Applepie kérdése:

ELTE TTK matek szak!?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék az ELTÉ-n matekot tanulni!

Tapasztalatok? Nagyon nehéz? (Elég jól megy a matek, emelt faktos vagyok, néha vannak problémáim, de simán megvan az 5-ös)

Aki ott tanul mennyi szabadideje van? Fel tudnék mellé venni egy másik szakot 3. félévtől?

Milyen (Főként külföldi) lehetőségeim vannak ilyen végzettséggel (matematikus, alkalmazott mat., elemző mat.)?


+ Nehéz bekerülni a Bolyai Kollégiumba? Mennyibe kerül havonta?


2011. nov. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mennyire nehéz, függ az embertől. Jó matekos képességgel (tehát nem kell zseninek lenni) azért általában elég jól bírható, de munkát is kell belerakni, mégha nem is kell beleszakadni. Általában mindenkinek előbb-utóbb jön egy vagy két tárgya, amit nagyon fog utálni, és akkor azzal szenvedni fog, de az ilyeneket túl kell élni. Amúgy nem belehalós a dolog, nem egy orvosi vagy jog, marad másra is időd, bár egy másik szak párhuzamosan az húzosabb lehet, már csak az óraütközések miatt is, de 3. félévre már úgyis nagyjából látni fogod, hogy neked mennyire megy, és aszerint tudsz majd dönteni.

A lehetőségek függnek attól is, hogy milyen szakirányra mész, a legpiacképesebb az a pénzügyi matematikus, az mostani rendszerben nem szakirányként van megcsinálva, hanem a Corvinus-szal közös MSc-ként, tehát valamilyen szakirányon elvégzed a matek BSc-t (vagy közgáz BSc-vel is lehet oda jelentkezni), és erre az MSc-re jelentkezel. Azzal bankokhoz, biztosítókhoz nagyon szépen el lehet helyezkedni. Ha nem ez az irány, akkor is azt mondják, hogy azért szintén elég jól el lehet helyezkedni, főleg ha megtanulsz programozni, pl. az Ericsonnál ott a szomszédban az infoparkban, de ha valami statisztikát, sztochisztikát viszel, akkor is az ilyen Morgan Stanley és társainál elég jó esélyeid vannak. Ha elméletibb irányba mennél, akkor is lehet mindenféle projekteket csinálni, pl. az IBMmel van együttműködés, ott akár ki is lehet jutni Zürichbe az IBM központjába, de lehet kutatni is, és mivel elég jó és nemzetközileg ismert emberkék tanítanak ott, így az ő ismeretségi körükön keresztül is ki lehet jutni külföldre kutatni, ami szintén buli, de persze ehhez az kell, hogy kellően jó és elhivatott legyél.

Ami tanács, hogy az elemző szakirányt inkább ne, azt még a tanárok is le szokták szólni, és ők se teljesen tudják, hogy az mire is lenne igaziból jó - egy picit úgy tudnám jellemezni, hogy az az amolyan "manager"-képzés a matek szakon belül, hogy valamire csak jó, de azért szakmailag nem egy akkora szám.


A Bolyait nem tudom, illetve annyira gondolom nem könnyű bejutni, de egy próbát mindneképp megér. Bennmaradásról tudom, hogy ahhoz teljesíteni kell.

2011. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és hogy ilyen részletesen kifejtetted!!!
2011. nov. 28. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ehhez nagyon nehéz hozzátenni, annyit azért elmondanék, hogy a matekot inkább megérteni kell, az az idő. Az meg lehet szórakoztató is. Én sokszor tanultam úgy, hogy megjegyeztem egy hatoldalas levezetésből az első fél oldalt meg az utolsó felet, és a többit úgyis le lehet vezetni a vizsgán, ha kell. Szemben más szakokkal, ahol mindent meg kell tanulni. Persze ehhez ész is kell, meg gondolkodási hajlandóság.
2011. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Én is ELTE matekon gondolkozom.

Engem az érdekelne, hogy milyen a társaság, mert a baráti körömből sokan mondogatják, hogy oda ne menjek, mert csak "kockák" vannak. De én azért ez nem hiszem...

Mennyire van ott fizika? Mert nekem az a mumusom, hiába szeretem a matekot, a fizika nem megy. :(

Ugye, inkább az algebra van túlsúlyban, és nem a geometria?

2012. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

bőven nem csak kockák vannak.

Fizikát nekünk (matematikus szakirány, bolognai képzés) egyáltalán nem kellett tanulni, alk. matekon meg elemzőn lehet, hogy van valami kevés belőle.

Algebra jóval több van, mint geometria

2012. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a matematikus képzésük nagyon jó, és színvonalas. Nagyon jó oktatók vannak, az ország legjobbjai, nagyon korrekt mindenki, és a társaság is nagyon szuper.


Egyvalamit mindenképp gondolj át, mielőtt ide jelentkezel. Miért szereted a matekot? A "bizonyítsd be, hogy..." típusú dolgok tetszettek? Ezzel nem nagyon lehet a való életben mit kezdeni, el lehet menni kutatni, de ahhoz nagyon pengének kell lenni, alacsony fizért.


A legtöbb matematikus IT-ben dolgozik, vagy pedig lényegében informatikus munkát csinál, például programozók. A pénzügyi terület (aktuáris szakma) már érdekesebb, de ott is kell valamennyit programozni, és az is IT irányú.


Ha nagyon szereted a matekot, de az IT nem jön be, akkor menj mérnökire. Nem az oktatás színvonalával van a baj, hanem az, hogy ha nem szeretsz meg programozni, és ki nem állhatod, akkor nem tudsz magaddal mit kezdeni később. (járt így ismerősöm, managerként dolgozik. Az ELTE-t amúgy szerette)

2022. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!