanár akkor tutira meg fogja adni legalább a kettest. Amúgy meg a pikkelést sokszor kihívja valaki maga ellen a viselkedésével. Ahelyett, hogy mást hibáztatsz a bukás miatt, miért nem magadban keresed, hogy mit rontottál el? Érdekes, az osztályban csak téged akar megbuktatni ez a tanár. És mi van, ha átmész máshová és ott is lesz ilyen tanár? Nem menekülhetsz egész életedben.
2009. máj. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha rossz a magatartása? Tényleg nem az alapján kéne jegyet adni, bármennyire is rossz az a gyerek.
2009. máj. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Emberek, hol éltek ti?

Nem igaz, hogy a mai középiskolások nem tudnak EMBERKÉNT viselkedni és a tanórán megfelelő magatartást tanúsítani. És akkor még azzal jönnek, hogy pikkelt rám a tanár. Én az összes ilyen diákot és sajnos sok van belőlük, a Dunába dobnám.

Egy leendő tanár

2009. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok tanár csinálta és csinálta már az én időmben is, h fegyelmezésre használta a naplót vagyis bármilyen vélt vagy valós hülyeség miatt automatikusan vágta be az egyest. Ez amúgy alkotmány és törvényellenes is, mert ilyen nem csinálhat, fegyelmezésre vannak külön szankciók mint szaktanári, osztályfőnöki igazgatói figyelmeztetés, megrovás stb. Az is igaz, h bizonyítani az ilyesmit nehéz, de ha tényleg úgy érzed, h ellenszenves veled valamilyen vélt vagy valós ok miatt akkor igen kérd, h független bizottság előtt vizsgázhass és bizonyíthasd, h te igen is tudod az anyagot.


Viszont ha negyedikben is tanít majd ez a tanár tutira még jobban rád száll majd ( avagy lehet, h meghúzza magát mert nyílván neki is az orrára koppintanak majd).


Én nem ítélném el azonnal a diákot mert szerinte pikkel rám a tanár. Nekem is volt ilyen tanárom, aki nekem kettest adott a házimra, annak, aki rólam másolta (Copy/paste módon betűre ugyanúgy) annak meg négyest. Volt, aki 3 szóban lefelelt ötösre én 10 perc alatt kettesre a kérdések 80%-a nem is volt a tankönyvben vagy a témához kapcsolódott. Van ilyen, ezen túl kell esni. Engem megbuktatni nem akart, csak nem adta meg soha a jobb jegyet, így kettes meg hármas voltam, de nyolcadikban voltunk már, ki nem sz_rta le? Pláne második félévben akkor már úgyse buktat meg bármennyire utál hiszen akkor jövőre is találkozik veled inkább átenged had menjen.


Tudok egy esetről még a 90es évek elején-közepén történt, h egy diák a fegyelmi tárgyalásra ügyvéddel ment, és az ügyvéd kihozta, h maga a vád is jogi nonszensz ( betört egy ablakot a gyerek, ezért akarták kirúgni ha jól emlékszem), a kárt megfizette tehát nincs miről beszélni és amúgy is az egész fegyelmi tárgyalás alkotmányellenes hiszen egy jogi képzettség nélküli mondvacsinált testületről van szó, és különben is védelem nélkül nem lehet senkit vád alá vonni ez alkotmányos alapjog. Kénytelenek voltak felmenteni, de később minden tárgyból megbuktatták. A gyerek meg kérte a független bizottságot ott vizsgázott le jó eredménnyel és később az iskola igazgatója találta a kapun kívül magát a felmondólevelével.


Ha úgy érzed igazad van akkor próbáld megvédeni az igazadat.

2009. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
06:35: ne haragudj, de ez nem így működik a gyakorlatban. Ez addig szép és jó, amíg nem tapasztalod, hogy mi megy órán. Te láttál már problémás gyereket, akivel akármit is tettél, nem tudtál rajta segíteni? Az elsődleges mintát a szülők szolgáltatják. Ha a szülő azt mondja a gyereknek, hogy a tanár egy szemétláda, mert rossz jegyet adott, akkor a gyerek megerősítést kap arról, hogy nem benne van a hiba. Persze, nem a magatartást kell értékelni, de lehet, hogy tiszteletlen és figyelmetlen a diák és zavarja az órát, közben nem tanul, de elvárná, hogy átmenjen. Sokan szidják a tanárokat ahelyett, hogy magukba néznének. Aztán jönnek olyan kifogásokkal, hogy a tanár pikkel rá. Hát valószínű, hogy van rá oka. Igen, vannak szemét tanárok, de korántsem annyi, mint ahány hálátlan, állatként viselkedő diák. Mivel a tanár kezéből minden nemű fegyelmezési eszközt kivettek, csak az marad, hogy a tanuló tudtára úgy adja, hogy eltűrhetetlen magatartásán javítania kell, hogy nem ad neki olyan jó jegyet. Ezt én akkor tenném meg csak, ha már mindent megpróbáltam volna, de kezelhetetlen a gyerek. Csak úgy tájékoztatásképpen mondom, hogy sok gyerek olyan, mint a szülei. Rádborítják az asztalt, ha rossz jegyet adsz ahelyett, hogy azt néznék miért is kapta a gyerekük azt a rossz jegyet és a legtöbb ilyen gyereknél halmazottan jön elő a probléma, mert általában ők nem jó tanulók.
2009. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Rám 12 év alatt egy tanár sem pikkelt... Érdekes... Kitűnő voltam 12 évig és normálisan viselkedtem. Talán ez az oka, vagy én gondolom rosszul.

Az összes ilyen nyavajgós gyereket internálnám egy eldugott helyre. Bár lehet, hogy a szülők körmére kellene először is ránzéni.

2009. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!