Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez a "diploma nem ér...

Mi ez a "diploma nem ér semmit" hozzáállás?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha az valaki valami akar lenni, de viszont ahhoz felvételin alap követelmény a papír. Biztos van olyan is -főként bölcsész szak- ahol egy papír -pl filozófus- tényleg nem ér semmit. De mi van akkor ha valaki mérnök, informatikus, közgazdász akar lenni. Pl egy programozó lehet, hogy papírral nem ért hozzá, de lehet, hogy papír nélküli igen. De mégis a felvételinél követelmény a papír. Meg ha valaki nagyon is ért a programozáshoz akkor egy egyetemet le bír tenni.

És lehet, hogy valaki nem elégszik meg csak egy szakmunkás végzettséggel.


2010. nov. 24. 12:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
programozóktól max multiknál kérnek papírokat.
2010. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
A sima kis fejlesztői cégek is kérnek papírt.
2010. nov. 24. 13:05
 3/30 anonim ***** válasza:
27%
Ezt, hogy a diploma nem ér semmit, azok találták ki, akiknek nincs és munkanélküliek. Ezzel nyugtatják magukat, hogy nem baj, hogy nem tanultak, akkor se járnának jobban. Az igazság az, hogy a diploma sokat ér, de csak ha van mögötte tudás is. Márpedig jobb esetben van, nem véletlen ülte ki valaki azt a 3 vagy 5 évet. Természetesen a "vicc-szakok" más kategória.
2010. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
47%

Egy csomó diplomás fiatal nem csinál semmit, elmegy két állásinterjúra, nem veszik fel és már levonja a következtetést hogy a diploma nem ér semmit... Pedig valaki mást felvettek helyette, akinek szintén volt diplomája, akinek meg nincs azt be se hívják. Tehát mégiscsak ér valamit, csak sok lusta embernek annyi elég hogy párszor elutasítják. Én csak azért is le fogok diplomázni hogy legyen, rosszul érezném magam egy darab érettségivel, meg valami okj-vel, akármennyit is érek majd el...

De akinek a munkájához amúgy nem kell diploma, azt megértem miért nem megy egyetemre.

2010. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
60%
A büfészakokat mi egyetemisták is lenézzük.
2010. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%

tőlem egy cég sem kért még papírt. van 3okj-m, be van írva a cv-be de senki se kérte, h mutassam be neki.


és egyik sem diploma.

2010. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mint friss diplomás úgy, hogy suli mellett az elmúlt 4 évben dolgoztam, azt tapasztaltam, hogy:

1. az OM létszámkvóta alapján támogatja a felsőoktatási intézményeket, én államira jártam, de volt egy szűrő év, amikor megmondták, mi a követelmény, hogy valaki továbbmehessen, ezt a követelményt túl kevesen értük el, a suli nem kapta volna meg a támogatást, kénytelenek voltak levinni a követelményt, hogy továbbmehessen az évfolyam, a lelkiismeretesek kárára sok lébecoló is bent maradt, az OM-nek ezt át kéne rágnia

2. a munkáltatók nem csak diplomákat kérnek általában a komolyabb munkákhoz, hanem x év tapasztalatot, x nyelv ismeretét, speciális (sulikban nem feltétlenül oktatott) programok ismeretét, neadjisten jogsit... ez a pályakezdők többségének így nincs együtt még szakmai gyakorlattal se, pályakezdő munkakörökből meg nincs annyi, hogy minden frissen kikerült diplomásnak azonnal legyen is

3. a másik akadály, hogy azt mondják, túlképzett vagy (és ez akkor bosszantó, ha már a munkanélküli időszak végén jársz, jelentkeztél sok helyre, visszajelzés meg alig, és már takarítani is elmennél, csak legyen valami)

4. ha valaki mégis szerencsével jár, akkor örül, mint majom a farkának

2010. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

Ér,csak nem mindegy milyen diploma és milyen kapcsolataid vannak.

Mert ismerjük be,lemhetsz jogot tanulni és vér izzadhatsz 5 évig,de ha nincsenek ismeretségeid,vagy anyu apu nem jogász,akkor vajnyi kevés esélyed van,hogy téged bárhová felvegyenek.

És még sorolhatnám,rengeteg olyan szak van amiről hiába van papirod,90 nél többet nem fognak neked adni ,mert ha nem tetszik el lehet menni és ne félj lesz 25 jelentkező a helyedre,aki örömmel megcisnálja a melót 90ért is,mert rohadtul kell a pénz.

Vannak olyan szakok az egyetemen,ami nagyjából 90%ban sikert garantál,például mérnökök,gépészek, és a természettudományos karokon végzők is nagy eséllyel kapnak jól fizető állást.


Viszont ugyanez a helyzet az OKJs végzettségek esetében is,nem kell lenézni azt aki egy jól megválasztott szakképzésre megy egyetem helyett. A páromnak csak OKJ-ja van,semmi feket meló,tisztességesen dolgozik és 3-4 szer (!) annyit keres mint én. Ha valamelyik munkatársa elmegy,vagy kirugják,hetekig kell várna amig újat találnak a helyére,és ezért természetesen nagyon jól megfizetik a JÓ SZAKEMBEREKET ,hogy maradjon.

A lényeg az,hogy becsülettel kell tanulni,és jól át kell gondolni,logikusan,hogy mire van ma kereslet,és emellé még az ember saját képességeit is figyelembe kell venni.

Az nem igaz egyáltalán,hogy semmit nem ér a diploma,de nagyon sk esetben nem biztositék semmire. (nem úgy mint régen)

2010. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Igazából az embernek semmi hátránya nem lesz ha van papírja. És ahol kérik ott be se hívnak ha nincs.
2010. nov. 24. 13:28
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

De unom már ezt a büfészakozást! -.-

Miért nem lehet elfogadni, hogy valakit egy úgyn. büfészak érdekel? Én is büfészakra járok4 Ja és egyáltalán nincsen rálátásotok a munkaerőpiacra! Itt az egésznek a lényege a kapcsolati tőke! Tény, hogy most a term. tudomány a menő de miért is? Ha nem lettek volna büfészakosok most esélyetek sem lenne elhelyezkedni, kedves "nem-büfészakos"-ok!

Plusz senki nem akar nehéz melót! ez ilyen egyszerű ;-)

2010. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!