Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy BME? Gazdálkodás és...

JustWannaAsk kérdése:

BGF vagy BME? Gazdálkodás és menedzsment szakon

Figyelt kérdés

Természetesen corvinusz van a listám elején de mi legyen a második?

Ha lehet nem kérek ilyen egyszavas válaszokat, hanem érveket.


KÖSZÖNÖM!



2012. febr. 13. 18:41
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

bgf bme tematikákat átbogarászva tény hogy bme-n jóval többet kell tudni egy gm diplomához(de még mindig semmi egy mérnökhöz képest)

bgf kicsit több mint egy emelt matek ami nem túl sok.

Másik zavaró hogy 2x annyi előadás van matekokból bme-n mint gyak. bgf en ez fordítva van.

júli 10 ig lehet módosítani sorrendet, addig mérlegelnem kell hogy megéri-e egy erősebb diplomáért a 2. félévet bme-n agyontanulni egy 2esért matekból esetleg csúszni vele.

A másik az hogy jóval többe kerül egy bme diploma mint egy bgf..de gondlom később visszahozza az árát...

2012. febr. 14. 19:17
 12/26 anonim ***** válasza:
ezen a szakon mindenképpen többet, BGF-en én max pénzügyre mennék.
2012. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%

"bgf bme tematikákat átbogarászva tény hogy bme-n jóval többet kell tudni egy gm diplomához(de még mindig semmi egy mérnökhöz képest"

Ezzel vitáznék, a BGF-en nagyon komoly a képzés. Én a BGF-t választanám, elismert a szakmában. A BME a műszaki képzés terén színvonalas a gazdasági képzés, hmm, hát inkább nem írom le.

2012. febr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

én úgy hallottam hogy BGF-en a tanárokkal van a gond nem a tanulmányok nehézségével.

Ez mennyire igaz?

2012. febr. 23. 13:16
 15/26 anonim válasza:
tapasztalatból mondom hogy a BMEn nem olyan nehéz a matek, simán meg lehet csinálni kettesnél jobbra is
2012. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Én annak idején megkérdeztem egy hr-s nőt, hogy melyik az előnyösebb munkavállalás szempontjából, s ő azt mondta BGF. Ezért én arra adtam be, oda is járok, hát nem tudom. Végül is nekem az az elsődleges szempont, melyikkel könnyebb elhelyezkedni, s a hr-s ismerősöm gondolkodás nélkül vágta rá, hogy BGF, de ami itt folyik...A képzés színvonala a béka segge alatt van finoman szólva...Sajnálom, hogy eltörölték a párhuzamos képzést, mert így beadnám valami más szakra is, más egyetemen, hogy értelmesen teljen el az időm, s azt mondhassam, ebben a 3 évben tényleg tanultam valamit.:S Gyakran érzem úgy, hogy ez egy időpocséklás, a tudásom szinte semmivel nem növekedett év eleje óta. Persze ez ahhoz jó, hogy szétbulizd a fejed minden nap, csak az a baj, hogy pont nem vagyok az a bulizós fajta.:S
2012. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Végül is nekem az az elsődleges szempont, melyikkel könnyebb elhelyezkedni"

Nekem is.

Melyik szakra jársz?

2012. ápr. 23. 07:48
 18/26 anonim ***** válasza:

Én nem az előző vagyok, de én is ide járok, pénzügy és számvitelre. Ezen a szakon - találd ki - a számvitel az egyik legfontosabb tárgy, és annak az oktatása jó, és követelnek is rendesen.


Azt mondanám, a fontos tárgyakból jó a tanítás: mikro, makro, nemzetközi, számvitel, matek (bár ezt a tanszéket ha jó vagy matekból, ha rossz, mire végzel, legszívesebben felgyújtanád).


A többi nagyon változó színvonalú, de nem is fontosak (pl. olyan tárgyak, amiknek a nevében benne van a "kommunikáció", az "etika" vagy az "etikett"). Így lesz meg félévente 1-2-3 tárgyból a 4-5-ös jegy úgy, hogy tanultál rá egy kemény délutánt és az előadást nem is látogattad.


BME-n nem tudom mi a helyzet, de itt ügyintézők és tanárok szemszögéből nézve kb. egy darab szar vagy. Ügyintézés nevetséges, e-mailre vagy nem válaszolnak, vagy csak napok múlva, ami néha igen kellemetlen. Pár fontos dolgot csak a tanszéki hirdetőtáblára tesznek ki (egy rohadt e-mailre vagy neptunüzenetre vagy coospace-es üzenetre képtelenek), tehát ha messze laksz a sulitól (neadjisten vidéki vagy és hazautaztál), akkor marad az, hogy facebookon kérsz meg embereket, ha arra járnak, nézzék már meg, mikor van pl. dolgozatmegtekintés (ami nem nyerő, amikor 10.05-kor írják, hogy 11-ig van megtekintés, és 1 órára laksz a sulitól). És akkor szembesülsz vele, hogy egyetlen 1 napon van zh megtekintés 1 órán át, ha akkor nem tudsz bemenni, nem találsz pontokat a jobbik jegyhez (természetesen 1-20 pontot el tudnak nézni rendesen).

2012. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%
Figyelj már, most tényleg ezen gondolkodsz? Gazdasági képzésre szeretnél járni, Budapesti GAZDASÁGI Főiskola, benne van már a nevében is, és a BME pedig nem véletlenül lett MŰSZAKI egyetem. Kis logika.
2012. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19:39

köszönöm a válaszodat, sajnos én is így hallottam mindenkitől :( , de minden estre bgf lesz előbb a sorrendbe

2012. máj. 19. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!