Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakok számítanak "büfész...

Mely szakok számítanak "büfészaknak"?

Figyelt kérdés
Ezek semmit sem érnek?
2012. jan. 24. 12:28
1 2
 11/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Jó, ezt a 300 pontot nem kell mereven venni, csak viszonyításként mondtam, és nyilván a ritka képzést adók is más dolog. Én tavaly egy kicsit az informatikába láttam bele, és volt olyan képzési hely, ahova 375 pont kellett, és volt olyan, ahova 220. Én ez utóbbi kategóriára gondoltam.
2012. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon van összefüggés a bekerülési pont és a szak színvonala között (vagyis elvileg). Mert ha sok embert felvesznek műszaki képzésre, akkor lehet, hogy 300 alatt lesz a ponthatár, de csak a felső 10% végzi el, és a ponthatár az mindig a bekerült emberek közül a leggyengébb pontja. Szóval ha azt néznénk, hogy kik végzik el, akkor lehet, hogy 430 lenne a legalacsonyabb pontú például.
2012. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

az egyik válaszadó jól mondta:


a nemzetközi kapcsolatok az egy nagy humbuk és az andragógia is az

2012. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Andizsuzsi ***** válasza:

#12

Értem én a logikádat, és nem is vitatkozom vele. De azért akinek 430 pontja van, nem a 280 pontos helyre jelentkezik, ha van annál sokkal jobb is. Azért valamennyire minősít a felvételi pont szerintem. Igaz, hogy a leggyengébb pont határozza meg a határt, de nem mindegy, hogy a leggyengébb pont 280 volt, vagy a leggyengébb is 400 körül van. (főleg ha ehhez hozzánézzük, hogy mennyi ponthoz milyen tanulmányi eredmény kellett. )

2012. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor a nemzetközi kapcsolatok tényleg nagy nulla?
2012. jan. 24. 14:57
 16/20 anonim válasza:
48%

Ne röhögtessetek, hogy a jog büfészak. Ez jó.

Összehasonlítva, mérnöki képzésen az egyes tárgyak nehezebbek és év közben is kell tanulni, de a jogon 3x annyit kell összetettben tanulni és a vizsgaidőszak ha nem 2-esekkel akarzs átcsúszni, napi 8-10 óra tanulás két hónapig. A jogon ráadásul minden vizsga szóbeli, így csalni sem lehet igazán. Nem mellesleg a jogász hallgatóknak a legnagyobb az átlagműveltsége is, és a jogi diploma a legátválthatóbb diploma. A közgázon magasak a ponthatárok, de az anyag a joghoz viszonyítva nevetségesen kevés, és írásbelik a kollokviumok. Maga a diploma viszont elég jó, értékes, és most most már túlképzés se lesz az 5% államilag finanszírozott hellyel. A bölcsész karokon gyenge a képzés, és alacsony a ponthatár, plusz a diploma se ér sokat. Ha minőségi, értékes diplomát akarsz, menj az orvosinak. Messze a legnehezebb, legértékesebb diploma.

Az én vélemény az, hogy a legerősebb szakok sorrendben: orvosi (állatorvosi), jogi, mérnöki, közgáz, bölcsész, egyéb szakok: médiatudomány, turizmus stb.

2012. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A természettudományit kihagytad, én azt tenném a jog elé, vagy mellé.
2012. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%

Vicces,hogy dobálóztok itt a különböző szakokkal,hogy melyik "büfészak" meg melyik nem. Kinek mi a nehéz,kinek mi az egyszerű... egyébként meg, teljesen mindegy,hogy ki mit mond,ha Te tudod,mit akarsz tanulni,és van elég hited meg kitartásod,hogy jó legyél benne. Hülye egy idióta beszűkült látásmód lehurrogni,hogy "áh,Te jogász vagy,büfészak", vagy "áh, andragógia,büfészak",vagy "kommunikáció? mindenki azt tanulja,büfészak". Azért tart itt egy csomó emberke ebben az országban,mert mindenki lehúzza a másikat,meg a másikat akarja túllicitálni.

Akárki ha belegondol,mikor elkezdett tanulni, mondta bárki is,hogy "öcsi,ezt ne tanuld,azt ne tanuld,ez szar, az szar, ez a suli gáz,az a suli gáz"? Szerintem ha valaki így kezdi,az már kiállítja magáról a szegénységi bizonyítványt. Abszolút nem számít,hogy ki mit mond,amíg Te élvezed,amit tanulsz,teszel érte,hogy el tudj helyezkedni és teszel azért,hogy a saját elvárásaidnak megfelelj.


24/L Andragógia "büfészakos", most egy esküvőszervező cégnél vagyok, amikor elkezdtem tanulni, lehurrogtak,csak nagyon nem érdekelt. Ennyi.

2012. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Büfészak ide vagy oda... idéznék egy hozzászólást:



"Én azért tanulom,mert ÉRDEKEL,mert SZERETEM és mert EZT AKAROM CSINÁLNI később. Koncerteket szervezni,utazni,benne lenni a pezsgésben. Most ezért tanulok,emellett dolgozom, hogy valamiből meg is tudjak élni,és nem anya meg apa fizeti a sulit ,mint a sok okoskának, hanem én fizetem MAGAMNAK. És hiszek abban,hogy a híresztelések meg a sok negatív vélemény ellenére ott leszek,csinálni fogom,azt,amit én szeretek,én akarok,és nem azt,amit a közgazdász-jogász-orvos,magát "elitnek" tartó egyetemi réteg elvár.


Egyébként tudod kik büfészakoznak meg hurrognak leginkább? Azok,akiknek anyuci apuci kifizeti a tandíjat,és az egész egyetemi -főiskolai életet végigisszák és baromkodják tanulás helyett.Aztán amikor kezükben az akármilyen diploma,csak néznek ki a fejükből... ez szerencse kérdése is nyilván.


Azt is tisztelem,aki jogot tanul,de azt is,aki kommunikációt. Nem a diploma tesz majd téged jobb emberré vagy sikeresebbé, nem az,hogy te most a kodolányin tanultál vagy az eltén...hanem az,hogy azzal,amit megtanultál,TUDSZ-E és nem utolsó sorban AKARSZ-E bármit is kezdeni.


Úgyhogy nekem akárki belemagyaráz,hogy amit tanultam büfészak-e,arcon röhögöm. Magadnak kell tanulnod meg bizonyítanod,nem másoknak."

2012. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
utolsó,teljes mértékben igazad van!
2012. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!