Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ki kell fizetni a...

Egyetemen ki kell fizetni a bukott krediteket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak, ha túlléped az ingyenesen felvehető kreditek számát.

Nálunk (meg szerintem máshol is) a kötelezően elvégzendő kreditek + 10% ingyenes, az ezen felülieket kell kifizetni.

2012. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (bme) minden bukott kreditért fizetni kell 1200ft-ot
2012. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor visszavonom, mégsem egységes. :)

Nálunk csak 10% felett kellett fizetni, de akkor kreditenként 5000,- Ft-ot, vagy valami ilyesmi összeget, amit azt hiszem, azóta emeltek is...

De ezek szerint csak az a megoldás, ha a saját egyetemeden érdeklődsz.

2012. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ezeket mikor kell kifizetni? félév vagy az év végén?
2012. jan. 16. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeket - megint csak azt tudom mondani, hogy nálunk, az ELTE-ÁJK-n - akkor kellett kifizetni, amikor az ember már az államvizsgákat is befejezte, és bejelentkezett avatásra. Akkor számolták össze a krediteket, ellenőrizték, hogy minden megvan-e, és akinek kellett, csekket adtak a kredittúllépés, vagy bármi más kötelezettség rendezésére.
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
BME-n, Corvinuson valamikor vizsgaidőszak végén, vagy utána pár héttel írják ki neptunba, hogy mennyit kell fizetni a nem teljesített kreditekért. Amiről az első beszél, az szerintem nem a bukott kredit. Olyan máshol is van (BCE-n igen, BME-n nem), hogy csak 10%-al lépheted át az előírt kreditmennyiséget, de a nem teljesített az teljesen más.
2012. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így igaz egyébként, de nálunk a bukott is csak abba számít bele, tehát külön kifizetni nem kell, hanem, mikor összeszámolnak, nem a teljesítettet nézik, hanem a felvettet. (Így kerül bele a "bukott" is.)
2012. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamikor a félév első felében írják ki mennyi a tartozásod. Akkor fizeted ki, amikor akarod, de amíg tartozásod van nem vehetsz fel vizsgát.
2012. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!