Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy egy Jogi...

Miért van az hogy egy Jogi egyetemnél beszámítják a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Úgy sem ér vele semmire hiszen a jogi diploma csak Magyarországon használható és a tárgyalótermekbe mindig van tolmács tehát hülyeség az egész...
2012. jan. 26. 15:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:

Igazad is van,meg nem is. Tényleg felesleges hozzá a nyelvvizsga, ha egy átlagos ügyvéd,bíró,ügyész,jogtanácsos akarsz lenni. De Mo-on is hasznát lehet venni, de csak akkor ha kitudod használni. Néhány ügyvédi irodának van külföldi ügyfele,akiknek németül,angolul stb. kell elmagyarázni a jogi helyzeteket,szerződést kell írni más nyelven meg ilyenek. Tehát igazából csak akkor használható tudás a nyelvtudás, ha ismersz külföldi ügyfeleket vagy olyan irodában dolgozol ahol külföldiek ügyeit viszik.

Másik verzió hogy kimegy valaki valamilyen uniós szervhez,mint jogász,na ott aztán dől a lé. De ilyenhez kapcsolat kell,szóval megint ott vagyunk, hogy egy átlag jogásznak nincs rá szüksége.

2012. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

Azért idegesít mert én diszlexiás vagyok ezért is mennék jogásznak mert ugye ahhoz nyelv nem kell és töriből meg a magyar elméletével tisztában vagyok és jól is megy.

Emelt szintet akarok tenni mindkettőből és nehogy már valakit nyelvvizslával előzőn be engem egy olyan egyetemen ahol erre nagyon minimálisan és kis százalékban van szükség...

2012. jan. 26. 16:48
 3/65 A kérdező kommentje:
bocsánat ha erős a hangvétel, de szörnyen idegesít...
2012. jan. 26. 16:48
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Szerintem a nyelvvizsga még 1 dolog. Annyi baromságot kell tudni, hogy a hajam égnek áll. Pl polgárjog vizsgán nem mentem át,mert nem tudtam pár nevet és nem tudtam egy pár száz éves külföldi tv-könyvnek a tartalmi részeit,miközben a polgári tv-könyvet én az életben tudom használni,számtalan jogesetet már megoldottam az életben. A jogászképzésben nem jogászokat,hanem történészeket és filozófusokat képeznek és harmadrészt csak bele-bele kóstolgatsz a valós jogba,ami kint az életben van. Nem csoda hogy egy friss diplomás jogász nem tud mit kezdeni az ügyvédi irodában,mert nem tanították meg a jogalkalmazásra. Túlsúlyba vannak a b..zi elméleti oktatók ez itt a legnagyobb tragédia,a nyelvvizsga csak kis probléma ehhez képest.

2012. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
hát amit megértek és magyarul tanítják azt meg tudom tanulni tehát ezzel nincs baj a törit meg a filozófiát szeretem tehát ezzel sincs gond...
2012. jan. 26. 17:03
 6/65 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele,pont mint te. Mondok egy példát polgárjog 1 ből 3 köny az anyag összesen kb 1000 oldal ebből 700-800 tömény elmélet és történeti rész,tele külföldi nevekkel,idegen szavakkal. És marad 2-3 száz amit hasznosítani tudsz. Tőlem semmit nem kérdeztek a törvényi részből,és megbuktam,ergo ha valaki bemagolja a sz@rt az át megy,de aki tudja a törvényt és érti is az nem. De azért nem minden tanszék ilyen elmebeteg,azért vannak normális tárgyak is.
2012. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

Majd meglátom mi lesz...

De előbb vegyenek fel.

2012. jan. 26. 17:43
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha két emelt szintet teszel, akkor megvan a maximális 100 pontod, tehát senki nem fog "leelőzni" nyelvvizsgával, mivel az csak 40 pontot ér.


Amúgymeg azért, mert az idegennyelv ismeret az mindenhol nagyon jól jön, ez egy plusz képesítés amivel rendelkezel, igenis jár érte a pluszpont.

2012. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, hozzátenném, hogy a diploma megszerzéséhez meg kötelező egy legalább középfokú nyelvvizsga, úgyhogy mindenképp meg kell csinálnod előbb-utóbb.
2012. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
én úgy tudom diszlexiásoknak nem kell...
2012. jan. 26. 18:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!