Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakok számítanak "büfész...

Mely szakok számítanak "büfészaknak"?

Figyelt kérdés
Ezek semmit sem érnek?
2012. jan. 24. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
attól függ
2012. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mitől?
2012. jan. 24. 12:31
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
23%
Amikkel már akkor gyakorlatilag 0 az elhelyezkedés lehetősége, amikor az oda járó oda felvételizett. Az én saját megítélésemben oda tartozik az összes olyan szak, ahol a felvételi ponthatár nem érte el a 300 pontot.
2012. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha így most általánosságban beszélünk, büfészaknak számítanak az olyan szakok ahol túl képzés van, viszonylag egyszerűen el lehet végezni (pl. kommunikáció és médiatudomány, vagy vendéglátás és turizmus), a másik csoportba az olyan képzések tartoznak, amiket nehezebb elvégezni, de a saját szakterületen nehéz vele elhelyezkedni (ilyen pl. a filozófia).
2012. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
A ponthatár nem befolyásolja, hogy mi számít büfészaknak, mert jó néhány műszaki képzésre be lehet jutni már 300 pont alatt is. A műszaki képzések rendszerint nehezebbek, de a kitartás meghozza eredményét, remélhetőleg könnyen el tudsz vele helyezkedni. :)
2012. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

1. kommunikáció és médiatudomány


2. nemzetközi kapcsolatok


3. jogász


4. közgazdász

2012. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Andizsuzsi ***** válasza:
13%

"jó néhány műszaki képzésre be lehet jutni már 300 pont alatt is"


Szinte minden képzésre be lehet jutni 300 pont alatt is, és minden műszaki szakra jóval 300 felett is. De a diplomák értéke között óriási különbség van a munkaerő piacon.

2012. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem igaz hogy amik 300 pont alatt vannak azok büfészakok! Az andragógia 300 pont felett van, mégis büfészak, mert nem lehet vele elhelyezkedni. Van egy ismerősöm aki a mai napig nem tudott vele elhelyezkedni, pedig már 2 éve meg van a diplomája!
2012. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Én azt írtam, hogy amivel eleve nem lehet elhelyezkedni (ide tartozik pl. az andragógia, pedagógia és még sorolhatnám), + nekem büfé szaknak számít a 300 pont alatti is, mert oda oly kevés tudással lehet bekerülni, hogy nem tudom elképzelni, hogy magas szinten tudnak tanítani. Tudok az idén olyan informatika szakot, ahol a felvett hallgatók 0% tudta a matematika szintmérőt 51%-ra megírni. (középiskolás anyag!)
2012. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is azok a szakok, amikre nagyon sokan járnak és szinte tuti, hogy nem tudsz vele elhelyezkedni.

A 300 pontos dologgal vitatkoznék.

Én könnyűipari mérnöki szakra járok, ha jól tudom, oda legutóbb 296 pont kellett, szóval közel van a 300-hoz, de mégis alatta. Itt is van olyan szakirány (pl. nyomda és média) amivel biztosan el fogsz tudni helyezkedni, mert máshol az országban nem is tanítják.

2012. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!