Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel lehet készülni 4 hónap...

Fel lehet készülni 4 hónap alatt az érettségire?

Figyelt kérdés
Biológiából, történelemből, angolból kellene. Egyikből emelt szinten, attől függően, hogy hova jelentkezek és melyik a könnyebb. Ennyi idő alatt meg tudom csinálni szerintetek? Volt egy betegségem, ezért maradtam le, és ha nem tudom jó eredménnyel megcsinálni akkor inkább várok még egy évet. Persze tanultam a 4 év alatt folyamatosan, de hát sajnos nem mindig sikerült úgy a dolog, hogy a felelés vagy a dolgozat után is a fejemben maradjon minden :/
2011. dec. 28. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 4 hónap 3 tárgyból elégnek kell lennie. 1 hónap alatt kidolgozod a tételeket utána meg megtanulod őket a maradék 3-ban. Ez elég sok idő.


Egyetemen erre 1 hét van. :-)

2011. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biolgóiából, történelemből inkább az írásbelitől félek, mert azt valamivel tágagabbnak látom, míg a szóbelire elég biztosan fel tudok készülni.
2011. dec. 28. 14:35
 3/9 A kérdező kommentje:
*tágabb
2011. dec. 28. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:

történelem: írásbeli:középszintre 1 hét alatt is átlehet nézni a 4 éves anyagot, a feladatok a megadott forrásból és az atlasz segítségével megoldhatók. Szóbeli: inkább a tételek kidolgozása időigényes, de már azzal is tanulsz,én kb 1 hónap alatt készültem fel rá

angol: közép: nagyon egyszerű az írásbeli, csupán egy kis szókincs kell hozzá, inkább a hallott szövegértést kell gyakorolni, meg a levélírás szabályait kell átnézni, szóbelire meg az adott témakörök szókincse szükséges (ehhez nagyon jó könyvek vannak)

biológiából nem érettségiztem, de azt tudom,h ebből nem elég 4 hónap felkészülni az emeltre

Ha van nyelvvizsgád vagy jó vagy angolból, abból ajánlanám az emeltet.

A töri emeltre is fel lehet készülni 4 hónap alatt, ha kitartó vagy.

2011. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Angolból jó vagyok. Ha középszintre megyek, nem kell majd készülnöm egyáltalán. Akkor mondjuk maradna kettő. Viszont töriből nem vagyok olyan jó, nem is szeretem annyira. De az egyetemre mindkettő jó lenne emelt szinten. Biológiából semmiképp nem szeretnék emelt szinten mert a kémia része nem megy, + az nem jó mindegyik kinézett egyetemre.
2011. dec. 28. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
én egy érettségire 2 hét alatt készültem fel, 5 lett, s nem a kedvenc tantárgyam volt:D
2011. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fel lehet persze, de mi az elvárás? erősen nem mindegy, hogy 430 vagy 250 pontot akarsz belőle szerezni. :-)

én annak idején csak matekra készültem rendszeresen, meg kémiából kb 2-3 hetet. többit le se szartam, mert úgyis ezt a két tárgyat dupláztam és nálunk a ponthatár se túl magas a kevés jelentkező miatt. (most végzős matek szakos vagyok).

2011. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
400 körül van a ponthatár, az egyik egyetemen kicsivel kevesebb mint 400, a másikon kicsivel több. Szóval jól kéne hogy sikerüljön. Nem merek csak a két tantárgyra koncenrálni mert akkor nincs "b terv" ha nem jön össze... :/
2011. dec. 29. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
meglehet, de sokan 4 hónap helyett 4 évet tanulnak (kockák) és velük kell versenyezni
2011. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!