Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemmel párhuzamosan...

Orvosi egyetemmel párhuzamosan más szak végzése?

Figyelt kérdés
Hello. Úgy gondolom, van bennem annyi kitartás és tudásalap, hogy nekivágjak jövőre az orvosinak(SOTE). Sőt, mi több, emellett szeretném csinálni a vegyészmérnökit (BME) is. Érdekelnének olyan hallgatók (már ha vannak!) véleményei, akik orvosi mellett bármilyen más szakon párhuzamos képzésben vesznek részt. Mennyire kimerítő, tudtok-e mind2-re kellőképp koncentrálni, stb... ?
2010. nov. 4. 00:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy koncentrálni, de egyik sem olyan szak, ami könnyen kezelhető, ha nem jársz be. És nem egy-egy órád lenne. Egyszerre két helyen meg nem tudsz lenni. Kezdd el az egyiket, és utána jelentkezz a másikra, ha úgy látod megy. De ne kezdd egyszerre, mert ha még sem, azt se tudod majd hova kapj és jól elba.szod mindkettőn az évedet.
2010. nov. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem tudok érdemlegeset válaszolni rá, de azért ez kemény dió lehet. Én személy szerintem egyiket sem tudnám végig csinálni, nem hogy a kettőt együtt:)
2010. nov. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak orvosira járok, de szerintem nem megoldható.

A tanulás még hagyján...ha nagyon jó szed van, akkor akár lehetséges is. Bár úgy is egymás rovására megy a kettő. Annak meg mi értelme, ha mindkettőn átvergődsz kettesekkel?

De hogy az órákat hogy tudod összeszervezni, az jó kérdés...

Elég sok gyakorlat van orvosin, amire kötelező bejárni. Gondolom vegyészmérnökin szintén.

Kettészakadni meg csak nem tudsz...


Amúgy oké, hogy ennyire bízol magadban, fő a pozitív hozzáállás, de nem gondolod, hogy előbb ki kellene próbálni legalább az egyiket, és megnézni, mennyire nehéz?

Tehát elkezded az egyiket, és ha úgy érzed van még energiád, akkor következő évben elkezded a másikat..

2010. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Mission impossible. A két létező legnehezebb felsőoktatási képzés. Ha 160-170-es IQ-d van és fotografikus memóriád (és most nem túloztam) akkor talán meg tudnád tanulni a a tananyagot. De hogy a gyakorlatokra nem tudnál mindig bejárni az biztos, hiányozni pedig nem nagyon lehet. De a legnagyobb probléma még mindig nem ez lenne, hanem az, hogy maximum 14 (12+2 az orvosi miatt) államilag támogatott féléved van. Az orvosi hat a vegyészmérnök gondolom öt éves, ez összesen 22 félév. Ebből következik, hogy ha nem buksz meg semmiből akkor, ki kell fizetned 3 vegyészmérnöki és öt orvosi félévet. A vegyészmérnöki tandíjat nem tudom, de nálunk az orvosin 1 MILLIÓ Ft egy félév a költségtérítésesen. Tehát ez a játék neked minimum 6-7 millióba kerülne.

Több akadálya szerencsére nincs annak, hogy orvos-vegyészmérnök legyél.

2010. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha az első szak azt hiszem első

3 féléve alatt elkezdi a másik szakot, akkor a párhuzamosan végzett két félév egynek számít. Így csak akkor kell fizetnie, ha vmelyikből megszerzi a diplomát, a másikból pedig még marad. Remélem érthető:)

2010. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy lányt, másodéves orvosin, elsős matek szakon, mindkettő nappali. Nem tudom, hogy meddig bírja, ami még durvább az, hogy mi szakkollégiumban lakunk, szóval még az se lenne elég, ha mindkettőt hozná 2-esre, ami persze nem magában sem olyan kis teljesítmény.
2010. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%
Lehetetlen!!!! Egyszerűen összeegyeztethetetlen a 2 egyetem. Biztos, h ütnék egymást a gyakorlatok. Nekem még aludni sincs időm sokszor az orvosi mellett annyit kell tanulni évközben is. Nem beszélve a vizsgaidőszakról, hogy akarnád megoldani a vizsgázást annyi tantárgyból? Sztem a földön nincs olyan ember aki a vegyészmérnökit párhuzamosan tudná csinálni az orvosival...
2010. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes (te tényleg!) hozzászólásaitokat ! Olyan jellegű válaszokat kaptam, és olyanoktól,amiket szerettem volna kapni!


