Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME járműmérnök a cél, de...

BME járműmérnök a cél, de gondolkoztam az OE-n is, ha esetleg nem lenne elég pontom. Jó döntés lenne?

Figyelt kérdés

BME-t jelölöm meg elsőnek, de drága jó Hoffmann Rózsikánk kitolt most mindannyiunkkal, nem tudom, hogy hogyan fognak alakulni a ponthatárok. Becsülni sem nagyon merek, mert ugye több pont vihető kevesebb helyre.


Cél ugye: BME - járműmérnök.


Második helyre az Óbudai Egyetemen jelölném meg a villamosmérnökit, vagy a gépészmérnökit (ezt még nem döntöttem el, erről is várnék véleményeket, hogy mennyit érek egy olyan diplomával).


Ér egy ÓE-diploma annyit, hogy megérje elvégezni?

NEM büfészakra akarok járni, nem azért mennék oda, hogy "na akkor én vagyok a Jani, mert egyetemre járok", hanem mert érdekelne. Csak azért viszont nem fogom végigjárni, hogy aztán ne találjak vele munkát, mert mindenki a BME-t részesíti előnyben.


Szóval: tapasztalatok, vélemények kellenének!


Ui.: kérlek kíméljetek meg az elfogultságoktól, hogy azért, mert X helyre jársz, az Y már csak szar lehet.


Köszönöm szépen a segítséget


2012. jan. 9. 18:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

BME-KSK-s vagyok én is. Kicsit azért most megtolom a jármű képzés szekerét :) Nehéz? Nehéz! Szívatnak? Szívatnak! Megéri? MEG!

Különben úgy vélem, hogy azért olyan magas a bukási arány a gólyák között, mert általában nehezen szokják meg, hogy itt a 2-es nem 20%-tól van mint az érettségin, hanem 50%-tól. Úgy érzik, hogy csak tanulnak és tanulnak, de jó ha megvan a kettes. Igen ez egyetem, nem középsuli! Jóval többet kell tanulni, főleg ha a középiskolában elég volt beülni az órára és meg is értettél mindent. Itt nem így van, mert egy szemeszterből 3 és fél hónap a szorgalmi időszak, és ezalatt az idő alatt kell leadni a félév teljes anyagát. Esélytelen h rögtön az órán megértesz mindent. (Vizsgaidőszakban nincs oktatás, ezért feszített a tempó). Sokkal több energiába került megérteni magatoktól az anyagot, mintha valaki szájbarágósan elmagyarázza. Vannak rossz tanárok is, de a többség egész jó, lehet velük konzultálni, ha valamit nem értesz. Elmondják még egyszer, csak nem az órán, mert arra nincs idő. Órán csak egyszer hangzik el minden, többször nem. Itt senki nem fogja beléd tukmálni az anyagot rendszeres ismételgetéssel, úgy mint gimiben a matek órán, ahol millió ugyanolyan (vagy csak kicsit más) feladatot megoldotok. Itt leadnak 1 db példafeladatot és ugrunk tovább. A többi rád vár. Nehéz felvenni ezt a tempót, ez tény, de ha sikerül és nem hagyod hogy elkallódj menet közben, akkor nagyon megéri. Egy idő után pedig megtanulsz tanulni. MAGADTÓL TANULNI! Csak nem szabad feladni. Szokták mondani, hogy harmadévtől könnyebb. Ez így van, de nem azért, mert ott már nem nehéz az anyag, hanem azért, mert ha eljutsz odáig, akkor már felvetted a ritmust.


De ha te magad

2014. okt. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vége:


De ha te magad is azt hiszed, hogy ezt nem tudod végig csinálni, akkor nem is fog menni.

2014. okt. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!