Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki érettségi évben...

Ha valaki érettségi évben félévkor megbukik egy érettségi tantárgyból akkor nem érettségizhet belőle? Vagy mi történik olyankor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a félévi jegy számít, hanem az évvégi. Szóval amit májusban kapsz.
2012. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Feb. 25ig lekell adni az érettségire a jelentekzést...

Amúgy tudtommal akkor nem. Akkor az van, hogy leteszi a többi tárgyat előrehozottként. A kimaradt tárggyal elmegy októberbe /nem a saját iskolájába/ és ha ott nem sikerül akkor következő májusba a saját sulijába neki futhat megint. /legalábbis én így tudom/

2012. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves második, én tavalyelőtt érettségiztem, és volt olyan o.társam, aki félévkor bukott, mégis érettségizhetett. És van egy ismerősöm, aki meg év végén bukott, na ő nem érettségizhetett abból a tárgyból, a többiből igen, de bizonyítványt így nem kapott, ergo érettségije se lett, csak amikor az aug. végi pótvizsgát követően októberben nekifutott. Ebből gondolom, hogy az év végi jegy számít. Nem véletlenül írják bele a bizonyítványba, hogy érettségi vizsgát tehet, ebből is látszik, hogy az év végi jegy számít.

Amúgy febr. 15-ig kell jelentkezni.

2012. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!