Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerre két szak párhuzamosa...

Egyszerre két szak párhuzamosan? (bővebben)

Figyelt kérdés

Már írtam ki ezzel kapcsolatban kérdést( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-.. de ezt találtam a felvi oldalán: [link]

Hogy értelmeznétek? Ezek szerint mégis lehetséges? Sürgős a dolog, mindjárt le kell adni a jelentkezést!


2012. febr. 6. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

"a már hallgatói jogviszonyban álló személy"

Ezt írja a tájékoztatóban.


De különben sem értem, mire gondolsz. Megjelölhetsz x helyet, és a legelsőre, ahol eléred a ponthatárt, felvesznek. Egy helyre.

2012. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, ahogy azt megválazolták a másik kérdésedben is, azaz két különböző felvételi időszakban kell jelentkezned a két szakra.

Azonban az új szabályok miatt államilag támogatott képzésen nem fogsz két diplomát kapni, legalább egy félévért fizetned kell, ha két BSc-t akarsz.

2012. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oké, világos. Csak nehéz megérteni, hogy miért van ez így.

Mert mikor a szüleim, tanáraim jelentkeztek, még az egyszakos ember volt a csodabogár(sőt asszem csak próbaév volt az, amikor anyukám egyedül egy szakra jelentkezett az eltén kettő helyett), most meg komolyan törvény tiltaná, hogy azonnal két szakra jelentkezz? Tudom, van ez a minor szak, de az csak nem egyenértékű egy rendessel. És ha jövőre olyan sz.rok lesznek a viszonyok, hogy még esélytelenebb lesz bejutni?

Ez furcsa, de nem tudok mit tenni, ha mégis így van. Mindenesetre köszi, hogy válaszoltatok, kicsit nehezen teszem magam túl a dolgon:D

2012. febr. 6. 23:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Angol-magyar tanári mesterszakos vagyok az ELTE-n. Valóban "rosszabb" a minor abból a szempontból, hogy a minor szakodból csak 50 kreditet végzel 120 helyett, ami nyilvánvaló hátrány a főszakosokhoz képest, viszont nem tudsz mást csinálni. Nem jelentkezhetsz egyszerre két alapszakra. És ha még fél év csúszással jelentkeznél is egy második alapszakra, akkor választanod kellene valami minort vagy szakirály mindkét alapszakodhoz, tehát összesen 4!! szakod lenne, ami hidd el, nem egy leányálom. Egyébként mi a célod ezekkel a szakokkal? Ha pl. tanár akarsz lenni (mert hogy a tanáraidat említetted az előzőekben), akkor jelentkezel az egyik alapszakra (amelyiket jobban szereted vagy jobban megy), a másikat felveszed minornak, elvégzel 10 kredit pedagógia-pszichológiát, és voilá, kész a BA képzésed, utána vár a mester.
2012. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy ha ügyes vagy és felvesznek támogatottra, egy BA és egy MA belefér, de két BA semmiképp (az új törvény szerint).
2012. febr. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Műfordító, tolmács, vagy valami hasonló szeretnék lenni, ugyanis könnyen tanulok nyelveket szerencsére, meg nagyon is szeretek újakat megismerni. Azért gondoltam a magyart is elvégezni, mert nagyon érdekel, meg szerintem könnyebb új nyelveket megtanulni, ha a saját nyelvedet is jól műveled. Az angol megy a legjobban az eddig tanult idegen nyelvek közül, de persze angol szakon kívül többől is szeretnék nyelvvizsgát. Amúgy ha valóban olyan nehéznek mondod a két teljes szakot egyszerre, akkor le kell mondjak a magyarról, és inkább valami ritkább nyelvvel, kultúrával foglalkozó szakot választok minornak.

Köszönöm szépen egyébként választ!

2012. febr. 8. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!