Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szorgalom és helyes hozzáállás...

Szorgalom és helyes hozzáállás mennyire zárja ki a kibukás veszélyét mérnöki szakokon? (pl BME)

Figyelt kérdés
Tehát a kibukottak hány százaléka azért bukott ki, mert nem tanult, bulizott, nem érdekelte suli, és hány azért, mert egyszerűen nehéz volt neki, és mindent meg tett, de nem bírta?
2012. febr. 12. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről szerintem nincs felmérés. De hülyeség is így elemezni: Semmi sem lehetetlen. A BME is csak egy iskola, és rengeteen elvégezték már, azaz nem lehetetlen megcsinálni.

Innentől kezdve a többi csak akaraterő és szorgalom kérdése: az pedig benned van, és tőled függ mennyit teszel oda a cél érdekében.


Így visszagondolva jellemzően a link, lexarom, szétbulizomazagyam emberek morzsolódtak le, akik mindent megtettek az ügy érdekében, azok jellemzően nem, vagy 1-1 tárgy fogott ki rajtuk, de az sem véglegesen.

2012. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én idejárok, és elmondhatom, hogy akik mindent megtesznek tényleg azért, hogy sikerüljön, még ha nem is nagy zsenik, nem buknak ki.(bár csak éppen bent maradnak, de a minimumot össze tudják szedni) Az más kérdés, hogy vannak tárgyak, amiket 3-4 alkalommal is felvesznek, és csak akkor sikerül, de ezt már mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy így is megéri e.

Akik ténylegesen kibuknak, tényleg azok, akik buliznak meg félvállról veszik az egészet...

Csak figyelj szerintem gondold át, mert vannak olyan csoporttársaim nagy számmal, akikkel együtt kezdtem a sulit, és még mindig vannak olyan első féléves tárgyaik, amiket nem tudnak megcsinálni, sőt olyanok is vannak, akik előbb kezdték mint én, akár évekkel, és már rég lehagytam őket. Szóval azért érdemes átgondolni, mert az egy dolog, hogy nem buksz ki, de így mi értelme, később ki tudnál e teljesedni ebben a munkakörben, ha ennyire nem megy...

Mondjuk itt az átlag azért csúszik kb egy évet szerintem mire elvégzi, ez lehet szerencsétlenségből, szivatások miatt, stb... de azért akik éveket csúsznak, átgondolandó lenne, hogy itt van e helyük.

De egyébként ne ezen izgulj, gondolom ide akarsz jelentkezni majd. Ha olyan szakot választasz, amit valóban szeretnél csinálni, tudnál érte szívből küzdeni, szívesen tanulnád, akkor nem kell ettől a kibukás dologtól tartani. :)

Én is féltem mielőtt ide jelentkeztem, de ha néha valami nem is jön össze, már nem tör le annyira, mert tudom, hogy mindent megteszek, és ez a vágyam, hogy ez lehessen a munkám... :)

2012. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Milyen szakra jársz? Az egész suliban inkább csak a KSK-n a logisztikai mérnök érdekelne, csak félek, hogy túl sok az mérnöki jellegű tantárgy, és kevés a magolós, ami sokkal nagyobb arányban múlik a szorgalmamon. Éppen ezért kezdtem el nézegetni a gazdaságitudományi karát a Corvinusnak.
2012. febr. 13. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:
én úgy látom a BME-n, h kevés az aki azért jó tanuló, mert annyira matek/fizika stb zseni, inkább csak szorgalmas. szerintem a bennmaradáshoz elég a kitartás és a szorgalom, de ha azért van egy kis érzéked a matekhoz és a fizikához, akkor nem hiszem h ne tudnád elvégezni.
2012. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!