Ami az elsajátítandó anyag terjedelmét illeti ezen a két szakon -akármennyire is nehezek, tudom- nem aggódok. Mindkettő tantervével tisztában vagyok, elég sokat is nézegettem. A vegyészmérnökitől egyáltalán nem félek, azt az egyetlen szakot végezve pedig egyszerűen halálra unnám magamat. Középiskolásként (12.o) már birtoklom az ottani, első évesektől megkövetelt tudásnak (gyakorlatinak is!!) kb. 70%-át, a maradék 30%-ot pedig heti 2-3 óra tanulással letudnám simán,a további években sem hiszem, hogy lennének nagyobb nehézségek.

Az orvosi számomra viszont jóval másabb lenne, ott azért meg lennék ijedve a vizsgaidőszakokban, az biztos. Az anatómiát,élettant,biokémiát alaposan megtanultam már eddig is, de tudom, ott még jóval részletesebben és 'velejéig hatolóan' adják elő.


Igazából a következő zavar:

Amennyiben a terveimnek megfelelően elkezdem az orvosit, majd 2 félévvel később felvennének a vegy.mérnökire (mivel egyszerre két szakot kezdeni nem is lehet!) -amit tudnék párhuzamosan államilag támogatottan(ingyen) teljesíteni-, akkor ez idő alatt mennyire lenne idő :

-kötelező gyakorlatokon(itt is, ott is) részt venni

-TDK kutatómunkát csinálni (itt is, ott is)

-minden vizsgát letenni (itt is, ott is)

-szakdolgozati témán dolgozni (itt is,amott is)

-esetleg még pénzt is keresni, enni, aludni (napi 4 óra az átlag alvásra fordított időm)

egyéb szükségleteket nem tartom okvetlen elvégzendőnek... (bulizás,szerelmi élet,sportolás) ?


Köszönöm még egyszer az eddigieket,várom a tapasztalt(abb) kollégák véleményezéseit !

2010. nov. 4. 18:29
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

"Az anatómiát,élettant,biokémiát alaposan megtanultam már eddig is."


Te nagyon nem tudod mi az az anatómia... :-D De nem baj, az egészséges önbizalom megvan. :-) Az anatómiáról esetleg akkor mondhatod el ( de ez áll a biokémiára és az élettanra is) hogy alaposan megtanultad, hogyha beleöltél egy EGÉSZ ÉLETET. Sebaj, szerintem ezt a bejegyzést mentsd el és vedd elő egy-két év múlva amikor orvosira jársz, és olvasd el amikor mondjuk a plexus brachialist tanulod, amiről gondolom eddig azt sem tudtad,hogy létezik. Jót fogsz nevetni. :-)


Na de, hogy okoskodás helyett a kérdésedre is válaszoljak. Ha a gyakorlatokat össze tudod egyeztetni akkor örülhetsz, elvileg a TDK-ra lehet idő, ha nem jársz be az előadásokra. A viszgaidőszak szerintem esélytelen kivéve ha tényleg iszonyat magas az IQ-d. Hogy értsd itt kb egy éves biológia tananyagnak megfelelő anyagot kellene megtanulnod néhány (2-3) nap alatt, mert évközben ténylegesen tanulni nem lesz időd. A szakdolgozatok megírásával viszont nem lenne gond.

Megjegyzem amiket te itt leírtál, hogy nem tartod fontosnak pont azok a legfontosabb részei az egyetemnek. Az, hogy a barátaiddal vagy, hogy ismerkedsz, csajozol, hogy élsz. Az orvos nem mozgó könyvtár, hanem emberekkel foglalkozó, jó esetben empatikus személy. Aki el tudja nyerni a betegek bizalmát, ezt viszont könyvekből nem lehet megtanulni.

2010. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Utolsóval maximálisan egyetértek:)

Épp biokémiát tanulgatok, és hát biztos van benne egy-két rész, amin megakadna a szemed:)

2010. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!