Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz ez a gimázium?

Nagyon nehéz ez a gimázium?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok és Szegeden a Radnóti Miklós Gimnáziumba szeretnék menni továbbtanulni. De nagyon félek, hogy esetleg nehéz lesz. Vélemények, tapasztalatok? Nagyon kellene a segitség, hogy, hogy döntsek. Illetve mivel biológia szakra mennék, a szóbeli mennyire húzós, hogy zajlik? Itt is tapasztalatok? Nagyon köszönöm a segitséget, tényleg sokat érne nekem. Lécci ha tudsz akkor irj! Még1x köszii!!
2011. dec. 27. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát nem a leggyengébb gimi szegeden az biztos
2011. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom, de azért kiváncsi volnék. :)
2011. dec. 27. 16:19
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire félsz tőle akkor ne menj oda.Szóbeli meg nem lehet annyira húzós,csak azokból kérdeznek amiket már tanultál,ha nem tudod megtanulni akkor ne is menj gimibe mert ott egy felelet is "húzós"lesz.Tudom mert én biosz tagozatra járok igaz nem ebbe az iskolába de az én megyémben ez a legerősebb és itt is rendesen megkövetelik a bioszt meg a kémiát(biológia-kémia tagozat)
2011. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Küldtem privát üzenetet! :)
2011. dec. 27. 16:36
 5/16 anonim válasza:
4%
hát ez attól függ miből épült, ha mondjunk ytong-ból akkor könnyebb, de ha mondjuk téglából akkor elég nehéz
2011. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mindenképpen próbáld meg, ha nem is megy,lehet sulit váltani. azonban fordítva már nehezebb,és lehet később bánnád is,hogy nem merted..:)
2011. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi ez a hülyeség, hogy ne is menjen gimibe? Kitűnő tanuló, mint mondja, szóval igenis próbálja meg. Készülj sokat magadtól, de a tanáraid is biztos segítenek, ha meghallják a komoly céljaidat. Bár nem tudom, mi a követelmény biológiából, én a helyedben mindent megtanulnék, ami általános iskolás anyag, és még olvasgatnék mellé gimis könyveket is, csupán tájékozódás céljából. Nem olyanokat keresnek, akik már mindent tudnak, hanem olyanokat, akiket alkalmasnak találnak rá, hogy sok mindent megtanuljanak, hiszen az igazi kemény tanulás a gimivel kezdődik. Ez egy felvételi, nem egy állásinterjú, ne feledd! :)

Szóval, nagyon sok sikert! :)

2011. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a biztatást, nagyon jól esett! :)
2011. dec. 28. 16:45
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! :) Én leendő Radnótis vagyok!

Végül jelentkeztél ebbe a suliba? Felvettek?


Igazából ha szorgalmas vagy, simán működik! Én ahova járok most suliba, általánosba, nem voltam kitűnő teljesen, volt egy négyesem, meg egy 4-5ös közti tárgyam, felvettek. Itt leginkább nem az számít, hogy ahova jártál, hogy tanulsz, hanem az, hogy szóbelin, központin, tehetséggondozóin hogy teljesítesz.


A mi iskolánkból ketten próbáltuk meg a felvételit, a másik csaj ilyen tök okosnak volt mindenki előtt beállítva, elhitették vele, hogy ő nagyon okos, tehetséges, miért ne menne neki?

Emiatt elszállt kicsit magától, szinte nem is tanult szóbelire, most meg ő van felháborodva, hogy nem vették fel!


Röviden ennyi

14/L

2012. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Jelentkeztem, bioszra nem vettek volna fel, viszont általánosra igen, ha nem rakom hátra sorrendmodosítás után. De mivel én egy biológiás szakra vágytam, előre helyeztem a Ságvári bfk-t és fel is vettek, aminek nagyon örülök, és amúgy is a Radnótis szóbeli után rögtön tudtam, hogy inkább a Ságváriba mennék.

De sok sikert neked!

2012. máj. 1. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!