Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól döntenék, ha most, érettsé...

Jól döntenék, ha most, érettségi előtt mennék magántanulónak? Te mit tennél a helyemben? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Elmúltam 18, idén érettségizek. A tanáraim egy része hihetetlenül utálja az osztály,nincs ugyanis valami jó híre egy-egy fiúnak,meghát biztosan közületek is vannak,akik találkoztak már olyan tanárral,aki inkább diktátornak való (értsd: gyomorgörccsel ülünk be az órákra).

Mostanság bármennyit tanulunk éjszakábanyúlóan,folyamatosan rossz jegyeket kapunk...


Ebből most lett teljesen elegem, de nem tudom, hogy jobban járnék-e így (nem kell bejárni,nincs rettegés,nem kell a felesleges tárgyakból is készülni,stb),mintha ezután is bejárnék,ráadásul tuti,hogy anyuék nem egyeznének bele...


Ti mit tanácsoltok??


U.I.: duplázásra hajtok,így a kémián és a bioszon kívül nincs szükségem 95% feletti érettségire,megelégszem a 2-essel.


2012. jan. 11. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a duplázásra hajtasz, az év végi jegyek nem számítanak.

A lényeg hogy ne bukj meg.

Az érettségin úgy is a tudás számít.

Próbáld meg végig csinálni ezt a 4 hónapot, és közben folyamatosan készülj a kémia és biológia érettségire.

2012. jan. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nem így megy, hogy te magántanuló akarsz lenni, komoly indok kell hozzá, hogy miért
2012. jan. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A magán-tanulóságról nem te döntesz! Nézz utána!
2012. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esküszöm, mintha magamat hallanám! :O Csak én már magántanuló vagyok.
2012. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó: írnál picit részletesebben,ha megkérlek?hogy engedte meg a diri,mit szólt az oszály,hogy boldogulsz az anyaggal otthon,stb...

Köszi :)

2012. jan. 14. 23:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre inkább priviben válaszolnék, írsz, elmondom részletesebben, mert nem volt könnyű dolog. Viszont most január végén megyek osztályozóvizsgázni. Ebből lesznek a félévi jegyeim. Mindennap tanulok, sőt előre átvettem a többi tananyagot is, hogy évvégére se legyen sok. E-mailen tartom a kapcsolatot a tanárokkal, illetve ha van valami, akkor betelefonálok a suli titkárságára vagy oda is küldök e-mailt. Például az egyik tanárom a féléves vizsga miatt hivatott be holnapra a suliba, úgyhogy holnap be kell mennem. Összegezve: Bejárhatsz az iskolába, illetve ha van valami, kérhetsz a tanároktól segítséget. Félévi és évvégi osztályozóvizsgára kell még bemenned. Nekem nem nehéz, mert én akkoris jól tanultam, mikor bejártam úgy mint a többiek, de mondom, ha nehézség adódik, be lehet menni a suliba segítséget kérni.
2012. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Az osztálytársakkal már nem találkozol, csak ha beakarsz menni az órájukra, akkor bemehetsz. Vizsgázni a többi magántanulóval fogsz. Ja, és még valami: ha vizsgáztatnak félévkor illetve évvégén, akkor úgy osztják be a tantárgyakat, hogy egy napon 3-ból fogsz vizsgázni külön beosztás szerint. Írásbeli és szóbeli úgy, mintha érettségiznél.
2012. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!