Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egészségügyi...

Szerintetek egészségügyi alapismeretekből májusig fellehet készülni az emelt érettségire úgy, hogy még soha nem tanultam a tárgyat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármiből fel lehet készülni, csak valóban tanulni kell rá.
2012. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fel, csak nem árt, ha van egy ismerős, aki elmondja, mely könyvekből kell. Nézd meg az oh.gov.hu -n a könvetelményeket, ott le van írva minden, hogy pontosan mit kell tudni.
2012. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Könyvek már megis vannak. Szóval akkor szerintetek van esélyem? De az a gáz, hogy közben fősuliba járok, szóval még az is van plusszba... ://

2012. febr. 2. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
De most jön a szorgalmi időszak.Az a lényeg, h most tanuld meg, ne az utolsó pillanatban, akkor nem lesz gond.
2012. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, remélem, hogy menni fog...
2012. febr. 2. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia:) Ha még fősulira is jársz, nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Én most vagyok 12-es, szóval 4. éve tanulom az egészségügyi tantárgyakat, mert eü szakközépbe járok. Borzasztóan nehéz, pedig tanulom, mert 4-es 5-ös vagyok belőle. De mégis inkább úgy döntöttem, hogy más tantárgyból érettségizem, mert iszonyat nehéz. Az osztálytársaim közül szinte mindenki ilyen pályán tanul tovább, mentőtiszti, szülésznő, ápolónő, gyógytornász..stb. Ezekhez ugyebár kell ez a tárgy, de ők is megszenvednek vele, pedig szín ötös tanuló majdnem mindenki, éés, ez csak középszint! De ha mégis úgy döntenél, hogy érettségizel belőle, akkor szivesen segítek, hogy milyen tantárgyak kellenek hozzá, stb. :)
2012. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minek lelombozni a kérdezőt? Simán meg lehet csinálni...

Én középsuliban tanultam EÜ-s tárgyakat, több osztálytársam ebből érettségizett, egyáltalán nem nehéz, elég könnyű szerintem. Jól utána kell járni, hogy mi a követelményrendszer, de azt mind említettem az oktatási hivatal honlapján fellelhető.

Attól hogy főiskolán tanul, az előny, mert fősulin hozzászokott a nagyobb követelményekhez, ha egy szimpla érettségit kell csak csinálni közép szinten, az nem fogja ellehetetleníteni a többi tanulmányait. Simán meg lehet oldani, csak el kell kezdeni minél előbb, rendszeresen és nem halogatni. A tárgy 40%-a eléggé egyértelmű, és életszerű.


Példának felhozom magam, tavaly én jog mellett, római jog szigorlattal és még a többi húzós tárggyal párhuzamosan érettségiztem le angolból újra, hogy több pontom legyen a párhuzamos szakra, és meg tudtam csinálni, és fel is vettek (pszichora jelentkeztem), szóval mindent meg lehet oldani, csak akard és csináld.

2012. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak, nagyon szépen köszönöm a bíztatást!!!:)
2012. febr. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!